Kategorien: Alle - музика - мови - культура - мистецтво

von Litvinova Maria Vor 6 Jahren

272

Люксембург

Люксембург відомий своєю багатою культурною спадщиною та різноманітністю. Населення країни складає приблизно 473 тисячі осіб, з яких 285 тисяч проживають у столиці. У Люксембурзі три офіційні мови —

Люксембург

Люксембург

Туристичні обьекти

У країні міститься частина природного національного парку Дойч-Люксембурґ, що розташований переважно на території Німеччини; кілька резерватів. Столиця поділена річками Петрюс і Альзет на Нижнє та Верхнє міста, через річки перекинуто багато мостів. У Верхньому місті — руїни давньоримської чатової вежі, скельова капела Сен-Кірен (VI і XVI ст.), готична церква Сен-Мішель (1519 p.), Великий герцогський палац (XVI ст.), Палац юстиції (1556—1572 pp.), кафедральний собор Нотр-Дам (1613—1621 pp.), ратуша (1830 p.), Національний музей, Замок Мамер. Туристів приваблюють старовинні замки Віанден, Вітранж, Вільц; базиліка Санкт-Віллібрордус у м. Ехтернах, готична церква (XIV—XVI ст.) в Сет-Фонтені.

Посилання

http://www.gouvernement.lu/

http://www.lu/

http://www.freeworldmaps.net/europe/luxembourg/map.html

Валюта

Євро

Державні символи

прапор
Герб

Незалежність

Від Голландії в 1839

Культура

Образотворче мистецтво

В період раннього середньовіччя головним художнім центром був монастир в Ехтернахе, де вироблялися мініатюри, що відображали у VIII—X ст. ірландські, а на рубежі X і XI століть — німецькі традиції. Виконувалися і різьблені оклади Євангелій з пластинами з слонової кістки. В XI столітті зводилися численні замки (збереглися в руїнах), романські капели (десятигранна капела замку Віанден) і базиліки (церква Санкт-Віллібрордус в Ехтернахе, 1017—1931) зі скульптурним оздобленням. Готичні церкви ст XIV—XVI ст. (У містах Люксембург, Ріндшлейден, Сет-Фонтен та ін.) відрізнялися великою кількістю скульптур в інтер'єрах (скинії, статуї мадонн і святих, надгробки). У другій половині XVI ст. поширився стиль ренесансу (ратуша, нині герцогський музей, в Люксембурзі, 1563), а в XVII ст. — Бароко (собор у Люксембурзі, 1613—1921). Зводилися укріплення резиденції знаті (замки Вітранж, Анзембург та ін.). У XVIII ст. переживав розквіт декоративно-ужиткового мистецтва (виробництво меблів, виробів з металу, фаянсу). У в архітектурі XIX ст. класицизм поступився місцем еклектизму. Образотворче мистецтво в XIX ст. розвивалося під французьким впливом (портрети Ж. Б. Фрезі, романтичні пейзажі М. Кірша). Після Першої світової війни 1914—1918 виявився вплив німецького експресіонізму, потім — французького фовізму. Рисами гострого гротеску, соковитістю гами, співчуттям до знедолених відзначена живопис Й. Куттера. У творах сучасних художників (В. Кесселер, Ж. Пробст, М. Хофман та ін) відчутні впливи Матісса, Пікассо та інших французьких майстрів.

Література

Творцями-«стовпами» люксембурзької національної літератури, власне літератури люксембурзькою мовою по праву вважаються національний поет і етнограф Е. де ла Фонтен (1823–1891), автор пісень та народознавчих записок про люксембуржців; поет Мішель Ленц (1820–1893), автор слів до гімну Люксембургу «Ons Hémécht», письменник і поет Мішель Роданж (1827–1876), творець люксембурзького національного епосу «Ренерт-Лис» (Rénert).

Музика

Центром музичної культури Люксембургу з 1906 року є Люксембурзька консерваторія, а з 2005 — Люксембурзька філармонія, яка є головним концертним майданчиком філармонічного оркестру. Чотири рази Люксембург приймав конкурс Євробачення — в 1962, 1966, 1973 і 1984 роках.

Населення

Чисельність у столиці
285 тис.осіб
Загальна чисельність
473 тис.осіб

Історія

Телефоний код

+352

Державний лад

конституційна спадкова монархія

Девіз

"Mir wëlle bleiwe wat mir sinn" (Залишимося собою)

Географія

Рельєф
Горбиста піднесенна рівнина
Сусідні країни
Франція
Німеччина
Бельгія
Клімат
760мм опадів за рік
Помірний тип клімату

Економіка

Для більш докладно викладу інформації перейти згідно посилання

Вигляд країни на карті

Офіційні мови

німецька
люксембурзька
французька