von Ольга Салацинская Vor 2 Jahren
1204
Mehr dazu
- Бездротові засоби зв’язку — це технології зв’язку та технології передачі даних на відстань без використання електричних провідників, або «дротів».
- Вони забезпечують роботу мобільних телефонів, GPS-систем навігації, супутникового телебачення, бездротової комп’ютерної периферії (комп’ютерні миші, клавіатури) та бездротових мереж різного рівня.
Сучасні бездротові засоби зв'язку включають в себе мобільні телефони стільникового зв'язку, пейджери, бездротові стаціонарні радіотелефони, Bluetooth, Wi-Fi роутери, супутниковий зв’язок.
Радіолокація – виявлення, розпізнавання та визначення місця розташування об'єктів за допомогою радіохвиль.
Електромагнітні хвилі мають властивість відбиватися від будь-якого тіла. Чим краще тіло проводить електричний струм, тим більшою буде енергія відбитої хвилі.
Радіолокація ґрунтується:
Радіолокатор (радар) – радіолокаційна установка, що забезпечує випромінювання радіохвиль і приймання радіохвиль, які відбиваються від об'єктів.
Параболічна антена – радар, що створює вузький напрямлений пучок радіохвиль (радіоімпульс), посилає його та приймає відбитий сигнал.
Ультразвук - звукові хвилі, що мають частоту вище тієї, що сприймаються людським вухом, зазвичай, під ультразвуком розуміють частоти вище 20 000 герц.
Хоча про існування ультразвуку відомо давно, його практичне використання почалося досить недавно. У наш час ультразвук широко застосовується в різних фізичних і технологічних методах. Так, за швидкістю поширення звуку в середовищі судять про її фізичні характеристики.
Вимірювання швидкості на ультразвукових частотах дозволяє з досить малими похибками визначати, наприклад, адіабатичні характеристики швидкопротікаючих процесів, значення питомої теплоємності газів, пружні постійні твердих тіл та інше.
Інфразву́к (від лат. infra — нижче, під) — пружні хвилі, що поширюються в рідинах, газах та твердих деформівних тілах, енергія яких зосереджена в спектральних складових з частотами нижче 20 Гц.
Така назва пов'язана з тим, що часто поняття звук використовують для характеристики хвильових збурень лише в частотному діапазоні, що сприймається людським вухом (20 Гц — 20 кГц).
Інфразвукові хвилі генеруються великою кількістю різних природних процесів та багатьма типами джерел, що пов'язані з людською діяльністю.
Однією з характерних особливостей інфразвуку є те, що інтенсивні інфразвукові сигнали важко генерувати без супутніх звуків чутного діапазону.