Asjade internet, tuntud ka kui IoT, hõlmab omavahel andmesidevõrgu kaudu ühendatud füüsilisi esemeid, nagu sõidukid ja kodutehnika, mis sisaldavad elektroonikat, tarkvara ja sensoreid.
Asjade internetiks (Internet of Things, lühend IoT) nimetatakse seda osa internetist, kuhu kuuluvad omavahel andmesidevõrgu kaudu ühendatud füüsilised esemed, sõidukid, kodutehnika ja muud seadmed, millesse on sisse ehitatud elektroonika riistvara, tarkvara, sensorid ja mõnel juhul ka ajamid. Need võimaldavad kasutajatel ja teistel seadmetel omavahel suhelda ning seadmete käitumist (nt käivitamist, seiskamist) juhtida ja automatiseerida.
Turvalisus
Kuna asjade internet koondab endas tohutul hulgal seadmeid, mis on internetti ühendatud ning koguvad samal ajal ka erinevaid andmeid, on väga oluline turvalisuse aspekt. Esiteks tuleb veenduda, et seadmete kogutav info ei liiguks valedesse kätesse ning teiseks arvestada ka võimalikke võrgu poolt tekkivaid riske. Kujutavad ju internetti ühendatud seadmed endast võimalikku akent selle ettevõtte või isiku võrku, millega ta ühenduses on. Seetõttu võib pahatahtlik isik mõnda nõrka kohta ära kasutada ning nii kas seadmeid endid rikkuda või siis nende kaudu pääseda näiteks samas võrgus asuvatesse arvutitesse.
IoT kasutamine metsanduses
Ajalugu
Mõiste leidis kasutust juba 1980.–1990. aastatel, kuid tehnoloogia aeglase arengu tõttu on progress trendi kasutuselevõtmisel olnud pigem aeglane. Asjade interneti üheks igapäevasemaks rakenduseks on nutikodu, mida kirjeldab täpsemalt allolev näide.