jonka Віктор Ринсевич 3 vuotta sitten
246
Lisää tämän kaltaisia
Раціональні числа — це числа, які можна подати у вигляді дробу з цілим чисельником і натуральним знаменником, тобто , де m — ціле, а n — натуральне.
Раціональні числа можуть бути представлені скінченним або нескінченним десятковим періодичним дробом. Множина раціональних чисел позначається великою латинською буквою Q.
Ірраціональними називаються числа, які не можна представити у вигляді дробу , де m — ціле, а n — натуральне. Ірраціональні числа можуть бути представлені нескінченними неперіодичними дробами.
Дійсні числа — це раціональні та ірраціональні числа. Множина дійсних чисел позначається великою латинською буквою R.
Ми розглянули кожне число окремо, залишилося відмінність між раціональним числом і ірраціональним:
Ірраціональне число зустрічається при добуванні квадратного кореня, при розподілі окружності на діаметр і т.д.
Раціональне число представляє звичайну дріб.
Арифметична операція, проведена над раціональним числом, крім поділу на 0 (нуль), в кінцевому результаті призведе теж до раціональному числу.
Кінцевий результат же, при здійсненні арифметичної операції над ірраціональним числом, може привести як до раціонального так і до ірраціонального значенням.
Якщо ж в арифметичній операції беруть участь і ті і інші числа (крім поділу або множення на нуль), то результат нам видасть ірраціональне число.
Ще древні математики, бажаючи обчислити діагональ квадрата по його сторонам, дізналися про існування ірраціонального числа.
Виходячи з визначення про раціональні числах, можна вибудувати логічний ланцюг і дати визначення ірраціонального числа.
Отже, по суті, ті дійсні числа, які не є раціональними, елементарно і є ірраціональними числами.
Десяткові дроби ж, що виражають ірраціональні числа, які не періодичні і нескінченні.
Ви зможете переглянути цікаві відео і вивчити або ж повторити матеріал.
Наукові теорії ніколи не є остато́чними — завжди існує можливість нових відкриттів, що змусять докорінно їх переглянути. Однак кращого способу пізнання світу, ніж наука, людство не вигадало. Тому для прийняття рішень, для власного життя чи для суспільства, варто звертати увагу на факти, встановленні науково, а не на стереотипи, що просто існують, але нічим не підкріплені.
Цікавинки за посиланням Вас чекає
Давайте з Вами перейдемо за посиланням і почитаємо трішки цікавої інформації
Пройдіть тест та надішліть форму
Дійсні числа — елементи числової системи, яка містить у собі раціональні числа і, в свою чергу, є підмножиною комплексних чисел. Математична абстракція, яка виникла з потреб вимірювання геометричних і фізичних величин навколишнього світу, а також виконання таких математичних операцій як добування кореня, обчислення логарифмів, розв'язування алгебраїчних рівнянь.