Luokat: Kaikki - стосунки - принципи - закон

jonka Іванка Радевич 1 vuosi sitten

123

Спадкове право України

Спадкове право в Україні регулює процес передачі майна після смерті власника спадкоємцям. Воно передбачає два основні способи спадкування: за законом і за заповітом. У випадку спадкування за законом, майно переходить до спадкоємців відповідно до черговості, встановленої законодавством.

Спадкове право України

Спадкове право України

Свобода заповіту.

Cвобода розпорядження майном на випадок смерті за допомогою заповіту містить в собі один з найважливіших принципів спадкового права – принцип свободи заповіту. Останній, у свою чергу, випливає із загальних принципів цивільного права, а саме принципів дозвільної спрямованості і диспозитивності цивільно-правового регулювання.

Спадкування за заповітом

Поняття заповіту та умови його дійсності.

Заповіт - особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті (стаття 1233 ЦКУ). Особливість заповіту полягає в тому, що цей правочин настільки тісно пов'язаний з особистістю заповідача, що виключає його складання за допомогою представника чи довірителя.

Секретний заповіт.

Секретним є заповіт, який посвідчується нотаріусом без ознайомлення з його змістом. Перед складанням такого заповіту краще звернутися до нотаріуса для отримання консультації, як це правильно зробити, щоб у подальшому не виникали проблеми у спадкоємців із оформленням спадкових прав.

Спадкування за правом представлення

Спадкування за законом

При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених у законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості. Підставами для спадкування за законом можуть бути шлюбні, родинні чи сімейні стосунки, усиновлення, перебування на утриманні спадкодавця не менше п’яти років до його смерті. Розширення кола осіб, що можуть бути спадкоємцями за законом, неможливе.
подтема