Luokat: Kaikki - дитинство

jonka Ольга Лустенко 2 vuotta sitten

153

Вікова періодизація

Різні вікові періоди характеризуються своїми особливостями та етапами розвитку. Від народження до одного року дитина проходить початкову адаптацію до зовнішнього світу. Від 3 до 6 років відбувається інтенсивне накопичення соціального досвіду, формування основних рис характеру та ставлення до навколишнього середовища.

Вікова періодизація

Вікова періодизація

This template is designed to help you with studying for an exam or qualification. The ideas behind it are described in this article together with tips and suggestions for study techniques.
Begin by typing in the name of the subject that you are studying.

Від 11 до 14 років – отроцтво, підлітковий вік

новий якісний етап у становленні людини. Найхарактернішими рисами його є: з точки зору фізіології - статеве дозрівання, психології – особистісна самосвідомість, свідомий вияв індивідуальності. Цей період називають ще середнім шкільним віком.

Від 6 до 8 років – власне дитинство.

В цей період завер­шується початкове визрівання фізіологічних і психологічних структур головного мозку, здійснюється подальше накопичення фізичних, нервово-фізіологічних та інтелектуальних сил, які забезпечують готовність до повноцінної систематичної навчальної праці.

Від 1 до 3 років - власне немовля.

Один з найплідніших і найінтенсивніших періодів накопичення дитиною соціального досві­ду, становлення фізичних функцій, психічних властивостей і процесів.

Від 14 до 18 років — юнацький вік

період завершення фізичного й психічного дозрівання, соціальної готовності до суспільно корисної продуктивної праці і громадянської відповідальності. Дівчата і юнаки — старші школярі – отримують певну підготовку в галузі психології та етики сімейного життя

Від 8 до 11 років – перед-підлітковий період

час зрілого дитинства, накопичення фізичних і духовних сил для переходу до отроцтва. Разом з періодом дитинства цей період має ще й назву молодший шкільний вік.

Від 3 до 6 років – раннє дитинство

період переходу до дитинства, інтенсивного накопичення соціально значимого досвіду в соціальному просторі, формування основних рис характеру і ставлення до навколишнього світу. Всі три періоди — від народження до 6 років — називають ще перед-дошкільним або дошкільним. Систематичне навчання в дитячому садку і школі для багатьох дітей починається з 6 років. Воно здійснюється з урахуванням того, що психофізіологічна, морально-вольова готовність дітей - до систематичної навчальної праці, інтелектуальної, фізичної, емоційної напруги наступає до 7 років.

Від народження до одного року – раннє немовля.

Це період початкового пристосування, початкової адаптації.