jonka Веселкова Валерія 2 vuotta sitten
306
Lisää tämän kaltaisia
Дипломатичні відносини між Україною і Королівством Іспанія були встановлені 30 січня 1992 року шляхом підписання у Празі спільного комюніке. У серпні 1992 р. в Києві розпочало свою діяльність дипломатичне представництво Королівства Іспанія в Україні. У червні 1995 року було засновано Посольство України в Мадриді.
Відносини між Україною та Королівством Іспанія характеризуються різноплановістю та багатогранністю. Іспанія є важливим партнером України і сприяє наближенню нашої держави до ЄС.
Сторонами підтримується активний політичний діалог. Серед останніх контактів вищих посадових осіб слід відзначити офіційний візит Президента України П.О.Порошенка до Іспанії (2-4 червня 2018 року), в ході якого Глава Української держави провів зустрічі з Королем Іспанії Феліпе VI, Главою Уряду П.Санчесом і Головою Конгресу депутатів А.Пастор. Підтримується високий рівень співробітництва по лінії міністерств закордонних справ. Так, 29-30 жовтня 2017 року відбувся робочий візит Міністра закордонних справ та співробітництва Іспанії А.Дастіса в Україну, 19 жовтня 2018 року в м. Мадрид проведено двосторонні консультації на рівні політичних директорів МЗС Іспанії та України, 14 жовтня 2019 року на полях засідання Ради ЄС із закордонних справ у Люксембурзі відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з в.о. Міністра закордонних справ, ЄС і співробітництва Іспанії Жозепом Боррелєм.
10 вересня 2020 року Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив офіційний візит до Королівства Іспанія. Відбулися переговори з Міністром закордонних справ, Європейського Союзу та співробітництва Іспанії Аранчею Гонсалес Лайєю, а також зустрічі з Головою Сенату Генеральних Кортесів Іспанії Марією Пілар Льйоп Куенкою та Генеральним секретарем Всесвітньої туристичної організації Зурабом Пололікашвілі. Керівник зовнішньополітичного відомства України мав аудієнцію у Короля Іспанії Феліпе VI. Під час візиту суттєво розширено договірно-правову базу українсько-іспанських відносин шляхом підписання: Конвенції між Україною та Королівством Іспанія про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи та запобігання податковим ухиленням і уникненням і Протокол до неї; Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ, Європейського Союзу та співробітництва Королівства Іспанія у сфері кібербезпеки; Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерством сільського та рибного господарства і продовольства Королівства Іспанія в галузі сільського господарства та харчової промисловості; Угоди між Україною та Королівством Іспанія про співробітництво та взаємну допомогу у митних справах.
Державний гімн Іспанії - "Марш гренадерів", або "Королівський марш". Уперше цей гімн прозвучав у 1910 р. і постійно виконувався до квітня 1931 р., коли в Іспанії була повалена монархія. Король Альфонс ХIII був вигнаний, а партитуру "Королівського маршу" відправили до архіву. Але 17 липня 1942 р. Франко підписав декрет, відповідно до якого "Королівський марш" став національним гімном країни.
Він являє собою складну багаточастинну конструкцію, яка включає герби земель, що належали Короні. У центрі овального щита розташований щиток, на якому зображений основний мотив іспанського герба, давній герб Королівства Кастилії і Леона: у першій та четвертій четвертинах - золотий трибаштовий замок із блакитними вікнами і воротами на червоному полі, а в другій і третій - пурпурний коронований золотою короною лев на срібному полі. Знизу між третьою і четвертою четвертинами - герб Гранадської провінції: на срібному полі золотий гранат із червоною серцевиною і зеленими стеблом та листям.
Це прямокутне полотнище, яке складається з червоної, жовтої і червоної горизонтальних смуг із гербом посередині. Символічне значення кольорів цього прапора легенда пов'язує з його походженням. Відповідно до переказу один із королів Арагону побажав мати свій прапор. Оглядаючи різні проекти прапорів, він спинився на одному із золотим полем. Потім він велів подати келих свіжої крові тварини і, зануривши в нього два пальці, монарх провів ними по жовтому полотнищу, на якому вийшли дві червоні смуги. Згодом прапор Арагону став державним прапором всієї Іспанії.
Конституція 1978 р. закріпила за окремими областями і національностями країни право на автономію в межах єдиної держави:
Сенат являє собою палату територіального представництва, обирається вільним, прямим і таємним голосуванням на 4 роки. Нинішній склад - 208 сенаторів.
Виконавчу владу здійснює уряд на чолі з головою уряду. Нинішній глава уряду - Педро Санчес. Вищий консультативний орган уряду - Державна рада, яка складається з 29 членів.
Голова уряду призначається королем після консультацій із політичними партіями і головами обох палат парламенту, потім кандидатура голови має бути схвалена абсолютною більшістю голосів конгресу депутатів. Голова уряду має практично президентські повноваження. Члени уряду, які є одночасно і депутатами, можуть суміщати свою діяльність на обох посадах.