Luokat: Kaikki - президент - конституція

jonka Victoria Mazur 9 vuotta sitten

484

Органи державної влади України

В Украине органом конституционной юрисдикции является Конституционный Суд, который решает вопросы соответствия законов Конституции и дает официальное толкование правовых актов. Суд состоит из восемнадцати судей, которых назначают Президент, Верховная Рада и съезд судей.

Органи державної влади України

Органи державної влади України

ЗАКОНОДАВЧА ВЛАДА

Голова Верховної Ради: – веде її засідання; – організовує підготовку питань на розгляд Верховної Ради; – керує діяльністю апарату Верховної Ради; – представляє парламент у зовнішніх зносинах; – підписує акти Верховної Ради.
Сесії Верховної Ради можуть бути: чергові, які починаються першого вівторка лютого і першого вівторка вересня кожного року; позачергові, які скликаються Головою Верховної Ради на вимогу не менш як третини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради або на вимогу Президента України; у разі введення воєнного або надзвичайного стану Верховна Рада збирається у дводенний строк без скликання.
Верховна Рада України
До повноважень Верховної Ради України належать: – внесення змін до Конституції України; – визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики; – призначення виборів Президента України; – усунення Президента України з поста в порядку особливої процедури (імпічменту); – розгляд і прийняття рішення щодо схвалення Програми діяльності Кабінету Міністрів України; – затвердження бюджету і внесення змін до нього; – оголошення за поданням Президента стану війни і укладення миру; – прийняття рішення про використання Збройних Сил та інших військових формувань у разі збройної агресії проти України; – надання згоди на призначення Президентом Прем’єр-міністра України.

ВИКОНАВЧА ВЛАДА

Голови місцевих державних адміністрацій при здійсненні своїх повноважень відповідальні перед Президентом України і Кабінетом Міністрів України, підзвітні та підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня. Місцеві державні адміністрації підзвітні і підконтрольні радам у частині повноважень, делегованих їм відповідними районними чи обласними радами. Місцеві державні адміністрації підзвітні і підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня. Рішення голів місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції та законам України, іншим актам законодавства України, можуть бути відповідно до закону скасовані Президентом України або головою місцевої державної адміністрації вищого рівня. Обласна чи районна рада може висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації, на підставі чого Президент України приймає рішення і дає обгрунтовану відповідь. Якщо недовіру голові районної чи обласної державної адміністрації висловили дві третини депутатів від складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови місцевої державної адміністрації. Місцеві державні адміністрації на відповідній території забезпечують: – виконання Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади; – законність і правопорядок; додержання прав і свобод громадян; – виконання державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля, а в місцях компактного проживання корінних народів і національних меншин – також програм їх національно-культурного розвитку; – підготовку та виконання відповідних обласних і районних бюджетів; – звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; – взаємодію з органами місцевого самоврядування.
Прем’єр-міністр України керує роботою Кабінету Міністрів України, спрямовує її на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України.тема
До складу Кабінету Міністрів входять Прем'єр-міністр, Перший віце-прем’єр-міністр, віце-прем'єр-міністри, міністри.
Прем’єр-міністр призначається Президентом за згодою Верховної Ради. Інші члени Уряду призначають Президентом за поданнам Прем’єр-міністра.
Кабінет Міністрів забезпечує: – державний суверенітет і економічну самостійність; – здійснення її внутрішньої і зовнішньої політики; – виконання Конституції і законів, актів Президента; – проведення фінансової, цінової, інвестиційної та податкової політики; політики у сферах праці й зайнятості населення, соціального захисту, освіти, науки і культури, охорони природи, екологічної безпеки і природокористування; – підготовку проекту Державного бюджету та його виконання після затвердження Верховною Радою;
Главою держави є Президент України. Президент України виступає гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції, прав ісвобод людини і громадянина. Президент забезпечує правонаступництво держави, представляє її в міжнародних відносинах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю, веде переговори та укладає міжнародні договори України.

СУДОВА ВЛАДА

Апеляційними спеціалізованими судами є: – апеляційні господарські суди; – апеляційні адміністративні суди. Апеляційні спеціалізовані суди утворюються в апеляційних округах відповідно до указу Президента. До їх складу входять судді, як правило, обрані на посаду судді безстрокове, голова суду та його заступники. Апеляційні суди здійснюють такі повноваження: – розглядають справи в апеляційному порядку відповідно до процесуального закону; – розглядають по першій інстанції справи, визначені законом (крім апеляційних господарських судів); – ведуть та аналізують судову статистику, вивчають і узагальнюють судову практику; – надають методичну допомогу у застосуванні законодавства місцевим судам; – здійснюють інші повноваження, передбачені законом. Голова апеляційного суду та його заступники призначаються на посаду строком на п’ять років з числа суддів та звільняються з посади Президентом України на підставі рекомендації Ради суддів України (щодо спеціалізованих судів – рекомендації відповідної ради суддів). Голова апеляційного суду може бути призначений на цю посаду повторно. Для розгляду справ, визначених процесуальним законом, у загальних апеляційних судах (крім апеляційного суду України) діють суди присяжних. Порядок формування складу присяжних встановлюється спеціальним законом, а порядок участі їх у здійсненні правосуддя – процесуальним законо
Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, голови та заступника голови суду. У місцевому суді, в якому кількість суддів перевищує п’ятнадцять, може бути призначено більше одного заступника голови суду. Місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності. Місцеві загальні суди розглядають кримінальні та цивільні справи, а також справи про адміністративні правопорушення. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності. Місцеві адміністративні суди розглядають адміністративні справи, пов'язані з правовідносинами у сфері державного управління та місцевого самоврядування (справи адміністративної юрисдикції), крім справ адміністративної юрисдикції у сфері військового управління, розгляд яких здійснюють військові суди. Голова суду, заступник голови суду призначаються на посаду строком на п'ять років з числа суддів та звільняються з посади Президентом України за поданням Голови Верховного Суду України (а щодо спеціалізованих судів – голови відповідного вищого спеціалізованого суду) на підставі рекомендації Ради суддів України (щодо спеціалізованих судів – рекомендації відповідної ради суддів).
подтема
Конституційний Суд України є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні. Він вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Конституції України та законів України. Конституційний Суд України складається з вісімнадцяти суддів. Президент України, Верховна Рада України та з'їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного Суду України. Суддя Конституційного Суду України призначається на дев'ять років без права бути призначеним на повторний строк. Голова Конституційного Суду України обирається на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України зі складу суддів Конституційного Суду України шляхом таємного голосування лише на один трирічний строк. Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. До складу Верховного Суду України входять судді, обрані на посаду безстроково. Їх кількість встановлюється указом Президента України за поданням Голови Верховного Суду України, погодженим з Радою суддів України. Голова Верховного Суду та його заступники обираються Пленумом Верховного Суду України строком на п’ять років шляхом таємного голосування. Голова Верховного Суду України не може бути обраний на цю посаду більш як на два строки підряд. Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідуються Президентом України відповідно до законодавства.
Вищими судовими органами спеціалізованих судів є відповідні вищі суди – Вищий адміністративний суд та Вищий господарський суд.