par Юрий Блажко Il y a 6 années
552
Plus de détails
Фізичне виховання - система соціально-педагогічних заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я, загартування організму, гармонійний розвиток форм, функцій і фізичних можливостей людини, формування життєво важливих рухових навичок та вмінь.
Волейбо́л — спортивна гра з м'ячем, у якій дві команди змагаються на спеціальному майданчику, розділеному сіткою. Волейбол є олімпійським видом спорту.
Баскетбол - командна спортивна гра, мета якої закинути руками м'яч в підвішену корзину. У 1891 Дж. Нейсміт — викладач анатомії коледжу (США) Спрінгфілдського — розробив правила гри. У Росії перший матч був проведений в 1906 в Петербурзі. Систематичні заняття Б. удосконалюють координацію рухів, тренують органи дихання і кровообігу, покращують регуляторну функцію нервової системи, розвивають мускулатуру, укріплюють здоров'я.
Кубок України - кубковий турнір чоловічих команд з баскетболу. Перший розіграш відбувся в 1993 році. Система розіграшу - на вибування. У Кубку України беруть участь українські клуби, що виступають в чемпіонаті Суперліги та нижчих національних дивізіонах.
Українська баскетбольна суперл́іга — офіційний чемпіонат України з баскетболу, що проводиться з 1991 року.
Гімнастика - система спеціально підібраних фізичних вправ, методичних прийомів, вживаних для зміцнення здоров'я, гармонійного фізичного розвитку і вдосконалення рухових здібностей людини, сили, спритності, прудкості рухів, витривалості і ін. Об'єм вживаних вправ дозволяє впливати на весь організм в цілому і розвивати окремі групи м'язів і органи, регулювати навантаження з врахуванням підлоги, віку, рівня фізичної підготовленості.
Спортивно-прикладна гімнастикає складовою частиною фізичної підготовки в різних видах спорту і включає в себе різноманітні гімнастичні вправи для розвитку сили, гнучкості, витривалості, швидкості та спритності. Для вдосконалення фізичних якостей, що сприяють підвищенню спортивних досягнень, застосовують вправи, подібні до руховими діями в конкретному виді спорту.
Хатха йога-система фізичних практик йоги, запроваджена мудрецем 15 ст. Йоґі Сватмарама в трактаті «Хатха-йоґа прадипіка» як попередня стадія фізичного очищення тіла перед стадіями вищої медитації.
Атлетична гімнастика — це система вправ, що розвивають силу у сполученні з усебічною фізичною підготовкою, спрямована на зміцнення здоров’я, підготовку молоді до високопродуктивної праці і захисту Батьківщини. В разі використання раціональних методів тренування, заняття атлетичною гімнастикою сприяють гармонійному злиттю сили, витривалості, спритності, що в остаточному підсумку відбивається на зовнішньому вигляді людини. Заняття атлетичною гімнастикою виховують міцних, сильних, завзятих, упевнених у своїх силах людей.
Легка атлетика- один з основних і найбільш масових видів спорту, об'єднуючий ходьбу і біг на різні дистанції, стрибки в довжину і висоту, метання диска, списа, молота, гранати (штовхання ядра), а також легкоатлетичні багатоборства — десятиборство, п'ятиборство.
Метання малого м'яча розподіляється на фази: розбіг,кидок, гальмування. М'яч утримується вказівним та середнім пальцями, які розміщені позаду м'яча, а великий та підмізинний утримують його збоку. Кисть з м'ячем знаходиться на рівні голови. Для метання м'яча з розбігу треба спочатку оволодіти технікою метання м'яча з місця способом «з-за спини через плече» та перехресним кроком.
Стрибок у довжину - дисципліна, що відноситься до горизонтальних стрибків технічних видів легкоатлетичної програми. Вимагає від спортсменів стрибучості, спринтерських якостей. Стрибок у довжину входив в програму змагання античних Олімпійських ігор. Є сучасною олімпійською дисципліною легкої атлетики для чоловіків з 1896 року, для жінок з 1948 року.
Біг - один з найстаріших видів спорту, за якими були затверджені офіційні правила змагань, і були включені в програму з самих перших олімпійських ігор 1896 року. Для бігунів найважливішими якостями є: здатність підтримувати високу швидкість на дистанції, витривалість (для середніх і довгих), швидкісна витривалість (для довгого спринту), реакція і тактичне мислення.
Плавання — пересування в різних напрямках, тримаючись на поверхні води або в воді; пересування по воді на човні, пароплавом тощо.
Кроль на спині - стиль плавання на спині, який візуально схожий на кроль (руки здійснюють гребки поперемінно, а ноги здійснюють поперемінне безперервне підняття/опускання), але має такі відмінності: людина пливе на спині, а не на животі, і пронос над водою виконується прямою рукою, а не зігнутою, як в кролі. Третій за швидкістю плавання стиль. Особливістю цього способу є те, що людині не треба видихати у воду, оскільки обличчя знаходиться на поверхні.
Брас - стиль спортивного плавання на грудях, при якому руки і ноги виконують симетричні рухи в площині, яка паралельна поверхні води. Цим він відрізняється від стилю батерфляй з симетричними рухами у вертикальній площині і кроля з поперемінними рухами рук і ніг.
Баттерфляй - один із найбільш технічно складних і утомливих стилів плавання. Це стиль плавання на животі, в якому ліва і права частини тіла одночасно здійснюють симетричні рухи: руки роблять широкий і потужний гребок, припіднімаючи тіло плавця над водою, ноги і таз роблять хвилеподібні рухи.
Футбол - спортивна командна гра, в якій спортсмени, використовуючи індивідуальне ведення і передачі м'яча партнерам ногами або будь-який ін. частиною тіла, окрім рук, прагнуть забити його у ворота суперника найбільша кількість разів у встановлений час. У команді 11 чіл., у тому числі воротар. Ігровий спеціально розмічений прямокутний майданчик — поле (110—100 ´ 75—69 м-код — для офіційних матчів) має зазвичай трав'яний покрив. Довжина кола м'яча по діаметральному перетину 680—710 мм , маса 396—453 г . Час гри 90 мін (2 період-тайми по 45 мін з 10—15-хвилинною перервою)