Catégories : Tous - сила - вправи - характер - здоров'я

par Олег Баурчулу Il y a 2 années

227

В здоровому тілі – здоровий розум

Для підтримки ясного розуму необхідно забезпечити здоров'я всього тіла, оскільки всі органи взаємопов'язані. Існують різні види фізичних вправ, які можна класифікувати за цілями та потребами.

В здоровому тілі – здоровий розум

В здоровому тілі – здоровий розум

Для гарного функціонування розуму - потрібно, щоб все тіло було здорове, адже всі органи між собою звязані.

Види фізичних вправ для гарного самопочуття

Фізичні вправи діляться на багато видів. Вони потрібні для легшого класифікування за цілямита потребами.

Ігрові
Настільний теніс
Футбол
Волейбол
Баскетбол
Інші...
Плавання
Бадмінтон
Біг
Гімнастичні

Найбільш раціональні способи виконання вправ зі своїм тілом.

Фітнес
Гімнастика
Зарядка
Воркаут

Здоров'я і розум

Ефективність розуму залежить від стану здоров'я вцілому.

Системи організму

Системи організму - основа всього організму, які зв'язані між собою.

Нервова
Дихальна
Серцево-судинна
Імунна

Виховання фізичними вправами

Фізичні вправи не тільки підвищують фізичну підготовку, але й можуть виховувати.

Характер

Характер - це сукупність стійких індивідуальних особливостей особистості, які складаються і виявляються в діяльності та спілкуванні, зумовлюючи типові для неї способи поведінки.

Цілеспрямованість

Цілеспрямованість – це таке людська якість, яка не дозволяє нам збитися з наміченого шляху.

Дисципліна

Дисципліна — твердо встановлений порядок, дотримання якого є обов'язковим для всіх членів його колективу.

Сила волі

Сила волі — це здатність опановувати три вміння: «я буду», «я не буду» та «я хочу» — вони й допомагають вам досягти мети.

Терпіння

Терпіння - це здатність довго й наполегливо робити що-небудь, займатися чимось.

Трудолюбивість

Трудолюбивий - це той, хто любить працювати не дивлячить на бажання людини.

Корисні звички

Корисна звичка — особлива форма поведінки людини, яка виявляється у схильності до повторення однотипних дій у подібних ситуаціях, які покращують життя.

Режим сну
Корисна їжа
Чіткі цілі
Питний режим

Покращення роботи мозку

Як покращити роботу мозку та що для цього потрібно?

Здорова їжа

Здоровою і досить доступною в Україні, особливо влітку, є Середземноморська дієта. Це фрукти, овочі, продукти з цільного зерна, макаронні вироби, бобові, горіхи та насіння, а також рослинні олії, риба (оселедець, скумбрія), птиця та молочні продукти. А ось червоне м’ясо варто обмежити. Такий раціон підтримує серцево-судинну систему, а крім того - знижує ризик деяких видів раку і когнітивних розладів, та уповільнює прогрес деменції.

Фізична активність

Лікарі зазвичай радять активний спосіб життя та нормальні фізичні навантаження людям будь-якого віку. Літнім людям вони особливо важливі, адже можуть сповільнити зниження розумових функцій та розвиток деменції.

Дослідження показали, регулярні тренування сприяють покращенню когнітивних функцій людей, у яких були порушення пам‘яті. Коли люди ходять, бігають чи танцюють, в мозку виділяється фактор росту, що сприяє виживанню нейронів і встановленню між ними зв’язків. Це підтримує пам’ять і дозволяє вчитись новому.

Сон

Люди, які регулярно недосипають, тобто сплять менше рекомендованих 7-8 годин вночі, мають нижчі показники при проходженні тестів на оцінку ментальних функцій.

Нашому організмові потрібна певна кількість годин регулярного сну, наприклад, для повноти та ефективності запам‘ятовування. Уві сні з’являються нові нейронні зв‘язки та зміцнюється нейронна мережа, а це потрібно для формування пам‘яті.

Спілкування

Міцні соціальні зв‘язки можуть бути настільки ж важливими та корисними, як фізична активність і здорова дієта. Постійне спілкування це активна розумова діяльність, зокрема концентрація уваги та стимуляція пам’яті, а це покращує когнітивні функції. Спілкування із різними людьми допомагає зміцнити нейронні мережі сповільнює їх ослаблення в процесі старіння. Також, це посилює так званий когнітивний резерв мозку (наші можливості), і тим самим і стає на заваді деменції.