a Karl Veskimägi 8 éve
479
Még több ilyen
Üleannustamise oht on igal sõltumusainetekasutajal. Paljusid sõltumusaineid võib kergesti üle annustada, näiteksheroiini ja teisi opiaate, kokaiini, barbituraate, alkoholi, lhusteid, alkoholikombineeritult rahustitega. Paljud teised sõltumusained ei ole nii mürgised,näiteks LSD.
Narkootikumide kuritarvitajate elu muutub sageli kiiresti. Elu erineb paljudel juhtudel sellest, mida peetakse normaalseks, ning tekkida võivad sotsiaalsed probleemid:
tugevnev eetiline allakäik; isikut saab üha vähem usaldada;ei pea kokkulepetest kinni; teda võib tabada väikestelt ja suurtelt valedelt;alavääristab konflikte koolis, kodus, tööandjaga, sõpradega, politseiga jt;
vereplekid, võimalikud jäljed nende eemaldamisest särgivarrukatel;vatitupsud ja süstlad või süstlanõelad, painutatud ja tahmased lusikad, tahmased metallkaaned, askorbiinhape (C-vitamiin), imeliku lõhnaga väikesed metallkarbid;pruunid/mustad tükid, millel on magusapoolne, vürtsiga sarnanev lõhn, alumiiniumfoolium, pakketoorkile, piibu puhastusharjad, kaalud, metallvõrega maisipiibud, sigaretipaber ja sigaretirullija; tahmase teraga, tumedad, kleepuvad noad või teised lõikevahendid;
Uimastite kahjulik mõju on viimastel aastatelhakanud mõjutama ka sporti. Konkurentsi suurenemine, tipptulemuste tagaajaminevõib vahel juhtida ebasoovitavale ohtlikule ravimikasutamisele. Olümpiakomiteeon koostanud ravimite nimekirja, mille kasutamine on keelatud või piiratud.
On ainult kaks võimalust ärajätunähtudekõrvaldamiseks: üks on aeg, kuni organismi talitlus taastub ilma sõltumusainetaja teine on võtta veel üks annus sõltumusainet või aseainet, näiteks metadooniheroiini asemel. Kasutades opiaaatide ärajätunähtude kõrvaldamiseks veel ühtheroiiniannust, tugevdatakse sõltumust veelgi.
1:halb hügieen, lohakas/määrdunud riietus. Üldine mulje inimesest viitab üha rohkem ja rohkem allakäigule;
2:ootamatu, võib-olla järsk huvikaotus töö ja kooli vastu, kaob soov osaleda ühisüritustes ning veeta vaba aega koos harjumuspärase tutvusringkonnaga;
3;raskused hommikuse ülestõusmisega;
Uimastite tarvitaja ei kahjusta mitte ainultennast, pingeid tekitavad pettused, valed, manipulatsioonid, mis viivad sõprusening perekonna lagunemiseni. Sissetulek, mis on vajalik toidu, rõivaste ningpeavarju eest maksmiseks, kulub narkootikumidele ja alkoholile. Ka teisedkohustused, nagu laste eest hoolitsemine, võivad jääda hooletusse, samutivõivad tekkida seksuaalprobleemid.
Tekib siis, kui inimene teab, et ta jätkabsõltumusainete kasutamist selleks, et vältida ärajätunähte. Sundkasutamistvõivad põhjustada ka välised tegurid, nagu näiteks televisioonisaade, süstaldepildid või viha, pettumus ning ängistus.
Võimalus, et narkootikumidest sõltumuses olnudisik, kes on nendest mõnda aega hoidunud, alustab pärast ravi varsti uuestisõltumusainete kasutamist, on väga suur. See ongi üks põhjus, miks on sõltumustravida nii raske. Üha rohkem nõustutakse sellega, et sõltumuses olevad isikudvajavad ravi ja taastumist.
Kõigetõenäolisemalt ja kiiremini tekib sõltumus süstimisel, sest annused on suured,rahuldustunne tekib kohe ja tarvitaja on seotud süstimise kui rituaaliga.Mõnede inimeste jaoks võib tavaline süstimine saada sama tähtsaks kuisõltumusaine toime. Kui pole sõltumusainet, kõlbab ükskõik mis, peaasi, etsaaks süstida. Tõsi, peatselt organism mõistab pettust ja soov süstida jääbära.
1:senisest sagedamini nohu;
2:punased (verd täisvalgunud) ja vesised silmad;
3:köhahood näiliselt tervel inimesel;
4:iiveldus ja oksendamine;
5:üldiselt halb enesetunne;
6:seletamatu väsimus, ükskõiksus ja liigne haigutamine igal ajal;