Még több ilyen
Чарльз Дікенс
Szerző: Софія Некоз
Властивості живого
Szerző: namenna yo
нехаєнко Є
Szerző: Ліза Ліза
«LEGO Foundation» разом із провідними експертами
з Університету штату Пенсильванія, Університету
Темпла, Кембриджського університету і Гарвардського
університету визначили п’ять основних характеристик
діяльнісного підходу — значуща, соціальна, активна,
мотивуюча та радісна (Zosh та інші, 2017). Крім цього,
«LEGO Foundation» (2017) відносить до необхідних
для всебічного розвитку дитини навиків емоційні,
соціальні, когнітивні, фізичні і креативні вміння.
Szerző: Polina Boldyr
Феномен пам`яті людини
Довільне запам'ятовування і відтворення передбачає виникнення у дитини самостійного наміру, стійкого бажання це зробити. Коли є намір, тоді дитина вже може усвідомити власну мету — не забути, вчасно згадати, точно відтворити. Як бачимо, пам'ять має свій вчинковий епіцикл: необхідною стає мотивація мнемічних дій.
Пам`ять на різних етапах онтогенезу людини.
Маленька дитина спочатку запам'ятовує емоційно. Ще ненародженою вона вже знає, розрізняє голос матері і після народження ніби впізнає його, реагує специфічним чином. Трохи пізніше вона демонструє свою спроможність запам'ятати обличчя тих, хто поруч, хто турбується, годує, розмовляє з нею.
У дошкільному віці починається формування власне мнемічних дій (О.М.Леонтьєв, П.І.Зінченко), які значною мірою зумовлюють результативність діяльності, успішність спілкування з дорослим. Якщо дитина розглядає серію картинок, її запам'ятовування досить випадкове, непродуктивне. Коли ж дорослий пропонує запам'ятати якомога більше, результати стають кращими. Завдання в ігровій формі спрощують для дитини спроби оволодіння своєю пам'яттю.
Пам'ять підлітка розвивається у тісному зв'язку з розвитком мовлення та мислення. В перебігу процесів запам'ятовування і відтворення на провідне місце висувається розумова діяльність. Зовнішнє опосередкування стає поступово дедалі суб'єктнішим, набуває внутрішнього характеру. Значення словесно-логічної нам 'яті зростає, пам'ять логізується. Якщо підліток розуміє, про що йдеться, може встановити логічні зв'язки, він досить легко пригадає матеріал.
Види пам`яті
Словесно-логічна пам'ять полягає в запам'ятовуванні думок, понять, суджень, умовиводів, які відображають істотні зв'язки і відношення предметів і явищ, їхні загальні властивості
Емоційна пам'ять полягає в запам'ятовуванні й відтворенні людиною своїх емоцій та почуттів
Рухова пам'ять виявляється в запам'ятовуванні й відтворенні людиною своїх рухів та їх поєднань
Образна пам'ять виявляється у запам'ятовуванні образів, уявлень конкретних предметів, явищ, їхніх властивостей, наочно даних зв'язків між ними
Виникнення пам'яті давні греки пов'язували з ім'ям Прометея, який подарував людству числа, літери і пам'ять, мати муз, усього сущого причину. Розвиток пам'яті логічно завершує ситуативність психологічних феноменів, готуючи перехід до феноменів мотиваційних.
Главная тема
Корисне відео до перегляду, дуже раджу