Categorie: Tutti - строки - доступ - правила - інформація

da Денис Задорожнюк mancano 8 anni

709

режими доступу до інформації

Важливими характеристиками режиму доступу до інформації є визначення суб'єкта, який встановлює доступність інформації, коло суб'єктів, що мають доступ, особливі вимоги до зберігання та поширення інформації, а також строк дії режиму доступу.

режими доступу до інформації

режими доступу до інформації

Службова таємниця

Принципами віднесення відомостей до державних секретів є: 1. законність; 2. безпеку особистості, суспільства і держави; 3. обгрунтованість; 4. співвіднесеність з заходами захисту державних секретів іноземних держав.
Службова таємниця - державні секрети, розголошення або втрата яких може заподіяти істотної шкоди національної безпеки Республіки Білорусь, а також конституційним правам і свободам громадян.

Зміст

Нарешті, більшість видів інформації з обмеженим доступом ма­ють визначений законодавством або власником інформації строк дії режиму обмеження доступу до інформації. Цей строк визначають, як правило, під час ухвалення рішення про обмеження доступу до ін­формації або її матеріальних носіїв. Після закінчення цього строку може бути прийняте рішення або про його поновлення, або про на­дання інформації статусу відкритої.
Головними характеристиками режиму доступу до інформації є: - суб'єкт визначення доступності цієї інформації: - коло суб'єктів, які мають доступ до цієї інформації; - особливі вимоги і правила зберігання та поширення цієї ін­формації; - строк дії режиму.

Доступ до відкритої інформації

Переважним правом на одержання інформації користуються громадяни, яким ця інформація необхідна для виконання своїх професійних обов'язків.
Обмеження права на одержання відкритої інформації забороняється законом.
Порядок йумови надання громадянам, державним органам, юридичним особам і представникам громадськості відомостей за запитами встановлюються цим Законом або договорами (угодами), якщо надання інформації здійснюється на договірній основі.
Доступ до відкритої інформації забезпечується таким чином: •систематичноюпублікацієюїї в офіційних друкованих виданнях (бюлетенях, збірниках); •поширеннямїї засобами масової комунікації; •безпосереднімнаданнямїї державним органам,юридичним особам, а такожзацікавленим громадянам.

Інформація з обмеженим доступом

До конфіденційної інформації, що є власністю держави й знаходиться в користуванні органів державної влади абоорганів місцевого самоврядування, підприємств, установ йорганізацій усіх форм власності, не можуть бути віднесені такі відомості: •про стан довкілля, якість харчових продуктів і предметів побуту; •аварії, катастрофи, небезпечні природні явища йінші надзвичайні події, які сталися або можуть статися йзагрожують безпеці громадян; •стан здоров'я населення, його життєвий рівень, включаючи харчування, одяг, житло, медичне обслуговування та соціальне забезпечення, а також про соціально-демографічні показники, стан правопорядку, освіти йкультури населення; •стан справ щодоправі свобод людини йгромадянина, а також фактів їх порушень; •незаконні дії органів державної влади ймісцевого самоврядування, їх посадових іслужбових осіб; •інша інформація, доступ до якої не може бути обмеженим відповідно до законів України йміжнародних договорів, ратифікованих Верховною Радою України.
До таємної інформації належить інформація, що містить відомості, які становлять державну та іншу передбачену законом таємницю, розголошення якихзавдає шкоди особі, суспільству й державі.
Конфіденційна інформація – це відомості, які знаходяться у володінні, користуванні або розпорядженні окремих фізичних абоюридичних осіб і поширюються за їх бажанням відповідно до передбачених ними умов.

Поняття

Суб'єкт, що має доступ до інформації, - це особа, якій надано право ознайомлення з матеріальними носіями інформації або їх ви­користання. Надання особі права доступу до інформації з обмеженим доступом зазвичай пов'язане із взяттям нею на себе зобов'язань щодо нерозголошення отриманої інформації.
Суб'єктом визначення доступності інформації є особа, до ком­петенції якої належить вирішення питань щодо встановлення обме­жень на доступ до інформації та її матеріальних носіїв, а також на­дання права доступу до такої інформації.
Режим доступу до ін­формації – це передбачений правовими нормами порядок одержання, використання, поширення і зберігання інформації.

Режим документованої інформації

Ознаки документованої інформації: 1. наявність матеріального носія інформації. В якості таких можуть розглядатися будь-які об'єкти матеріального світу, включаючи речі і фізичні поля, в яких знаходять своє відображення певні відомості; 2. Ідентифікованість зафіксованих на носії відомостей. Це досягається шляхом прісовокупленіем до змістовної стороні відомостей реквізитів, які дозволяють встановити джерело і призначення інформації, час її документування, а в ряді випадків і забезпечити захист того чи іншого документа (електронний цифровий підпис). Реквізити повинні бути зафіксовані на тому ж матеріальному носії, що та ідентифікуються відомості; 3. можливість зміни форм її закріплення. Тобто інформація, закріплена на матеріальному носії одного виду, може бути одночасно представлена і на інших видах носіїв без загрози втрати свого змісту і реквізитів.
Документована інформація (документ) - це закріплена на матеріальному носії інформація з реквізитами, що дозволяють її ідентифікуват