Categorie: Tutti - захист - інтернет

da Олександра Федорова mancano 4 anni

372

Кібербезпека в сфері електронної комерції та платіжних операцій

У сучасному світі електронна комерція та платіжні операції стикаються з численними загрозами кібербезпеки. Існує кілька видів банкоматного шахрайства, таких як використання фальшивих банкоматів, допомога шахраїв біля банкоматів і подвійні списання.

Кібербезпека в сфері електронної комерції та платіжних операцій

Кібербезпека в сфері електронної комерції та платіжних операцій

Type in the name of the book you have read.

Правила безпечного користування банкоматом

Види злочинів

Type the main events of the book, classifying them in: events from the beginning, events from the middle, and events from the end of the book.

Describe the story visually. Add a representative picture for each of them.

Кеш-треппінг
Скімінг
Скімінг (англ. skimming — знежирення): шахрайство шляхом зчитування даних з допомогою спеціального обладнання, яке фіксує дані магнітної стрічки банківської картки і її пін-код.
Смішінг
Смішінг (англ. SMiShing — від "SMS " і «фішинг») — вид фішингу через SMS. Шахраї відправляють жертві SMS-повідомлення, що містить посилання на фішинговий веб-сайт і мотивуюче повідомлення увійти на цей сайт.

Type the main events from the end.

Add a representative picture for each of them.

Вішинг
Вішинг — це телефонне шахрайство, при якому злочинець зв’язується з жертвою по телефону (у вигляді дзвінка або смс) і вмовляє надати дані її банківської карти під певним переконливим приводом (наприклад, представляючись співробітником банку чи якогось з державних органів).

Type the main events from the middle.

Add a representative picture for each of them.

Фішинг
Фішинг — шахрайство, скоєне в інтернеті за допомогою сайтів, створених злочинцями для того, щоб виманювати у користувачів дані їхніх банківських карт і згодом красти з них гроші.

Type the main events from the beginning.

Add a representative picture for each of them.

Як захистити банківську картку?

In contrast to the main idea, the theme is the message, lesson or moral of the book.

Some tips to find out the theme of the book easier:

Type in the theme

3. Хто такі «дропи» і «мули».

Дроп або "грошовий мул" - цей та людина, котра погоджується, щоб його банківська карта стала "транзитною" для вкрадених шахраями грошей. Дроп переводить незаконно отримані грошові кошти між різними рахунками. Такий ланцюжок перекладів потрібен для того, щоб заплутати сліди кіберзлочинців і ускладнити роботу слідства.

Take notes while you read the book. Write here your favorite quotes from the book.

1. Види Інтернет та банкоматного шахрайства

Take notes while you read the book. Type here the resources, books, or websites that the author mentioned and you want to check out later.

Види інтернет-шахрайства: 1. Шахрайства, пов'язані з покупками через мережу Інтернет. 2. Шахрайства, пов'язані з продажами через мережу Інтернет. 3. Віруси шифрувальники та інше шкідливе програмне забезпечення. 4. Інтернет-жебрацтво. 5. Ви виграли цінний приз.
Види банкоматного шахрайства: 1. Фальшивий банкомат. 2. Помічники біля банкомату. 3. Подвійні списання.

Що робити, якщо стали жертвою вимагацького програмного забезпечення?

Що таке вимагацьке програмне забезпечення?

Як можна виявити шахрайські сайти?

Шахрайські електронні повідомлення мають багато різних форм і є несанкціонованими діями третіх осіб, які не пов’язані з UPS. Атаки через такі повідомлення електронної пошти, що називається «фішингом» або «спуфінгом», набувають усе більшого поширення. Такі повідомлення можуть здаватися легітимними через використання в них брендів компаній, їхніх корпоративних кольорів та інших правових застережень. Захистіть себе, ознайомившись із такими способами шахрайства:

Зверніть увагу, що UPS не вимагає надавати платіжну, особисту та фінансову інформацію, номери облікових записів клієнтів, ідентифікатори, паролі або копії рахунків-фактур електронною поштою, звичайною поштою, телефоном чи факсом в обмін на перевезення товарів і надання послуг. UPS не несе відповідальності за будь-які витрати, які виникли в результаті шахрайської діяльності.

Поінформованість про шахрайські листи, електронні повідомлення та спроби фішингу, а також уміння розпізнавати їх є важливою частиною захисту від крадіжок і схожих злочинів. Загальні ознаки того, що електронне повідомлення може бути шахрайським:

Деякі легітимні повідомлення UPS можуть надходити у формі електронного листа з посиланням «epackage». Такі повідомлення призначені для підвищення захисту конфіденційної інформації. Пов’язане посилання завжди буде починатися з https://ftp2.ups.com.

Type the names of the book characters. Start with the main character.

Draw arrows to represent the relationship between them and if it is possible write on them what they represent for each other (if they are relatives, friends, lovers, enemies etc.)

Як поводити себе, якщо Ви стали жертвою банкоматного або Інтернет шахрайства?

What is the reason why the author wrote the book?

Purpose of the book

6. Методи захисту від Інтернет шахрайства

Who is the author of the book? Type in his/her name.

Author name