Categorie: Tutti - суспільство - виховання - діяльність

da Євген Лазаревич mancano 3 anni

196

Почуття

Почуття людини відіграють важливу роль у її житті, відображаючи її ставлення до різних видів діяльності та суспільних подій. Практичні почуття виникають у процесі діяльності, що дозволяє людині відчувати задоволення або незадоволення, захоплення або байдужість.

Почуття

Почуття

Функції

Захисна
Стимулююча
Оцінювальна
Мотиваційна
Сигнальна
Регулятивна
Комунікативна

Характеристика

За ступенем значущості
фундаментальні (зумовлені переживанням життєво важливих подій)
локальні (пов'язані з безпосереднім переживанням певної життєвої події)
За структурою
складні
однорідні (прості)
За характером перебігу
вибухові
уповільнені
За можливістю регулювання
ті, які не піддаються регулюванню
Ті, що піддаються регулюванню
За характером впливу на організм
Астенічні (пригнічують, знижують працездатність)
Стенічні (активізують організм, підвищують настрій, посилюють працездатність)
За значущістю переживання для людини
Негативні
Позитивні

Види

Пізнавальні почуття залежно від умов життя, навчання та виховання мають різні рівні свого розвитку. Такими його рівнями є цікавість, допитливість, цілеспрямований, стійкий інтерес до певної галузі знань, захоплення пізнавальною діяльністю. Пізнавальні почуття своїм механізмом мають природжений орієнтувальний рефлекс, але його зміст цілком залежить від навчання, виховання, навколишньої дійсності умов життя.
Практичні почуття — це переживання людиною свого ставлення до діяльності. Людина відгукується на різні види діяльності — трудову, навчальну, спортивну. Це виявляється в захопленні, в задоволенні діяльністю, в творчому підході, в радості від успіхів або в незадоволенні, в байдужому ставленні до неї. Практичні почуття виникають у діяльності. Яскраве уявлення про зміст і форми діяльності, її процес і результат, громадську цінність — головна передумова виникнення й розвитку практичних почуттів.
Естетичні почуття — це чуття краси в явищах природи, в праці, в гармонії барв, звуків, рухів і форм. Гармонійна злагодженість в об'єктах цілого та частин, ритм, консонанс, симетрія - викликають почуття приємного, насолоду, яка глибоко переживається та вшляхетнює душу. Ці почуття викликають твори мистецтва. Не тільки в мисленні, а й почуттями людина утверджує себе в предметному світі. Залежно від рівня загальної та мистецької культури люди по різному відгукуються на красу. Одні глибоко переживають гармонійно виражені ритм і риму, переходи та взаємопереходи між кольорами, звуками, формами та рухами, інші не відчувають цієї гармонії й захоплюються грубими, різкими звуками, безладними рухами, випадковими поєднаннями кольорів.
Інтелектуальні почуття являють собою емоційний відгомін ставлення особистості до пізнавальної діяльності в широкому розумінні. Ці почуття виявляються в допитливості, чутті нового, здивуванні, упевненості або сумніві. Інтелектуальні почуття яскраво виявляються в пізнавальних інтересах, любові до знань, навчальних і наукових уподобаннях.
Моральні почуття — це почуття, в яких виявляється стійке ставлення людини до суспільних подій, до інших людей, до самої себе. Їхнім джерелом є спільне життя людей, їхні взаємини, боротьба за досягнення суспільних цілей. Моральні почуття людини сформувались у суспільно-історичному житті людей, в процесі їхнього спілкування і стали важливим засобом оцінки вчинків і поведінки, регулювання взаємин особистості

Поняття

Емоційний аспект розумового життя та його виявлень на відміну від інтелектуального, вольового, чи діяльного
Складний стан організму, що припускає тілесні зміни поширеного характеру — в диханні, пульсі, залозовиділеннях, тощо — і на ментальному рівні - стан збудження чи хвилювання, що позначається сильними почуттям, і зазвичай імпульсом щодо певної форми поведінки. Якщо емоція — інтенсивна, то тоді виступає порушення інтелектуальних функцій, ступінь роздвоєння особистості, і тенденція щодо дії неврівноваженого чи протопатичного характеру.
Загальний стан свідомості за більш-менш складного поєднання різного роду відчуттів.