Categorie: Tutti

da Хіміч Вероніка mancano 3 anni

209

Ліси

Ліси є важливими екосистемами, що складаються з землі, рослинності, тварин і мікроорганізмів. Вони біологічно взаємопов'язані і впливають на навколишнє середовище. Дерева є основною складовою лісів і можуть досягати значної висоти і тривалості життя.

Ліси

Ліси

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій переважають дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні складові, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають одна на одну і на довкілля.


Небезпека від комах,кліщів,змій

Загрозу для здоров’я дітей, особливо для тих, хто потерпає від алергії, становлять оси (шершень, звичайна оса) і бджоли, змії, кліщі. При їх укусах під шкіру вприскується отрута, від якої може виникнути місцева або загальна реакція.

Ступінь отруєння після укусів бджіл залежить від кількості одночасних укусів, місця ураження та індивідуальної реакції організму до бджолиної отрути. Найнебезпечнішими є укуси ротової порожнини.


Місцева реакція добре відома кожному, кого хоч раз ужалила бджола або оса: сильний біль, сверблячка і печіння, почервоніння і набряк.

Що робити при укусі змій
Що робти при укусі кліща
Що слід робити при укусах комах

Правила безпечної поведінки у лісі

Відпочивайте лише у спеціально відведених рекреаційних зонах або поблизу водойм. Не підпалюйте суху траву на полях та галявинах у лісі. Не кидайте непогашені сірники або недопалки. Не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами: петардами, бенгальськими вогнями, феєрверками, «китайськими» ліхтариками та інше.

Чого не слід робити

Весна - сприятливий період для відпочинку на природі, прогулянок до лісу. Та, навіть якщо ви добре знаєте місцевість, куди направляєтесь, не треба нехтувати правилами безпеки на природі. Ретельно подбайте про підготовку до прогулянки в ліс.

Повідомте про те, куди ви збираєтеся. Якщо поблизу нікого немає - залишіть записку з повідомленням (дата, час відправлення, кількість людей, які відправляються разом з вами, напрямок руху й приблизний час повернення).

Візьміть собі за правило - перед подорожжю або походом у ліс, переглянути карту або хоча б намалювати від руки план місцевості й запам'ятати орієнтири.

Надягніть зручний одяг і взуття, що відповідає місцевості й погоднім умовам. Потрібно пам'ятати - погодні умови можуть змінюватися дуже швидко.

Одягайтесь у яскравий кольоровий одяг – він буде більш помітним у випадку вашого пошуку.

Переконаєтеся, що все ваше спорядження у відмінному робочому стані. Якщо ви сумніваєтеся брати ту або іншу річ, пам’ятайте - зайвий вантаж буде вам заважати.

Контактувати з дикими тваринами

 У людей і тварин ( олень, лисиця) близько 150 спільних хвороб. Тварини нападають на людину, якщо вони поранені, перелякані несподіванкою або захищають своє потомство. При явно агресивному поводженні тварин можна використовувати як засіб захисту вогонь або стукати палицею об дерево.

Ходити біля боліт

Болотною водою також не можна користуватися. Поблизу болота, як правило, водиться багато гадюк.

Затримуватись біля поламаних дерев

Вони спираються одне на одне і можуть впасти, особливо під час вітру.

Пити воду з річок та озер

Найбільш надійні джерела води - струмки. Поблизу місць, де ви побачите мертвих рибу чи тварин, взагалі не можна навіть мити руки.

Уважно дивись під ноги

 Уважно дивись під ноги, обдивляйся впалі дерева та колоди перед тим як сісти відпочити — там можуть бути змії. Якщо тебе або товариша вкусить змія, зразу ж видави з ранки краплю крові з отрутою і висмоктуй кров із ранки впродовж півгодини, весь час спльовуючи (але це можна робити, коли у роті немає поранень). Потім щільно перев'яжи руку чи ногу вище за місце укусу, але так, щоб вона не заніміла. І негайно до лікарні 

Запамятовуй шлях

Намагайся запам'ятовувати свій шлях або роби для себе помітки.

Якщо заблукав

Якщо ти заблукав:

Якщо орієнтирів немає, залізьте на найвище дерево - погляд з висоти допомагає краще зорієнтуватися.

Пам'ятайте! Діти не будуть покарані за те, що заблукали. Були випадки, коли діти ховалися від шукачів через те, що боялися бути покараними.

Необхідно кричати на шуми, що лякають їх. Якщо це звірі, вони злякаються та підуть геть. Це також допоможе швидше знайти їх тим, хто буде їх шукати.

Найбільші ліси світу

На Землі існує величезна кількість найбільш різноманітних лісів, серед яких дощові, тропічні, чагарники, хвойні та багато інших. Кожен з них дуже важливий для людства, так як не тільки є природним домом для численних тварин, але і бере участь у регулюванні середньої температури на планеті і рівнів вуглекислого газу, збільшуються до тривожного рівня. Через постійні спроби людини розширити заселювані нею території, сьогодні багато лісів перебувають під загрозою зникнення, але навіть незважаючи на це є ще на планеті ліси, куди не ступала нога людини.

Ліс Монтеверде,Коста Ріка

Цей ліс, розташований поруч з однойменним містом Монтвереде, вважається одним з головних туристичних визначних пам’яток Коста-Ріки. Його назва перекладається як «зелена гора», а на його території мешкає близько 30 видів унікальних птахів, колібрі, 100 видів савців і близько 400 видів птахів, серед яких кетцаль, птах-дзвіночок та інші.

Вальдивські ліси

Головним чином помірні Вальдивські дощові ліси, площа яких сягає 248,100 квадратних кілометрів, розташовані на території Чилі та частині Аргентини. В цих дивовижних лісах ідеально поєднуються хвойні дерева, вічнозелені рослини, папороть, щільний бамбук, а також вузькі прибережні смуги і льодовики. На жаль, останнім часом все частіше екосистемі Вальдивських лісів загрожують масові вирубки.


Ліси Сінхараджа, Шрі-Ланка

Національний парк Сінхараджа (Sinharaja Forest Reserve) знаходиться на півдні Шрі-Ланки (ліс Сінхараджа на карті). Він не такий популярний серед туристів, як національний парк Яла, проте не менш цікавий і вже точно більш унікальний. Він є одним з двох занесених до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на Шрі-Ланці природних заповідників . У перекладі з сингальского Сінхараджа означає «Король Лев». Це місце шановане і вважають в місцевих жителів з давніх часів.

Площа парку невелика в порівнянні з іншими національними парками країни, всього 88,64 квадратних кілометрів. Але на цій площі збереглася унікальна біосфера, оскільки це одне з небагатьох, що залишилися на планеті місць, де все ще перебувають первісні дощові ліси. Тут мешкає безліч рідкісних видів тварин і ростуть рослини, багато з яких занесені в червону книгу. Багато з видів зустрічаються тільки тут. Тут можна зустріти диких слонів (але краще їх не зустрічати, вони небезпечні), безліч видів мавп, кабанів, леопардів, різних рептилій і комах.


Рослини

Росли́ни (Plantae), або зелені рослини (Viridiplantae) — царство живих організмів. Назва Viridiplantae була запропонована у 1981[1] році, щоб відрізнити представників царства від попереднього визначення рослин, які до того не утворювали монофілетичну групу. Також царство відоме під назвою Chlorobionta[2] або група Chlorophyta/Embryophyta.[3] Більшість членів царства були включені до царства Рослини (Plantae) в 1866 Ернстом Геккелем. Представники царства — автотрофні організми, для яких є характерною здатність до фотосинтезу та наявність щільної клітинної оболонки, яка утворена здебільшого целюлозою. Запасною речовиною у рослин є, як правило, крохмаль. Рослини є першою ланкою всіх харчових ланцюжків, так що від них залежить життя тварин. Вони є джерелом більш як десяти тисяч біологічно активних речовин, які діють на організм людини та тварин, зокрема при вживанні у їжу.

Черевички зозулині

Зозулині черевички — рід рослин, які зростають у Євразії, Північній Америці, Алжирі. Рід містить понад 50 видів, які ростуть переважно в помірному поясі північної півкулі, однак на півночі сягаючи тундри, а на півдні Центральної Америки.

Лілія лісова

Лі́лія лісова́ — багаторічна цибулинна рослина, один з видів роду лілія родини лілійних. Лілія лісова — єдиний вид лілій, який росте в Україні в дикорослому стані. Занесена до Червоної книги України.

Підсніжник звичайний

Підсні́жник звичайний, підсніжник білосніжний — багаторічна цибулинна рослина. Назва роду походить від грецьких слів, які в перекладі означають «молочно-квітковий». Підсніжник звичайний зростає у листяних лісах і чагарниках в Карпатах та західних лісостепових районах.

Тварини

Твари́ни (лат. Animalia або Metazoa) — царство переважно багатоклітинних еукаріотичних (ядерних) організмів, однією з найголовніших ознак якого є гетеротрофність (тобто, споживання готових органічних речовин) та здатність активно рухатись. До царства тварин не належать рослини та гриби — теж великі (але не єдині) царства еукаріотів. Втім, існує чимало тварин, що ведуть нерухомий спосіб життя, а гетеротрофність властива також грибам і деяким рослинам-паразитам. У клітинах тварин (як і інших еукаріотів) міститься сформоване ядро.

Білка

Ви́вірка звича́йна, або білка — вид ссавців родини вивіркових, представник надряду гризунів. Поширений у Євразії, веде деревний спосіб життя. Раціон в основному вегетаріанський, складається з насіння, жолудів, грибів, іноді споживає тваринну здобич.

Олень

О́леневі — родина ссавців з підряду жуйних ряду оленеподібних, що складається з 30 видів. Багато представників даної родини взяті під охорону.

Заєць

За́єць — рід ссавців родини зайцевих. Рід містить 32 види, поширених по всьому світу, окрім Австралії. Відрізняються довгими вухами, коротким піднятим хвостом, недорозвиненими ключицями, довгими задніми ногами, завдяки чому рухаються стрибками. Зайці дуже швидко бігають: заєць-русак може досягати швидкості 70 км/год.

Їжак

Їжаків розглядають як одну з найдавніших груп епітерій, або вищих плацентарних ссавців, яка зберігає низку вихідних для цієї груп ознак. До недавнього часу у межах цього роду види не розрізняли, і найбільші зміни сталися у II половині XX та на початку XXI століть, коли було виявлено відмінності між популяціями «звичайного» їжака (Erinaceus europaeus auct.) за низкою генетичних (каріотип, білки) та «тонких» морфологічних ознак (шви черепа, особливості морфології зубів та ін.).

За сучасними оглядами фауни у складі роду Erinaceus визнають 4 близькі види:


Лисиця

Лис, або лиси́ця — загальна назва деяких видів ссавців родини псових, зовні схожих на лисицю: довга вузька морда, руде довге хутро й пухнастий хвіст. «Лисиці» зустрічаються в фольклорі багатьох народів по всьому світу. Строго зіставити значення терміна «лисиця» із множиною зоологічних видів неможливо.

Вовк

Вовк — хижий ссавець з роду пес родини псових, що добуває їжу самостійно активним пошуком та переслідуванням жертв.

Дерева

Дерево — велика, багаторічна, дерев'яниста рослина.

Хоча не існує встановленого визначення щодо максимального розміру, термін «дерево» загалом застосовується до рослин заввишки як мінімум від 3 м[1] до 6 м[2] в зрілості і які, що важливо, мають вторинні гілки, котрі ростуть на єдиному головному стеблі або стовбурі, з ясно вираженим домінуванням стовбура над вторинними гілками (див. кущ для порівняння). В порівнянні з більшістю інших форм рослин тривалість життя дерев вища. Декілька видів дерев можуть досягати понад 100 м заввишки і деякі можуть жити протягом кількох тисяч років.

Type in your idea for preventing global warming.

Горіх

Горі́х — в ботаніці це сухий нерозкривний плід з твердою оболонкою у рослин, з одною або двома насінинами. Твердий здерев'янілий оплодень горіха не зростається з оболонкою насінини. У деяких горіхів основа плоду обгортається плоскою мисочкою, утвореною із зрослих видозмінених приквітків.

Клен

Клен — рід дерев та кущів родини сапіндових. Налічує близько 150 видів, батьківщина більшості з яких — Азія, але кілька видів також мешкають в Європі, Північній Африці та Північній Америці. Клени — медоноси.

Ялина

Яли́на, смерека — рід хвойних дерев родини соснових, поширених від субтропіків на великій висоті до помірних і холодних районів Євразії й Північної Америки. Найпівденніший вид, Picea morrisonicola живе на Тайвані на 23° пн. широти, на висотах 2500–3000 метрів.

Дуб

Дуб (Quercus) — рід багаторічних рослин родини букових, що налічує приблизно 430 негібридних видів[1][2]. Його представники поширені переважно у помірних і тропічних областях Північної півкулі. Серед дубів існують цінні деревні, танідоносні, лікарські та декоративні рослини, деякі з них у минулому широко використовували як харчові.

Дуб у багатьох народів вважають найкрасивішим деревом, і до нього ставляться з пошаною і любов'ю. Недарма латиною дуб так і називається: «гарне дерево» — Кверкус (Quercus), від кельтських слів «quer» — «гарний» і «cuez» — «дерево»[3].

Type in an argument for this idea.