Categorie: Tutti - команди - футбол - правила

da Александр Шульга mancano 9 anni

512

Види спорту

Волейбол і футбол мають свої унікальні правила та особливості, які визначають хід гри. Волейбол грається на майданчику з сіткою, де дві команди по шість гравців намагаються забити м'

Види спорту

Види спорту

Фехтування


Фехтування
 — суто індивідуальний вид спорту. Навіть у командних змаганнях бої проводяться один на один.

Особливості спорту

Бій між двома фехтувальниками на будь-якому виді зброї проводиться на спеціальній доріжці, шириною 1,5 — 2 м і завдовжки 14 м, зробленою зелектропровідного матеріалу, яка ізольована від реєструючого уколи або удари апарату.
Бій управляється і оцінюється арбітром. Уколи і удари, нанесені фехтувальниками, реєструються лампами на електричному апараті. Фіксуються вони на основі електричної схеми, що проходить через зброю фехтувальника і його одяг, пов'язаних з апаратом дротяною системою. Арбітр оцінює удари і уколи, ґрунтуючись на свідченнях реєструючого апарату при обліку правил бою в кожному виді фехтування. Бої у видах зброї мають власні специфічні правила, що дозволяють зараховувати уколи і удари або оголошувати їх недійсними.
Розрізняють такі види спортивного фехтування залежно від використовуваної зброї:
Фехтування на рапірах
Фехтування на шпагах
Фехтування на шаблях
Фехтування на важкій клинковій зброї (історичне)

Гандбол


Гандбол
 (ручний м'яч) — командна спортивна гра, олімпійський вид спорту. В гандбол грають на спеціальному полі (переважно в залі) між двома командами по сім спортсменів у кожній (раніше по 11); перемогу дає перевага у кількості забитих м'ячів (голів). Тривалість гри — 2 тайми по 30 хв.
Позиції гравців: центральний, лінійний, півсередній(2), кутовий(2), воротар.


Команда

Склад команди повинен бути 14 чоловік, але при цьому, з них одночасно на ігровому майданчику може перебувати не більше, ніж 7, всі інші – це запасні гравці. Обов’язково в команді повинен бути воротар і сама команда спочатку гри повинна складатися не менше, ніж з 5-ти гравців. Запасний ж гравець може вступити в гру в будь-який момент, але тільки після того, як основний гравець покине поле. Також заміна може проводитися виключно через лінію заміни команди цих гравців. Кількість замін не обмежена.
У команду можуть також входити, крім гравців, до 4 чоловік офіційних осіб, які внесені до протоколу матчу. Один з цих людей – офіційний представник команди, він має право звернутися до Секундометриста, секретарю і може навіть до суддів. Також він відповідає за те, щоб до складу команди не серед основних гравців, не серед запасних не було таких, які не мають на це право. Щоб навчитися грати в гандбол, правила гри обов’язково потрібно знати, і намагатися їх не порушувати.

Тривалість гри

Для дорослих команд (16 років і старше) матч складається з першого і другого тайму, які тривають по тридцять хвилин і мають 15 хвилин перерви. Для дітей 8 – 12 років: два тайми по 20 хвилин; 12-16 років: два тайми по 25 хвилин.
По закінченню перерви команди повинні помінятися сторонами ігрового майданчика. Якщо гра закінчується нічиєю, то призначається додатковий час – це два тайми по п’ять хвилин з 1-хвилинною перервою. Якщо ж перше додатковий час гри так і не виявив переможця, то через 5 хвилин на цьому ж майданчику буде призначений другий додатковий час при тих же умовах. У випадку, якщо і друге додатковий час закінчився і рахунок залишається як і раніше однаковим, буде призначена серія 7-метрових кидків. Регламент даних змагань, в залежності від їх типу, може передбачати серію 7-метрових і після закінчення основного часу матчу. При виході м’яча за лінію майданчика, під час гри, час не зупиняється. А при видаленні гравця або нараді суддів, секундомір зупиняють. Коли команда володіє м’ячем, вона має право взяти тайм-аут.
Він триває 1 хвилину і під час нього секундомір теж зупиняється.

Гра

використовуючи голову, руки, стегна, коліна і корпус гравці мають право ловити, зупиняти і кидати м’яч;не більше 3-х секунд гравець може утримувати м’яч у себе і робити з ним не більше, ніж три кроки, після чого повинен віддати м’яч, кинувши його або по воротах, або іншому гравцеві, або об підлогу;перетнути кордон воріт у стрибку гравцям дозволено, а торкатися майданчика в їх межах – заборонено;можна блокувати суперника корпусом, перегороджувати йому дорогу руками, зігнутими в ліктях і відбирати м’яч відкритою долонею;без спроб атакувати м’яч розігрувати не дозволяється;коли м’яч повністю потрапив у ворота і при цьому команда, яка його забила, не порушувала правил – гол зараховується.Та команда, яка закинула більше м’ячів і вважається переможце

Волейбол


Правила гри:

Гра ведеться на прямокутному майданчику розміром 18х9 метрів. Майданчик розділений посередині сіткою. Гра ведеться сферичним м'ячем колом 65—67 см, вагою 260—280 г. Кожна з двох команд складається максимум з 12 гравців, а на полі одночасно знаходяться 6. Мета гри — ударом добити м'яч до ігрової поверхні майданчика половини супротивника або примусити його помилитися.

Гра починається введенням м'яча в гру за допомогою подачі. Після введення м'яча в гру подачею і успішного розіграшу подача переходить до тієї команди, яка виграла очко. Майданчик за кількістю гравців умовно розділений на 6 зон. Після кожного переходу права подачі переходять від однієї команди до іншої в результаті розіграшу очка, гравці переміщаються в наступну зону за годинниковою стрілкою.

Гімнастика

Спортивна гімнастика

Вид спорту чоловіча спортивна гімнастика включає вправи на поперечині, кільцях, брусах, коні, вільні вправи, опорний стрибок. Змагання зі спортивної гімнастики для жінок включають вправи на брусах,колоді, опорний стрибок і вільні вправи. Спортивна гімнастика є олімпійським видом спорту.
Гімнастика (від грец. «гімназо» — навчаю, треную) — система тілесних (фізичних) вправ, яка склалася у Давній Греції за багато віків до нашої ери. Метою гімнастики були загальний всебічний фізичний розвиток та самовдосконалення. Іншою версією походження слова гімнастика є від грецького «gumnos» — оголений (як відомо, древні греки займались тілесними вправами оголеними). Крім загальнорозвиваючих і військових вправ, вправ з верхової їзди, плавання, імітаційних та ритуальних танців, гімнастика древніх греків включала і вправи, з яких проводились публічні змагання — біг, стрибки, метання, боротьба, кулачний бій, їзда на колісницях, які, в свою чергу, включалися в програми Олімпійських ігор, що проходили з 776 року до нашої ери по 392 рік н. е. протягом 1168 років.
Витоки гімнастики розпочинаються з третього тисячоліття до нашої ери. Найдавніші згадки про систему гімнастичних вправ існують в Індії, адже саме там почала свій шлях славнозвісна система індійських йогів. Є зображення тих часів, на яких показані гімнасти, які брали участь у ритуальних святах, демонструючи свою силу і спритність. В той же час, на теренах стародавнього Китаю гімнастичні вправи використовували як лікувальний і профілактичний засіб.


Художня гімнастика

Художня гімнастика у Бенідормі,ІспаніяХудожня гімнастика — це складно-координаційний вид спорту, під музичний супровід, що виконує одна гімнастка, або команда із п'яти дівчат з кількома предметами по черзі: м'ячем, скакалками, булавою, обручем і стрічками. Художня гімнастика є олімпійським видом спорту

Спортивна акробатика

Також популярний вид спорту — спортивна акробатика, де вправи виконуються двома, трьома, або чотирма спортсменами під музику.

Футбол

Головні правила
Докладніше: Правила гри у футболАрбітр показує жовту карткуУперше правила були введені 7 грудня 1863 року Англійською футбольною асоціацією. Базувались правила на придуманих у Кембріджському університеті положеннях гри.
Грають на футбольному полі завдовшки 90—120 метрів і завширшки 45—90 метрів. На двох протилежних кінцях стоять ворота (завширшки 7,32 м і заввишки 2,44м), куди потрібно забити м'яча. М'яч, обвід якого повинен бути 68-71 см, а маса — від 396 до 453 грамів. У момент початку гри тиск усередині кулі має бути від 0,6 до 1,1 атмосфери (600–1100 г/см²).Кількість запасних гравців визначається регламентом змагання і знаходиться у межах від 3 до 7.Рішення судді є остаточними і під час гри не переглядаються. Він сам може змінити рішення, якщо ще не відновив гру.Для подачі скарг на дії суддів існує регламент змагання і спеціальні комітети, що розглядають дані питання.
Футбольний матч складається з двох рівних таймів по 45 хвилин із 15-хвилинною перервою між ними. Після перерви команди міняються воротами.За домовленістю тривалість тайму може бути змінена. Проте домовленості потрібно досягти до початку матчу, і ця домовленість не повинна суперечити правилам змагання. Перерва між таймами не перевищує 15 хвилин й указується у регламенті змагань. Регламент змагань може потребувати додаткового часу для вирішення нічиїх.
За правилом 9 футбольних правил, м'яч вважається таким, що «вийшов з гри», якщо він цілком виходить за межі поля, або гра зупинена суддею.Голом називається ситуація, коли м'яч цілком перетнув лінію воріт, розташовану між стійками і під перекладиною, й при цьому команда, що забила гол, не порушила правил.Порушення караються штрафним ударом,вільним ударом,попередженням,видаленнямПенальті — вид штрафного удару у футболі, що пробивається з відстані 12 ярдів (приблизно 11 метрів від воріт). Тільки воротар команди, що захищається, може знаходитись між м'ячем і воротами під час пробиття цього удару. Пенальті пробивається під час звичайної гри. Схожі удари також пробиваються під часпісляматчевих пенальті для визначення команди, що проходить у наступний раунд змагань у випадку, якщо матч закінчується внічию. Хоча процес пробиття цих ударів схожий з пробиттям пенальті, вони офіційно не вважаються пенальті; процес пробиття цих ударів відбувається згідно з іншими правилами.Вкидання м'яча є одним із способів відновлення гри. Гол, забитий безпосередньо після вкидання, не зараховується. Вкидання призначається у випадку, коли м'яч повністю перетне бокову лінію поля, з місця, де м'яч перетнув лінію на користь команди-суперниці гравця, що останнім торкнувся м'яча.Удар від воріт призначається, коли м'яч, останнього разу торкнувшись гравця нападаючої команди, повністю перетнув лінію воріт, і гол не був забитий. Якщо ж м'яч пішов за лінію воріт від гравця команди, що оборонялася, призначається кутовий.Кутовий удар є одним з найнебезпечніших стандартних положень. Команди часто відпрацьовують тактику у захисті й нападі при пробитті кутових ударів. Оскільки всі відстані наперед відомі, то грамотно пробитий кутовий удар стає прекрасним шансом забити гол. Найчастіше м'яч з кутового навішують у штрафний майданчик, де високі футболісти або відразу прагнуть пробити по воротах, або скинути м'яч під удар партнерові. Рідше подають м'яч низом, але через велике скупчення гравців при кутових опанувати м'ячем буде складніше.

Шахи

Правила шахів

Загальні положення

Гра у шахи ведеться двома гравцями за дошкою, що має 64 клітини чорного та білого кольору, фігурами білого та чорного кольорів. Шахова дошка зазвичай називається шахівниця. Шахівницю розміщують таким чином, що її перша горизонталь перебуває біля гравця, що грає білими. Кожен з гравців має 16 шахових фігур: вісім пішаків, дві тури, двох коней, двох слонів, ферзя та короля. Гравці роблять ходи по черзі, один за одним. Під час кожного ходу гравець може перемістити лише одну фігуру. Виключенням є рокіровка — спільний хід турою та королем. Гру розпочинає той з гравців, що грає фігурами білого кольору. При переміщенні своєї фігури на клітину зайняту фігурою суперника, фігура суперника знімається з дошки. Такий хід називають взяття.

Правила пересування фігур

Пішак — пересувається лише вперед по вертикалі. Перший хід пішака — білого з другої, а чорного з сьомої горизонталі — можна зробити одразу на дві клітини, перестрибнувши через третю або шосту горизонталь. З усіх інших горизонталей пішак може пересуватися лише на одну клітину вперед. Крім цього пішак може взяти будь-яку фігуру супротивника, що перебуває попереду нього на відстані однієї клітини по діагоналі. Якщо білий пішак досягнув восьмої горизонталі, або чорний — першої то він може перетворитися на будь-яку фігуру (окрім короля) того ж кольору що й пішак.

Тура — пересувається на будь-яку кількість клітин по вертикалі, або горизонталіКінь — єдина фігура у грі, яка може перестрибувати через інші фігури — свої та суперника. Хід конем схожий на літеру «Г».

Кінь пересувається на одну клітинку по вертикалі та дві по горизонталі, або навпаки — на дві по вертикалі, та одну по горизонталі у будь-якому напрямку.

Слон — пересувається на будь-яку кількість клітин по діагоналі.

Король — ходить на одну клітину по вертикалі, горизонталі або діагоналі.

Ферзь (королева) — пересувається на будь-яку кількість клітин по вертикалі, горизонталі або діагоналі.

Відео