カテゴリー 全て - суспільство - вплив - символи - тварини

によって Viktoria Horokh 4年前.

412

Різноманітність тваринного світу

Українські народні казки про тварин мають глибокий символічний зміст, де кожна тварина уособлює певні людські риси, як позитивні, так і негативні. Лисиця, наприклад, може символізувати як хитрість, так і мудрість, заєць —

Різноманітність тваринного світу

Різноманітність тваринного світу

Легенди про тварин

Міфи про тварин
Казки та загадки про тварин

Українські казки про тварин

Кожна народна казка про тварин – це повчальна алегорія, в якій кожна жива істота являє собою комплекс людських вад, або, навпаки, - позитивних рис характеру. Так, лисиця з одного боку символізує підступність і хитрість, а з іншого – мудрість та іронію. Заєць – полохливий боягуз, і, одночасно – добре звірятко, яке може стати в пригоді. Вовк часом уособлює жадібність, а часом – виступає як сильна і вірна істота, що може бути щиро вдячною за зроблене їй добро.

   Свійські тварини не менш символічні: корова-кормилиця – добре серце, козочки – спритні і мудрі, вівці та віслюки – вперті, півні – хоробрі і хвалькуваті, собаки – вірні, коні – сильні та сміливі, коти – ліниві й вередливі, але ласкаві.

В українських казках про звірів чудово простежується соціальний підтекст: звірі мають царів, воюють, товаришують, тощо, тобто вступають у суто людські суспільні стосунки. Це допомагає символічно викрити пороки та соціальну несправедливість. Педагогічний вплив казок про звірів на дитину здійснюється саме завдяки їх алегоричності та вічної актуальності проблем, що в них порушуються.



Казки про тварин народів світу
Тварини в слов'янських казках

Як спількуються тварини

Сім'ї тварин
Розмножння тварин

Тварини-рекордсмени за тривалістю життя

Тварини-символи України

Тварини друзі для людей
Тваринні обреги

Найбільш рідкісні тварини світу

Небезпчні тварини
Вимираючий вид тварин

Червона книга Україна тварин

Чорна книга тварин