"Тихше їдеш-далі будеш"
Емоційний інтелект (EQ) — це здатність людини розуміти і керувати емоціями, які відчуває вона сама і ті, хто поруч.
Люди з високим рівнем EQ показують кращі результати в житті і на роботі: їм простіше ухвалювати рішення і брати на себе відповідальність. Крім того, це допомагає налагоджувати контакти з людьми і отримувати більше задоволення від спілкування.
Як контролювати емоціями?
Цікавого та інформаційного перегляду!
Інтелект і вміння керувати емоціями
Про емоційний інтелект
Контроль над емоціями
Цікаві факти про емоції
Цікавинки про наші емоції
- Сім базових емоцій - це злість, смуток, страх, здивування, відраза, сором і щастя.
- Чоловіки відчувають ті ж самі емоції, що й жінки. Просто нас вчать висловлювати почуття по-різному.
- Емоції працюють непомітно для нас: вони запускають когнітивні процеси (розпізнавання і аргументацію), фізичні відчуття, впливають на поведінку.
Додаткові матеріали
Матеріали, які стануть у нагоді!
Статистика
Теоретичні відомості
Презентація
Складові емоційного інтелекту
5 компонентів емоційного інтелекту: самосвідомість, самоуправління, мотивація, емпатія, соціальні навички.
Соціальні навички: здібність комунікувати та будувати стосунки з людьми. Здатність поставити себе на місце інших, щоб зрозуміти їх емоції, відчуття та встановити контакт зі співрозмовником.
Емпатія: вміння розпізнавати емоції та почуття інших, слухати співрозмовника, цікавитися думкою, шукати правильний підхід до людини та давати зворотній зв’язок.
Мотивація: знання своїх внутрішніх драйверів, а також позитивне мислення та реалістичне бачення, що допомагають діяти та шукати правильні рішення для досягнення цілей.
Самоуправління: вміння брати відповідальність за свою поведінку, добробут та емоції, що сприяє формуванню корисних звичок, сприятливої рутини та ефективного тайм-менеджменту.
Самосвідомість: вміння розуміти власні емоції, характер і настрій, що допомагає подивитися на себе зі сторони, навчитися передбачати власні почуття, розвивати інтуїцію та бути емоційно гнучким.
Цікаві факти про емоційний інтелект
Дізнайтесь цікаву інформацію про емоційний інтелект!
Тварини теж мають емоційний інтелект
Багато тварин, особливо соціальні, як-от дельфіни, примати і собаки, демонструють прояви емпатії та здатності розуміти емоції інших членів групи.
Різні частини мозку відповідають за ЕІ
ЕІ пов'язаний із роботою лімбічної системи (емоції) і префронтальної кори (раціональні рішення). Баланс між цими зонами мозку є основою для ефективного управління емоціями.
Емоційний інтелект формується ще в дитинстві
Виховання та атмосфера в сім’ї мають великий вплив на розвиток ЕІ. Діти, які виростають у середовищі, де їхні емоції визнаються й підтримуються, мають вищий рівень емоційного інтелекту в дорослому житті.
Емоційний інтелект: що це таке?
Емоційний інтелект (EQ) — це здатність людини розуміти і керувати емоціями, які відчуває вона сама і ті, хто поруч.
Люди з високим рівнем EQ показують кращі результати в житті і на роботі: їм простіше ухвалювати рішення і брати на себе відповідальність. Крім того, це допомагає налагоджувати контакти з людьми і отримувати більше задоволення від спілкування.
Уміння розбиратися у своїх емоціях і контролювати їх дозволить вам бути спокійною і врівноваженою людиною. Розуміння емоцій інших людей — це ключовий момент в побудові гармонійних стосунків в роботі або особистому житті. Для людей з високим рівнем емоційного інтелекту часто характерні такі риси як самодисципліна, відповідальність, вміння пристосовуватися до навколишнього середовища.
Як визначити свій рівень EQ?
Оцінимо ваші знання про емоційний інтелект :)
Емоційний інтелект