Categories: All - діти - письменник

by Виктория Караулан 10 months ago

641

Ганс Крістіан Андерсен

Ганс Крістіан Андерсен — видатний данський письменник, відомий своїми чарівними казками, які зачаровують як дітей, так і дорослих по всьому світу. Його твори переведені на 150 мов, і на них виросло не одне покоління.

Ганс Крістіан Андерсен

Ганс Крістіан Андерсен

Ганс Крістіан Андерсен – знаменитий письменник-казкар з Данії. Казки Андерсена знають і люблять діти і дорослі всього світу. Мало на світі людей, кому не знайоме ім'я цього великого письменника. На творах цього майстра пера, праці якого переведені на 150 мов світу, виросло не одне покоління. Майже в кожному будинку батьки читають дітям перед сном казки про Принцесу на горошині, про маленьку Дюймовочку, яку польова мишка намагалася видати заміж за жодного сусіда-крота. Або ж дітлахи дивляться фільми і мультики про Русалоньку або про дівчинку Герду, яка мріяла визволити Кая з холодних рук черствою Снігової королеви. Особливо любили свого казкаря діти. Часто, побачивши його високу, худу, незграбну постать, діти підбігали і віталися з ним. Якось одна жінка зробила зауваження своєму синові: “Як ти насмілився заговорити з чужою людиною?” А хлопчик відповів: “Та це ж не чужий, це Андерсен, його всі хлоп’ята знають”.


[

[[Iconhttps://www.mindomo.com ссылка на Mindomo

]]
]

Цікаві факти

Ганс Крістіан Андерсен — відомий своїми неймовірно цікавими, повчальними, добрими і веселими, а, іноді, сумними казками. Діти всього світу зачитувалися ними. При цьому вони вчилися любити, товаришувати, довіряти і, найголовніше, вірити в диво та беззаперечну перемогу добра.

Яким же він був, цей неймовірний казкар, з величезною фантазією та неймовірною глибиною душі? Чи мав він власних дітей, яким розповідав на ніч казки? Чи може такі незвичні твори писати звичайна людина? Чи звичайною людиною він і не був? Про ці і інші цікаві речі розказано у цьому блоці.


"Ганс Крістіан Андерсен і його світ"
Цікаві факти з життя Андерсена
Інформаційне відео про Андерсена

Творчий шлях

Г. К. Андерсен - автор відомих у свій час п'єс, ліричних віршів, романів і нарисів про подорожі, але в світову літературу він увійшов як талановитий автор казок. Дивна особливість їх полягає насамперед у тому, що "в кожній дитячій казці є друга, яку у повній мірі можуть зрозуміти тільки дорослі". Андерсен знав це, і тому назву першої збірки "Казки, розказані дітям" він змінив у 1843 р. на "Нові казки". Коли письменникові за кілька місяців до смерті показали проект пам'ятника, де його було зображено серед дітей, Андерсен не ствердив його, сказавши, що свої казки він адресує дорослим у такій же мірі, як і дітям. Проект було перероблено.

Казки Андерсена критика зустріла без особливого ентузіазму. Дехто шкодував, що письменник вдався до таких "дрібниць", відступив від серйозної літератури. Тупість і обмеженість дворянських критиків у тогочасній Данії, їх вороже ставлення до письменника з народу не дали їм змоги побачити, що Андерсен вийшов на новий шлях творчості, що своїми казками він вніс у літературу свіжий оригінальний струмінь.

У казках відбився світогляд Андерсена, його ставлення до людей, до життя. Він любив людей, добре знав життя народу, його страждання і радості. З повагою і співчуттям розповідає він у своїх казках про життя бідняків, скромних трудівників, про їх дітей і показує водночас моральну вищість простих людей над багатіями і аристократами. З іронією, насмішкою змальовує він пихатих і дурних дворян, тупих, обмежених королів і придворних, ненаситних купців, багатіїв. Це зближує казки Андерсена з фольклором, з яким він був добре обізнаний ще з дитинства.

Творчість Андерсена справедливо вважають вершиною демократичних і реалістичних тенденцій у датській літературі XIXст., саме в казках найяскравіше виявляється демократизм поета, народність його творчості.

Андерсен не був революціонером, проте у своїх творах він розкриває гострі суперечності в буржуазному суспільстві того часу, засуджує його пороки. Його казки пройняті гуманістичними почуттями, оптимізмом, вірою в краще майбутнє людства; у них письменник стверджує рівні права усіх людей на щасливе життя.


Критика творчості Андерсена
Презентація "Життя та творчий шлях Андерсена"
Основні твори

Життєвий шлях

Справді, Андерсен був дуже обдарованою і незвичайною дитиною. Тихий, соромливий, він не грався з дітьми в шумні ігри, як інші хлопчики, а багато читав, мріяв, захоплювався театром, складав п'єси і ставив їх у своєму ляльковому театрі, сам майстрував ляльки і шив для них театральні костюми. Гарно співав, декламував, і тому його часто запрошували до себе заможні жителі Оденсе, для яких він був лише забавкою, бо ніхто по-справжньому не допомагав хлопчикові. Він учився в школі "для бідних", де вчили дітей лише сяк-так читати, писати і трохи рахувати. Вчити Г. К. Андерсена в гімназії батьки не мали змоги, а стати ремісником він не хотів. Коли йому минуло чотирнадцять років, він твердо вирішив поїхати В Копенгаген, хоч і сам ще не знав, ким він хоче стати і що робитиме в столиці.

Андерсен пережив тяжкі часи. Він сміливо звертався до незнайомих йому діячів мистецтва - композиторів, артистів, письменників, просив їх перевірити його здібності і прийняти на роботу. Хоч і придбав він собі у цей час немало знайомих серед датських артистів і літераторів, проте два роки життя в Копенгагені були для нього періодом голодування, моральних страждань і невдач. Пробував учитися в хорі, та пропав голос. Працював у театрі, виконуючи непомітні ролі, але не мав успіху. Андерсен тоді багато читав, вивчав латинь, та все ж йому бракувало систематичної освіти.

Андерсен багато подорожує. Об'їздив свою батьківщину, побував за кордоном: в Італії, Німеччині, Англії, Франції та інших країнах. У Римі він зібрав матеріал для свого першого роману-"Імпровізатор" (1835). У чужих країнах він теж знайомився з талановитими людьми. До нього ставилися прихильно, він придбав собі багато добрих друзів серед діячів культури різних країн. Андерсен стає близьким другом Ч. Діккенса, познайомився з братами Грімм, з Г. Гейне, В. Гюго, О. Бальзаком, Дюма (батьком і сином), Ф. Лістом та ін.

Талант Андерсена визнавали в багатьох країнах, тільки в Данії критики або замовчували його, або писали про нього насмішливо, з презирством, не визнавали його "своїм". Це дуже пригнічувало письменника. Коли ж слава Андерсена стала світовою, критики змушені були визнати його і припинити глузування.


Критика Г. К. Андерсена
Пісня "Казки Андерсена"
Діафільм про Г. К. Андерсена

Аналіз казки "Соловей"

Казка Ганса Крістіана Андерсена «Соловей» є дуже повчальною як для школярів, так і для дорослих. Андерсен в своєму творі показує читачеві, які цінності справжні, а які - уявні і закликає цінувати справжні цінності, такі як широту душі, доброту, простоту, природу, живе мистецтво. Вони мають неймовірну силу, яка здатна перемогти навіть смерть. У цьому блоці більш детально показаний аналіз казки "Соловей", її головний конфлікт, тема, ідея та багато іншого.


Порівняльна характеристика
Сила великого і справжнього мистецтва в казці
План до казки "Соловей"

Сюжет казки "Соловей"

Елементи сюжету казки «Соловей»:

 

 

Більш детально про сюжет казки можна дізнатися, переглянувши даний блок.


Аудіозапис скороченого варіанту казки
Скорочений сюжет казки
Аудіокнига "Соловей"

Історія створення казки "Соловей"

У даному блоці можна дізнатися про історію написання казки «Соловей», та про жінку, яку зіграла важливу роль у цій події – Єнні Лінд. Цю жінку називали «шведським соловейком», вона дійсно була зіркою, саме нею надихнувся Ганс Крістіан Андерсен.


Вистава "Андерсен і Єнні Лінд"
Ким була Єнні Лінд
Як Андерсен писав казки