Categories: All - вчитель - учні

by Veronika Novak 2 years ago

200

Методика складання виробів з паперу і картону

У початкових класах учні вчаться працювати з папером та картоном під керівництвом вчителя. Вчитель пояснює методику виготовлення виробів, демонструє зразки та дає покрокові інструкції.

Методика складання виробів з паперу і картону

Методика складання виробів з паперу і картону

Прийоми згинання

Виготовляючи вироби циліндричної форми, картон згинають, намотуючи його на дерев'яну круглу болванку або пляшку. Можна також картон або цупкий папір протягти кілька разів між лінійкою і кришкою стола вбік і вгору, від чого він зігнеться в трубку.
При виготовленні з картону або цупкого паперу об"ємних виробів - необхідно зігнути картон під тим чи іншим кутом. Щоб ребра були чіткими, матеріал по цих лініях надрізають ножицями по лінійці на глибину, рівну половині товщини матеріалу. Після цього картон згинають під потрібним кутом так, щоб надрізи опинилися на зовнішній стороні ребра. Надрізання картону ножем потрібно проводити по металевій лінійці, який оберігає пальці рук від порізів.
Складати потрібнo на столі, а не в повітрі. Згинати обов'язково від себе, так, щоб лінія згину розміщувалась зліва направо. При цьому лівою рукою притримують лівий край аркушу паперу. Правою рукою піднімають лівий нижній кут аркушу і укладають його на місце. Притримуючи в потрібному положенні обидва напіваркуші правою рукою, тобто притискуючи папір до столу, лівою рукою, рухом зверху вниз прогладжують початок лінії згину. Потім прогладжують усю лінію. Це краще всього користуватися для цього гладилкою або лінійкою. Якщо складений аркуш паперу потрібно скласти ще раз, його повертають так, щоб перша лінія згину була зліва, і операцію складання повторюють.
Учні складають папір вдвоє і прогладжують лінію згину двома пальцями. Розгортаючи папір, вчитель звертає увагу на те, що лінія згину - пряма лінія, яка ділить аркуш паперу на дві частини. Потім папір знову пропонується зігнути вдвоє по попередній лінії згину. Складений папір ще раз перегнути вдвоє, але щоб частини отриманої лінії збігалися. Після розгортання паперу виявилося, що дві прямі лілії згину перетнулися в одній точці. При перетині папір поділився на чотири частини - на чотири прямі кути. Щоб діти переконалися, що в усіх частинах кути однакові і прямі, треба розрізати ножицями по лініях згину та наклеїти їх на будь-який прямий кут.

Матеріали, інструменти і пристрої

Ножиці
Лінійка
Папір
Картон

Методика навчання учнів початкових класів

В 2 і 3 класах діти виготовляють складніші вироби, закріплюють навички згинання, які вони одержали в 1 класі. При виготовленні виробів способом згинання і складання учитель проводить вступну бесіду, в якій повідомляє тему і мету уроку, застосування того чи іншого виробу, потім демонструє зразок виробу, а також показує і інструктує дітей, як виготовляти виріб.
В 1 класі вчитель показує і розказує, а потім ділить роботу і повторює по частинах інструкцію і учні виконують роботу також по частинах. Під час самостійної учитель слідкує за поставою учнів, стежить, щоб учні правильно виконували виробничі операції, економили матеріал, робочий час, дотримувались правил техніки безпеки. При потребі допомагає учням, проводити додатковий інструктаж. Різними способами заохочує учнів до швидкого і якісного виконання роботи. Учні в процесі виготовлення найпростіших виробів повинні опанувати прийоми обробки паперу і картону. Вчитель показує дітям, як згинати папір вдвоє, вчетверо, як відгинати вузькі смужки, фіксувати лінії згину гладилкою. Діти виготовляють вироби способом згинання, згинають при цьому папір під кутом 45, 90 градусів. Діти виготовляють різні прості вироби способом згинання, складання: пакети для насіння, човники, коробочку для сміття, шапочку, модель парашута та інші.

Складання як виробнича операція, її суть

Оригамі - це мистецтво паперової пластики Складаючи різноманітні фігурки з паперу, у дитини формуються такі якості як спостережливість, просторова уява, відчуття пропорції, пам'ять, зосередженість, кмітливість, фантазію, акуратність; водночас у неї виховується любов до природи, естетичні смаки, доброта, чуйність тощо.