by Аня Гуменюк 1 year ago
193
More like this
Блогосфера— термін, побудований аналогічно терміну "ноосфера" і йому подібним, що означає сукупність всіх блогів як спільноту або ж соціальну мережу. Десятки мільйонів блогів, що існують в світі, зазвичай тісно пов'язані між собою, блогери читають і коментують один одного, посилаються один на одного і таким чином створюють свою субкультуру.
Поняття блогосфери робить наголос на одну з основних відмінностей блогів від звичайних вебсторінок та інернет-форумів: пов'язані між собою блоги можуть становити собою динамічну всесвітню інформаційну оболонку.
Соціальна відповідальність: Молодь також звертає увагу на те, наскільки блогери використовують свою платформу для підтримки справ суспільного значення. Якщо блогер виступає з позиції соціальної відповідальності та звертається до питань, які важливі для молоді, це може підвищити рівень довіри.
Взаємодія та залучення: Молодь хоче мати можливість взаємодіяти з блогерами та почути їхню думку. Якщо блогери встановлюють відкритий комунікаційний процес зі
Для чого вирощувати власне дитятко-блог, підвищувати відвідуваність, вибудовувати довіру читачів, прокачувати свій професіоналізм у даній сфері, якщо зрештою Ви зливатимете трафік третім особам?
Друзі, якщо у Вас є класнй блог, то Ви вже є ніким іншим, як експертом у галузі.
Ви самі напряму можете допомагати Вашим читачам вирішувати їхні проблеми, надавати послуги і таким чином ще тісніше вибудовувати взаємозв’язок та довіру.
Більшість блогерів та і взагалі всіх підприємців зливають воду, бо у них просто не вистачає мани рухатися далі. Пам’ятайте, техніка відшліфовується наполегливістю і систематичниими діями.
Основним у кожному бізнесі, он-лайн бізнесі, а відтак і блозі, є цінність, яку Ви створюєте для інших людей. Тобто, наскільки власною працею Ви здатні вирішити конкретні людські проблеми.
Не тема, не дизайн не налаштування плагінів чи кількість вхідних лінків, а саме практична користь від Вашого блогу має значення.
Перші блоги з'явилися в 1990-х роках. Їхніми піонерами вважаються Джастін Холл і Лінкольн Холл, які створили перший блог "Лінкольнів журнал" у 1994 році.
Слово "блог" є скороченням від "веб-лог" (weblog), яке позначає онлайн-журнал або записи, що ведуться в Інтернеті.
У 1999 році виникла платформа Blogger, створена Пітером Мердином. Вона стала однією з перших популярних платформ для створення і публікації блогів.
Блоги стали популярними серед журналістів, оскільки надали їм можливість швидко публікувати свої матеріали без посередництва традиційних ЗМІ.
У 2006 році пост посадив "Слово року" за версією "Оксфордського словника". Таким чином, поняття блогу стало настільки популярним, що його визнали як ключове слово року.
У 2004 році цей же словник визначив слово «блог» як слово року. Блогер у свою чергу є людиною, яка цю інформацію транслює.
Для багатьох людей альтернативою традиційної журналістики стали блоги. Ті, хто довіряють авторській думці і цікавляться «живим» висвітленням інформації, полюбили цей вид творчості і регулярно стежать за дописами улюблених блогерів. Все більше людей заводять й особисті сторінки, щоб поділитися з іншими своїми враженнями і міркуваннями.
Демократизація медіа: Блоги дозволяють звичайним людям стати власниками медіа-платформи і мати можливість публікувати власний контент. Це змінює традиційну модель медіа, де інформацію контролюють обмежений кіл-ть видавців.
Самовираження та творчість: Блоги стимулюють самовираження та творчість. Люди можуть поділитися своїми думками, ідеями, знаннями, хобі або навичками, виражаючи свою унікальну особистість.
Спільнота та взаємодія: Блоги об'єднують людей зі схожими інтересами і створюють віртуальні спільноти. Це дає можливість обмінюватися ідеями, досвідом та взаємодіяти з іншими учасниками блогосфери.
Разом із широкою розповсюдженістю блогів у мережі Інтернет починає формуватись особливий підвид комп'ютерної етики — блогерська етика, яка зачіпає питання достовірності інформації, яка публікується, плагіату, дотримання моральних норм. У багатьох країнах приділяється особлива увага вживанню у блогах ненормативної лексики та лайки.
Уперше англійське слово blogosphere жартома вжив Бред Грехем 10 вересня 1999 року, його фраза звучала так «Goodbye, cyberspace! Hello, blogiverse! Blogosphere? Blogmos?».
Згодом, на початку 2002 року термін був уведений в обіг Вільямом Квіком і зараз же ж розповсюдився, спочатку в спільноті воєнних блогів, які проливали світло на американську операцію в Афганістані, а потім за її межами.
Пізніше блогосферу почали умовно розділяти на топову і не топову, в залежності від рейтингів блогів та записів.
Автентичність та особистість блогера: Молодь шукає блогерів, які є автентичними, щирими і показують свою особистість. Вони більш схильні довіряти людям, які не намагаються створити штучний образ або пропагувати фальшиві ідеали.
Експертиза та знання: Молодь шукає блогерів, які володіють експертизою в певній області і мають значний рівень знань. Якщо блогер проявляє глибоке розуміння теми, яку вони обговорюють, це може сприяти збільшенню довіри.
Чесність та прозорість: Молодь вимагає від блогерів чесності та прозорості. Це означає, що вони очікують, що блогери будуть відверто розмовляти про свої мотивації, інтереси та потенційні конфлікти інтересів.
Всі ми добре знаємо що: "довіряй але перевіряй", це сталий вислів прототип якого існує навіть в Китаї та Португалії. Ніхто не застрахований від зради а більшість людей тільки її і зустрічають ,наш темп життя швидкий: люди розходяться та сходяться, залишаючи в серцях один одного дірки та рубці. Ніхто не захоче призупинити свою ходу та допомогти знекровленому заслаблому від незгод та потрясінь серцю, всім подавай свіженьке недоторкане сердечко в самому розквіті своїх бажань і прагнень.
Довіра формується у людей близького оточення і цілковито залежить від вчинків особистостей, їхнього ставлення до ближнього. Довіру важко заробити і легко втратити. Якщо людина бреше зраджує чи робить на зло чи у вигоду тільки собі тоді вважаю за потрібне внести її до списку не довірених осіб. Натомість людина розважлива надійна та терпляча буде постійно вашим попутником по життю.
Довіра — готовність передати у користування іншій людині цінні речі для себе. Ґрунтується на впевненості в порядності, доброзичливості і компетентності партнера.
Молодь — соціально-демографічна група, відокремлена на основі сукупності вікових характеристик і особливостей соціального стану. Молодість як певна визначена фаза, етап життєвого циклу біологічно універсальна, але її конкретні вікові рамки, пов'язаний з нею соціальний статус і соціально-психологічні особливості мають соціально-історичну природу і залежать від суспільного ладу, культури та властивих даному суспільству закономірностей соціалізації.
Роль молоді змінюється в періоди соціальних потрясінь. Перехідність, маргінальність, відсутність глибокої життєвої вкоріненості молоді спонукає її до пошукової активності, часто до внутрішніх конфліктів між життєвими цінностями і стилем життя. У підсумку — схильність до афективного, незваженого сприйняття дійсності, сприйнятливість до екстремізму, радикалізму в думках і в поведінці. Дуже характерним для молоді є вибір об'єктів наслідування, які не вписуються у звичне культурне тло (молодіжна субкультура).
Сучасний "молодіжний вік" утворився на підставі двох зустрічних процесів, які відбувалися в індустріальних суспільствах: акселерації — прискореного статевого дозрівання, що знаменує собою пришвидшене закінчення дитинства — з одного боку, і безперервне відкладення терміну вступу в професійне життя, внаслідок збільшення періоду тривалості навчання — з другого.
Почнемо з парадоксу: до встановлення індустріального суспільства молоді не було. Звичайно, завжди існували особи 17— 30-річного віку, їх частка у суспільстві навіть була вищою, ніж сьогодні, адже народжуваність колись була вищою, а тривалість життя меншою. Але чи можна було трактувати їх як певну соціальну групу? Ні. Як тільки хлопець чи дівчина досягали статевої зрілості — їх одружували і вони з дитинства "стрибали" просто в доросле життя.
Блогосфера є важливим середовищем вивчення суспільної точки зору та культурних мемів, вона часто береться до уваги в академічних і неакадемічних роботах, де вивчаються сучасні глобальні соціальні тенденції.
Вміст блога можна уявляти собі як стрічку, на якій в хронологічному порядку згідно з датами їхньої публікації блогером йдуть дописи, так звані пости, один за одним. Оскільки з часом у блозі накопичується багато постів, зазвичай ця стрічка займає кілька вебсторінок, так що найновіший пост займає верхню частину першої сторінки, і чим давніше, тим нижче від нього містяться попередні пости, скажімо, всі пости за останній тиждень; друга сторінка тоді присвячена постам за тиждень до того, третя сторінка ще давнішим, і так далі. Як правило, сторінки блога також містять посилання на архів блогу, тобто на попередні пости згруповані по місяцях і роках. Отже навігація блога в хронологічному порядку є дуже легкою.