Categories: All - земля - сонце

by Валерія Мохнатюк 12 months ago

86

Планети

Венера, друга від Сонця планета, має значну особливість – вона найближча до Землі серед всіх планет Сонячної системи. Її орбіта дозволяє їй наближатися до Землі до 40 млн. км. Вона має синодичний період у 584 доби і найяскравіша на небі після Сонця і Місяця.

Планети

Планети

Марс

Щороку швидкість обертання Марса пришвидшується на незначну величину, однак в перспективі це матиме значний ефект.

Наразі науковці не знають, чому це відбувається, пише Science Alert з посиланням на дослідження астрономів з NASA у журналі Nature.

Дані для дослідження вчені отримали від посадкового модуля InSight. Він вийшов з експлуатації у грудні 2022 року, однак передав цінну інформацію. 

Кожне обертання Марса навколо Сонця прискорюється приблизно на 4 мілісекунди кута.


Юпітер

Планета Юпітер є в два з половиною рази більша, ніж всі інші планети Сонячної системи, разом узяті. Вона складається в основному з газів і тому відноситься до газових гігантів.



Уран

Уран став першою планетою, відкритою у Новий час і за допомогою телескопа. Про відкриття Урана англійський астроном Вільям Гершель повідомив 13 березня 1781 року, тим самим уперше з часів античності розширивши межі Сонячної системи. Хоча деколи Уран помітний неозброєним оком, ранні спостерігачі ніколи не визнавали Уран за планету через його тьмяність та повільний рух орбітою. Планета названа ім'ям античного божества Урана, уособлення неба та піднебесного простору.

Меркурій

Планета Меркурій найближча до Сонця, а також вона одна з небагатьох планет які можна спостерігати у нічному небі неозброєним оком. Досі невідомо хто відкрив Меркурій, але ми з упевненістю можемо сказати що люди спостерігають за цим небесним тілом вже багато тисяч років.

Венера

Венера - друга по відстані від Сонця і найближча до Землі планета Сонячної системи. Середня відстань від Сонця 108 млн. км. Період обертання довкола нього - 225 доби. Під час нижніх з'єднань може наближатися до Землі до 40 млн. км, тобто ближче будь-якої іншої великої планети Сонячної системи. Синодичний період (від одного нижнього з'єднання до іншого) дорівнює 584 добі.

Найкращі умови видимості Венери на періоди елонгацій, хоча кутова відстань Венери від Сонця не перевищує 48%, внаслідок чого її видно або після заходу Сонця (вечірня зірка), або незадовго до його сходу (ранкова зірка). Венера - саме яскраве світило на небі, після Сонця і Місяця.

Земля

За дослідженнями сучасних вчених — Земля утворилась приблизно 4,7

млрд. років тому, разом із Сонцем та іншими планетами Сонячної системи, з величезної газової хмари або сонячної туманності.

Земля, як і всі планети Сонячної системи обертається навколо Сонця. А також навколо своєї осі. Вісь проходить через центр Землі від Північного до Південного полюса. Період обертання Землі навколо своєї осі називається доба і становить 24

 години. Вона обертається з заходу на схід, тобто проти годинникової стрілки.

Середня відстань до Сонця складає 149,5

млн. км. Земля обертається по своїй орбіті, але вона не зовсім кругла, вона схожа на злегка приплюснутий еліпс.

Ще видатний учений Піфагор, довів що Земля має кулясту форму, тобто вона як куля. Якщо розділити її на дві половинки то вийде дві півкулі. Верхню півкулю ми називаємо Північною. А нижня півкуля — Південна. Лінія яка ділить Землю на 

півкулі: Північну і Південну називається — екватор.

Будова Землі