Categories: All - соціальні - співпраця - дизайн

by Аліна Свистаєнко 1 year ago

100

Canva

Canva — це універсальна платформа для онлайн-дизайну, яка дозволяє користувачам створювати різні види графічних проектів. Вона підтримує редагування в реальному часі та спільну роботу з колегами незалежно від їх місцезнаходження.

Canva

Canva

Аналоги

Snappa На вивчення графічного онлайн-сервісу Snappa знадобиться навіть менше часу, ніж на опанування функціоналу Canva — редактор має надзвичайно простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Snappa орієнтований переважно на фахівців, які працюють із соціальними платформами та блогом. Їм пропонується створення дизайнів за відповідними шаблонами. Всього в колекції — понад 6000 готових візуальних рішень, і загалом більше 5 000 000 стокових картинок та різноманітних елементів. До речі, користувачі безкоштовної версії не обмежені у виборі, їм пропонується така ж кількість графіки, як і власникам pro-тарифу. Платний доступ потрібний, щоб видаляти фон зображень, зберігати необмежену кількість створених дизайнів, інтегрувати сервіс з обліковими записами в соцмережах.
PicMonkey Із PicMonkey ви отримаєте доступ до тисяч різноманітних шаблонів для створення унікальних презентацій, логотипів, флаєрів, листівок, дописів та stories в Instagram, зможете видаляти фон, анімувати розроблений дизайн, користуватися бібліотекою ліцензійних зображень. Але головна особливість PicMonkey — розширений функціонал (у порівнянні з Канва та вищезазначеними аналогами) для редагування світлин. Крім базового набору інструментів для світлокорекції, доступна, наприклад, ретуш (відбілювання зубів, розгладження шкіри та навіть зміна кольору волосся). Щоправда, користування сервісом платне, free-версії немає.
Pixlr Графічний онлайн-редактор має дві версії: Pixlr X — «класична» альтернатива Canva із спрощеним інтерфейсом та широким набором шаблонів для швидкого створення зображень, а також Pixlr E — більш просунутий варіант для розробки складних мультимедійних проєктів та самостійних дизайнерських рішень. Ще один інструмент від Pixlr — Photomash Studio — дозволяє миттєво видаляти фон зображень. Користуватися Pixlr E та X можна безкоштовно або за підпискою — персональною чи корпоративною.
Easil Онлайн-конструктор з функціоналом, аналогічним Канві. Можна редагувати відео, додавати звичайні та анімовані елементи до фото, накладати стікери, банери, текстури, лінії, текст та ін., щоправда кількість безкоштовних шаблонів суттєво менша, але їх достатньо для створення креативних дописів та сторіс в соцмережах. Використання безкоштовне. Є також платні версії, в тому числі окремі пропозиції для команд, вартість встановлюється індивідуально.
Stencil Більш простий аналог Canva, який дозволяє швидко розробляти цікаві дизайни для веб-сайту та соціальних мереж. Хоча сервіс не підтримує функції створення анімацій та редагування відео, він має свої переваги. Наприклад, плагін WordPress для редагування зображень прямо в адмін-панелі, де розміщується контент. SMM-спеціалісти, в свою чергу, можуть підключити інтеграцію сервісу з планувальником Buffer — створювати публікації для соцмереж, та не покидаючи Stencil встановлювати потрібні дату та час розміщення. Ще одна «фішка» Stencil — бібліотека з більш ніж 5 000 000 ліцензованими зображеннями, однак вона доступна лише для власників pro-версії. Щоб зрозуміти чи потрібен вам платний тариф та протестувати деякі з функцій, існує free-версія редактора.
Visme Крім використання «стандартних» функцій (накладання шаблонів, елементів, анімованих ефектів та ін.), візуальний редактор Visme дозволяє працювати з даними з Google-таблиць, розробляти інтерактивні карти, додавати власні аудіодоріжки до презентацій. Для створення інфографік та діаграм Visme навіть перевершує можливості Канви. Тому ми особливо радимо його спробувати маркетинг-спеціалістам, які часто складають стратегії та презентації з аналітичними даними. Сервіс доступний безкоштовно або підпискою, є спеціальні тарифи для команд.

Реєстрація

Для початку роботи потрібно зареєструватися в програмі. Це займає буквально кілька хвилин. Усе що потрібно для створення облікового запису – електронна адреса або акаунт у Facebook чи Google. Якщо ви не володієте англійською, мову сервісу можна змінити у налаштуваннях. На платформі є авторські гайди, які допоможуть новачкам розібратися з функціоналом. На жаль, усі матеріали надані англійською мовою. Проте завдяки зрозумілому інтерфейсу можна самотужки розібратися в основних принципах роботи Канви.

Заснування

За кілька місяців вдалося зібрати $3 млн і через рік запустили інструмент онлайн-дизайну та публікації Canva.
Спочатку вони разом запустили Fusion Books,онлайн-дизайн щорічників. Зважаючи на його успіх, обоє вирушили до Каліфорнії, щоб знайти фінансування для платформи, що дозволяла б будь- кому розробляти дизайн будь-чого в одному інтерфейсі.
Компанію заснували Мелані Перкінс, Кліфф Обрехт та Камерон Адамс 1 січня 2012 року в Сіднеї.

Переваги

Також варто виділити широкий функціонал Канви. Попри те, що програма безплатна, вона містить багато опцій. Звісно, у преміум версії є набагато більше інструментів, проте й у базовій версії можна створити якісний продукт. Шаблони в Канві створені не звичайними користувачами, а професіоналами у сфері дизайну.
Дизайн створюється доволі просто, оскільки розроблення проєктів схоже на конструктор. Усе, що потрібно зробити – перетягнути потрібні вам елементи у робоче поле. Перш за все варто розібратися з шаблонами, шрифтами, елементами та іншими опціями, що пропонує додаток. Усі вони розміщені на окремих вкладках, тому пошук не займе багато часу.
Звісно, програма є далекою від професійних редакторів та Фотошопу, адже намалювати проєкт з нуля у вас не вийде. Проте натомість ви можете використати будь-який фільтр, створити колаж, логотип, візитівку або презентацію.
Безумовною перевагою додатку Canva є простий інтерфейс та легкість використання. Ця програма розрахована на людей, які не мають ніякого стосунку до професійного дизайну та оформлення сторінок. Також вона підходить тим, у кого ведення соціальних мереж – це хобі, а не постійне заняття.

Основний перелік робіт

- редагування проєктів у режимі реального часу; - робота з колегами у будь-якій точці світу; - прив’язати програму до облікових записів у соціальних мережах; - користуватися опцією планування публікацій; - надсилати презентації за допомогою посилання.
- обирати шаблони для дизайнів, якщо вам не вдається придумати щось своє; - шукати фотографії в стоковій бібліотеці; - створювати дизайни за допомогою картинок з галереї завантаження у форматі JPG, PDF, PNG;
Також можна створити такі види робіт як : - флаєр - брошуру - резюме - логотип - презентацію - стильну публікацію в соціальній мережі - постер - плакат - листівку - візитівку
- редагувати фотографії; - користуватися фільтрами; - міняти розмір фото;

Запуск

За кілька днів до запуску стартап розіслав журналістам релізи з проханням не випускати статтю до конкретного часу. Одне ЗМІ опублікувало текст майже відразу, де розкритикувало Canva. «У статті сервіс описали як дурну програму для роботи зі стоковими картинками. Після стількох місяців розробки було неприємно отримати такий негатив», – згадувала підприємниця.
До запуску сервісу в ЗМІ була тільки інформація про те, що Canva планує вирішити проблеми при створенні дизайнів, без подробиць. Як пізніше пояснила Перкінс, це зробили свідомо – компанія вирішила створити інтригу.
У серпні 2013 року Перкінс, Обрехт і Адамс запустили першу версію Canva для Австралії і США. Інтерфейс сервісу був схожий на Fusion Books. Внизу знаходилися вкладки для вибору фону, фотографій і картинок, а також кнопка для завантаження своїх матеріалів.
Команді знадобився рік, щоб доробити сервіс.Засновникам допоміг досвід першого проєкту:при запуску Fusion Books вони використовували спеціальний сайт для тестування поведінки користувачів. Аналітика показала, що люди часто бояться щось натискати і створювати дизайни.