Datorer kommer i många olika former och storlekar, var och en anpassad för specifika behov och användningsområden. Minidatorer fungerar som en mellannivå mellan lieldatorer och mikrodatorer, med enklare hantering än de förstnämnda men med fler funktioner än de senare.
Datoru tipi
Plaukstdators
, jeb PDA (Personālais digitālais asistents) ir plaukstā turamas ierīces, kuras sākotnēji tika izmantotas kā piezīmju grāmatiņas un/vai dienas kārtības plānotāji, taču ar gadiem ieguva plašāku pielietojumu. Vienkāršs PDA parasti sevī ietver pulksteni, kalendāru ar plānotāju, darbu sarakstu, piezīmju blociņu un vienkāršu kalkulatoru.
Lieldatori
Minidators
ir neliels dators, kas gan pēc saviem izmēriem, gan iespējām ir starpposms starp lieldatoriem un mikrodatoriem. Minidatora vadība parasti ir mazāk sarežģīta kā lieldatoram, bet tajā izpildāmo operāciju kopa ir plašāka kā mikrodatoram. (TTC datubāze)
Personāldators
ir dators ar minimālu atmiņas apjomu un mazjaudīgu procesoru, kas speciāli projektēts izmantošanai datoru tīklos, īpaši tīklā Internet
Subtopic
Planšetdators
ir pārnēsājams dators, kam informācijas ievade galvenokārt notiek izmantojot skārienjūtīgo ekrānu, nevis tastatūru vai peli kā, piemēram, personālajam datoram.
Piezīmju dators
portatīvs personālais dators ar autonomu barošanas avotu, nelielu tastatūru un displeju. Pēc saviem izmēriem piezīmjdators ir mazāks par klēpjdatoru un lielāks par kabatdatoru
Portatīvais dators
iespējas līdzinās galda datoru iespējām, taču tiem ir samazināts taustiņu daudzums (vienam taustiņam ir vairākas nozīmes) un iebūvēta pozicionēšanas ierīce (parasti kursorbumba vai skārienpaliktnis). Parasti klēpjdatoriem ir arī pieslēgvietas monitoram, un tastatūrai, kas tos var pārvērst galda datoros.