Categorieën: Alle

door Доан Куок Бао 2 jaren geleden

687

Ознаки гір України

Кримські гори та Українські Карпати представляють дві важливі гірські системи України з різноманітними ландшафтами і багатими природними ресурсами. Кримські гори характеризуються бурими гірсько-лісовими ґрунтами на схилах, чорноземними ґрунтами в передгір'

Ознаки гір України

Ознаки гір України

The first division between continents was made by ancient Greek navigators, who named them 'landmass, terra firma'.

Generally classified by convention rather than any strict criteria, nowadays seven regions are regarded as continents from a geopolitical point of view.

Площа

Площа стновить 24тис км² (це приблизно 3.9% від площі України)
Загальна площа становить 34,6 тыс. га або 3460 км² (приблизно 0.06% выд площы України)

Природнохоронні об'єкти

Кримський заповідники
Ялтинський заповідники
Природний заповідник «Ґорґани»
Ужанський національний природний парк
Вижницький національний природний парк
Карпатський біосферний заповідник

Джерела інформації

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%8B%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%8B
Про Українські Карпати
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%8B

Тваринний світ

Про Кримські гори
Тваринний світ Кримськх гір більш бідний порівняно з Карпатами, але багато видів тварин збігаються: олень благородний,заєць сірий, куниця кам'яна, лисиця руда, ласка, борсук, дика свиня, їжак білочеревий. Іноді трапляються такі тварини: богомол емпуза смугаста, турун кримський, кримський скорпіон, Вусач-Розалія альпійська.
У фауні Українських Карпат знаходяться такі тварини як: олень благородний, заєць, лисиця, вовк, ведмідь бурий, рись, куниця, видра, дика свиня, борсук, білка. Також там знаходяться ендеміки: білка карпатська, полівка снігова, глухар карпатський.

Рель'єф

Абсолютні висоти гірської системи коливаються від 120—400 м біля підніжжя гір, до 500—800 м у міжгірних улоговинах та 1500—2000 м вздовж основних хребтів.

Найвищі вершини

Петрос (2020 м)

Піп Іван Чорногорський (2028 м)

Бребенескул (2032 м)

Говерла (2061 м — найвища точка України)

Гірські масиви

Гурзуфська яйла

Ялтинська яйла

Долгоруківська яйла

Мекензієві гори

Пасма

Зовнішнє, з висотами 250–350 м. У північному напрямку воно поступово переходить у рівнину Північно-Кримської низовини.

Внутрішнє

З висотами до 550–750 м, найвища вершина — Агармиш (750 м).

Головне

висоти 1200-1500м, найвища вершина — Роман-Кош (1545 м).

Протяжність

Простягаються с південного сходу до північного сходу. Довжина -160км Ширина - до 50км
Простягаються з північного заходу но південного сходу. Довжина - 280 км Ширина - до 100 км

Несприятливі природні процеси

Для обох гірських систем вони однакові: сильні дощі, вітровали, град, пилові бурі, великі завірюхи, снігопади, морози, лісові пожежі, суховії, заморозки. Несприятливим для господарювання явищем є випадання граду.

Рослинний світ

У Карпатах — 2,2 тис. видів рослин. Зазвичай це хвойні рослини, які змінюються з висотою. Біля підніжжя на низькогір'ях та горбогір'ях, на схилах гір, росте листяний ліс. Його утворюють осередки первинних дубових лісів, які доповнюють граб, липа, клен, бук. Вище з'являються хвойні дерева — ялиця і ялина європейська (смерека). З листяних переважає бук. Ліс стає мішаним. Підлісок листяного і мішаного лісів утворюють кущі малини, ліщини, ожини, шипшини. На узліссях і галявинах ростуть трав'янисті рослини, більшість з них лікарські. Під деревами багато грибів: білих, підберезовиків, підосичників, маслюків, опеньків. Гірсько-лісові буроземи на схилах середньогірно-полонинських та давньовулканічних ландшафтів. Вище ліс стає хвойним. Крім смереки і ялиці, у ньому росте модрина. Хвойні дерева холодостійкіші, ніж листяні. Ліс темний й вологий. Ґрунт між деревами вкритий мохом. На галявинах ростуть низенькі кущики брусниці й чорниці. Бурі гірсько-лісові ґрунти на крутих схилах хребтів високополонинських та скидових ландшафтів.
Рослинність Кримських гір найбагатша в Україні: налічують понад 3 тис. видів. Близько 240 видів рослин є ендеміками Криму (кизильник кримський, підсніжник складчастий тощо) й одночасно реліктами (тис ягідний, сосна кримська).

клімат

Температура найтеплішого місяця (липень) у передгір'ях +18…+20 °C, у високогірному ярусі +8…+10 °C, найхолоднішого (січень) — відповідно −3…−6 °C і −8…−9 °C. Карпати — найвологіша область в Україні: найбільше дощів — навесні і влітку, снігу — взимку. Кількість опадів від 500—800 мм у передгір'ях і до 1600—2000 мм на найвищих хребтах.
м'яка зима (на узбережжі середньомісячна температура січня +1…+4 °С) тепле літо (середньомісячна температура липня до +24 °C) Річна кількість опадів 600 мм (максимум — взимку), на схід — менше (коефіцієнт зволоження 0,6—0,3).

Корисні копалини

В Українських Карпатах знаходяться: самородна сірка, газ, нафта, озокерит,кам'яна і калійна солі, буре вугілля, ртуть, алуніти, каоліни, перліти, бентонітові глини, доломіту, вапняків, мармурів, сировини для кам'яні литва.
У надрах Кримського півострова містяться промислові родовища багатьох корисних копалин, але найбільше значення мають залізні руди, родовища будівельних і флюсових вапняків, соляні багатства Сиваша і озер, а також родовища природного газу в рівнинному Криму та в Каркінітській затоці.

Грунти

Бурі гірсько-лісові ґрунти на схилах гір зайняті лісами, чорноземні ґрунти в передгір'ях і на яйлах — степовою рослинністю, коричневі ґрунти — під шибляками й залишками субсередземноморських лісів.
В Передкарпатті сформувалися дерново-підзолисті ґрунти, вище 1200-1400 м – бурі гірсько-лісові ґрунти, на висоті 1500-1600 м – сіро-бурі, вище 1600 м (під субальпійськими луками) – гірсько-лучні.

Географічне положення

На півдні України та Кримського півострова. Простягається вздовж чорноморського узбережжя на 180 км із південного-заходу на північний-схід.
Частина гірської системи Східних Карпат у Західній Україні. Займають територію Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Главная тема

Лісистість

Українські Карпати
Лісові масиви на території області розташовані в основному в гірській частині, на яку припадає 80% території. Лісистість області становить 52 % (у 1946 році цей показник складав 42 %).
Лісистість Кримських гір сягає 32 %. У Гірському Криму вирізняють понад 40 типів лісу в різних типах лісорослинних умов.

Геологічна структура

Кримські гори
Кримські гори — складчасто-брилова система,є частиною альпійською складчастою областю,В геологічній будові північного крила антиклінорія беруть участь мезозойські і кайнозойські відкладення — глини, мергелі, вапняки.
Карпати
У геологічній будові переважає крейдово-палеогеновий фліш, трапляються виходи юрських вапняків, палеозойських кристалічних сланців. Неогенові вулканогенні утворення представлені андезитами, базальтами та їхніми туфами.