Kategorier: Alle - битва - смерть

av Валерія Третякова 4 år siden

573

Гетьманування І.Мазепи

В 1687 году Иван Мазепа стал гетманом Украины, оставаясь одной из самых противоречивых фигур в истории страны. Его враги считали его хитрым политиком и предателем, тогда как сторонники утверждали, что он стремился к спасению и процветанию родной земли.

Гетьманування І.Мазепи

Гетьманування І.Мазепи

25 липня 1687 року гетьманом України став Іван Мазепа – досить суперечлива особистість в українській історії. Вороги його вважали хитрим політиком і зрадником. Прихильники стверджували, що він прагнув порятунку та процвітання для рідної землі. Скільки людей, стільки і думок. Однак, що би про нього не говорили, мусимо визнати, що для України він зробив чимало. 

Смерть гетьмана

Помер у ніч з 21 на 22 вересня 1709 р. у с. Варниця поблизу м. Бендери. Похований у монастирі Св. Георгія (Юрія) м. Галац (Румунія).

Відео про смерть та поховання гетьмана

Договір з Карлом XII

Мазепа та Карл Xii
Цікаве відео про Мазепу, Карла XII та Петра I

Друзі по нещастю

Карл ХІІ (1682—1718) — шведський король (1697—1718), представник Пфальцської династії.

Карл 12

Портрет гетьмана

Всього існує 16 варіантів його портретів. Нещодавно історикам вдалося наблизитися до розгадки. Визначення істинного вигляду Мазепи було засновано на спільному висновку істориків, мистецтвознавців та судово-криміналістичної експертизи Академії СБУ України.На думку дослідників, в серії портретів, які мають великий відсоток збігів, зображений гетьман Іван Мазепа в різні періоди свого життя. Серед них -портрет з Дніпропетровського музею гравюра Бернінгротга,фреска в Києво-Печерській Лаврі,портрет з Національного музею історії України,гравюра з літопису Самійла Величка

Історія одного портрета

Мотря

Про кохання Мотрі та Івана

Знищення Батурина

2 листопада 1708 року…Знищення Батурина московськими військами, або Батуринська трагедія, або «Різанина в Батурині» – каральні дії московських військ із захоплення і знищення столиці гетьмана Мазепи Батурина і його мешканців

Батуринська трагедія

Полтавська битва

ПОЛТАВСЬКА БИТВА 1709 – битва між арміями швед. короля Карла XII

 та рос. царя Петра I, яка відбулася 8 липня (27 червня) 1709 в ході Північної війни 1700–1721

 i закінчилась розгромом швед. військ.

Історія полтавської битви

Коломацькі статті

Коломацькі статті 1687-  міждержавний договір, укладений25.7.1687 на р. Коломаку (тепер Харківська обл.) між новообраним гетьманом України І. Мазепою й козацькою старшиною, з одного боку, та московськими царями Іваном і Петром та царицею Софією, з другого. Договір складався з 22 пунктів (статей). В основі К.с. лежали попередні українсько-московські договори затверджені козацькими радами при обранні гетьманів Д. Многогрішного та І. Самойловича.

Коломацькі статті 1687 рік