Kategorier: Alle - патріотизм

av Олена Сергіївна Радченко 3 år siden

454

Пісня про Роланда

Центральное место в произведении занимает тема служения королю и верности государству, что находит отражение в образе Роланда и его товарищей. Честь и патриотизм становятся ключевыми мотивами, поддерживающими героев в их борьбе против мавров.

Пісня про Роланда

Пісня про Роланда

To name your story, you have to think about the overall message and what you want your audience to understand from the story. Also, make it relevant and easy to remember.

Главная тема

Герої

Альда
Вмирає при звістці про смерть Роланда.
Брамімонда
Дружина Марсилия, гірко оплакує невдачі свого чоловіка, вона визнає перевагу християнства над язичництвом і магометанством.
Гунелон
“Обличчям рум’ян і вид має бравий”, “чолом гарний, широкий і ставний в стегнах”. Підступний, зарозумілий, мстивий. Єдиний, хто не хотів бути послом в Сарагосу. Однак він мстить тільки Роланду, не забуває про васальної відданості королю – в палаці Марсилия готовий померти за Карла.

«Був Ганелон, якого діло — зрада...» «Та й защеміло ж серце в Ганелона! Він роздягається з кожуха з кун, Стає в однім каптані із атласу. Блискучі очі, гордий вид у нього, Широкі груди, благородне тіло, А гарний — не надивляться всі пери». «Коли мені дасть бог звідтіль вернутись, Я наварю тобі за те такого, Що вистачить і до кінця життя». «Граф Ганелон почув Роландів сміх: Він мало що не тріс зі злості-гніву, Він мало що ума був не позбувся». «Король велів зловити Ганелона... А там ланцюг закинули на шию, Сковали, наче дикого ведмедя, І посадили на погану шкапу». «Там Ганелона люта смерть спіткала». «Як кожний зрадник, Ганелон вмирає. Нехай він зради більш не похваляє!»

Карл
Справедливий мудрий монарх, хранитель країни. Йому двісті років. Карл об’єднав всю Європу і підкорив Англію (хоча цього не було в дійсності). Карл – ніжний родич і цінує вірну васальну службу сеньйор.

«Великий Карл, володар наш славетний». «І Карл Великий також заридав: В Іспанії лишивсь його племінник! Король не в силі скрити сліз у тузі». «В великій тузі їде Карл Великий, Весь панцир вкрила сива борода». «І що я, Боже, варт? — сказав король.— Чому в цій битві не було мене?” Він з горя-туги бороду всю рве, А рицарі заплакали й собі ж». «Для Карла Бог зробив велике чудо: На небі сонце стало непорушно». «Коли володар суд свій закінчив І прояснив свій превеликий гнів, Він наказав хрестити Брамімонду».

Турпін
Середньовічний церковник, який взявся за зброю. До авторитетної думки Турпіна прислухаються і воїни, і Олів’є, і Роланд, надумав серед бою перекоряться про честь і обов’язки васалів.
Олів’є
Вдумливий, обережний, з почуттям відповідальності за життя своїх бійців. Розгніваний на Роланда за зайву самовпевненість, тому дорікає Роланда за те, що той не сурмить і відбирає свою згоду на шлюб Роланда і Альдо – сестри Олів’є.
Роланд
Кращий лицар Карла, вимагає нещадної війни до переможного кінця. У мирний час є перед Карлом “в броні”, вмираючи лягає особою до країни ворога – нехай всі знають, що він помер переможцем і поле бою залишилося за ним. Олів’є говорить Роланду: “Дуже гарячий і гордовитий ваш норов”. Роланд вважав боягузтвом відступ, в ньому немає стратегічного мислення воєначальника і полководця, він, скоріше, відважний воїн – через його помилки, гордості загинуло двадцятитисячне військо.

«У тебе вдача запрудка й загорда». (Олівер) «Погроз я не боюсь… Я виручу, щоб лиш король дозволив!» (Роланд) «Коли Роланд узнав, що буде бій, Він відважніший став від лева й тигра». «За свого пана і найбільше лихо Перетерпіти треба — холод, спеку, А хоч би й кров пролити, трупом впасти». «Скрізь, де не глянь, лютує сильний бій, Ба, й граф Роланд не криється за других; Вдаряє списом, поки служить спис…» «Страшний, завзятий бій лютує далі. Роланд і Олівер хоробро б’ються». «А тут нас жде важкий і довгий бій, Такої сили ще ніхто не бачив». «Узяв Роланд рукою Оліфанта, Приклав його до уст і як заграв, Відбивсь об гори голос, залунав, На тридцять миль навкруг пішов луною». «Заграв Роланд так болісно й могутньо, Так жалісно заграв на Оліфанті, Що з уст його пішла червона кров, А в голові виски аж затріщали. А так далеко голос залунав, Що серед гір почув його король». «Вернувсь на поле бою граф Роланд, Вернувсь, як рицар, Дюрандалем вдарив,… Найхоробріших двадцять п’ять упало». «Такої вдачі рицареві й треба, Коли у зброї осідлав коня. У боротьбі будь він твердий, завзятий». «По-молодецьки б’ється граф Роланд! Піт облива його гаряче тіло, А в голові важкий, пекучий біль: Виски в ній трісли, ще коли сурмив». «Помер Роланд,— Бог душу в рай прийняв».

Композиція

Розв'язка
Всіх конфліктів у «Пісні про Роланда» є велична перемога французів над маврами, хрещення жителів Сарагоси, повернення Карла з військом в Аахен, суд над Ганелоном і урочисте прийняття християнської віри Брамімондою, дружиною померлого від ран і відчаю короля маврів Марсілія.
Кульмінаційні моменти
По-перше, битва в Ронсевальському міжгір’ї, коли гинуть французькі пери, а з ними й герой Роланд, а по-друге, це друга битва французів проти маврів, коли Карл вирішив помститися за смерть своїх вірних васалів: двобій Карла Великого з еміром Баліганом є кульмінацією другої частини.
Розвиток події
Охоплює переміщення французьких військ. Карл повертає свої основні загони на Аахен, а Роланд із дванадцятьма перами й двадцятитисячним ар’єргардом залишається прикривати відхід короля; після загибелі ар’єргарду Карл повертається назад.
Зав’язкою сюжету
Є посольство Бланкандрена від царя Марсілія з брехливою обіцянкою маврів підкоритися французам, а також посольство Ганелона в табір маврів, де він зраджує Роланда та національні інтереси.

Проблематика твору

У творі порушуються проблеми служіння королю, вірності державі, честі,  зради, патріотизму.

Ідея

Утвердження християнської віри, подвигу заради Бога й Батьківщини

Тема

The ending of a story is essential. We all know that if the ending is weak, what happened before loses its importance. So make it unpredictable, but fair. A resolved ending answers all the questions and ties up any loose threads from the plot.

Бій графа Роланда з сарацинами. Боротьба франків за батьківщину й християнську віру

Історична основа

The middle of the story is where you add layers of complications that will lead to the end. Reveal more about the character's journey. Did their personality go through changes? How did they overcome the challenges? And as you build up the story’s central conflict, make it more personal to that character. Also, from the middle act, you have to lead into the final act.

Похід Карла Великого у 778 році в Іспанію. Основні події “Пісні про Роланда” у Ронсевальській ущелині.

Жанр

In the beginning of the story (or the exposition), you will need to introduce the setting and characters. You might also want to introduce the main conflict. This part of the story is important because it gives the reader necessary background information and maybe even a first insight into a character’s personality.

Героїчний епос