Kategorier: Alle - контроль - культура

av Світлана Олефіренко 3 år siden

245

Стилі виховання

Існують різні підходи до виховання дітей, зокрема ліберальний, авторитарний та демократичний стилі. Ліберальний стиль характеризується низьким рівнем вимогливості та високим рівнем чуйності, що означає мінімальний батьківський контроль і відсутність покарань.

Стилі виховання

Стилі виховання

Ліберальний стиль

Ліберальний стиль виховання означає низький рівень вимогливості й високий рівень чуйності. Ліберальне виховання передбачає невелику кількість вимог, слабкий батьківський контроль і мінімальне покарання за погану поведінку або навіть повну його відсутність.

виявляється у недостатній увазі до дитини з боку батьків

Авторитарний стиль

характеризується високим рівнем вимогливості й низьким рівнем чуйності. Батьки, які дотримуються цього стилю виховання, виступають як авторитетні фігури, їх поведінка здебільшого директивна й ґрунтується на вказівках і силі, а для дитини встановлюються суворі обмеження.

це стиль, при якому батьки недооцінюють позитив, який є в їхніх дітях і віддають перевагу контролю

Індиферентний стиль

Індиферентний стиль виховання характеризується низьким рівнем вимогливості й чуйності. Батьки, які дотримуються такого стилю, висувають дитині мало вимог і не піклуються про те, щоб задовольнити її потреби.

має на увазі недбалий підхід до виховання дітей

ЯК ЗАПОБІГТИ НЕГАТИВНИМ НАСЛІДКАМ ПОКАРАННЯ

Дайте зрозуміти синові чи доньці, що проблеми дітей стосуються не тільки дорослих, а є спільними для всіх.
Караючи дитину, впевніться у тому, що вона розуміє причину, щоб вона звинувачувала себе, а не того, хто карає.
Перш ніж карати, треба обов'язково з'ясувати мотиви вчинку.
Треба враховувати емоційний стан дитини.
Уважно вивчайте свою дитину.
Відокремлюйте свої почуття від дій.

Сім помилок батьків

Несвоєчасні поради
Безапеляційні твердження
Невмотивований допит
Образливі прізвиська
Критика "глухого кута"
Авторитарні накази
Побутові погрози

Культурні відмінності у вихованні дітей

Американські вчені провели дослідження, під час якого спробували з'ясувати, чи впливає той чи інший стиль виховання на поведінку дітей (наприклад, на прояви агресивної поведінки), психічні стани (наприклад, занепокоєння) й успішність у школі однаково в усіх культурах чи має різний вплив залежно від культурного середовища. Іншими словами, учені намагалися зрозуміти: загальноприйнята класифікація стилів виховання є універсальною або вона може бути застосована тільки до окремих культур. У дослідженні взяли участь сім'ї, які умовно належать до чотирьох культурних груп (європейської, афро-американської, латиноамериканської та азійської).

У результаті вчені дійшли таких висновків:


Демократичний стиль

Демократичний стиль характеризується високим рівнем вимогливості й чуйності. Батьки, котрі дотримуються такого стилю виховання, виявляють турботу про дитину, надають їй підтримку й заохочують її самостійність.

проходить під дбайливим і чуйним контролем батьків