av A-MAX-ASLA-1337 A-MAX-ASLA-1337 6 år siden
734
Mer som dette
З першого погляду англійці здаються людьми стриманими і незворушними. Зі своїми застебнутими на всі гудзики емоціями і непохитним самовладанням вони представляються на рідкість надійними і послідовними - як один для одного, так і для всього світу. Насправді в глибині душі кожного англійця киплять неприборкані примітивні пристрасті, які йому так і не вдалося до кінця підкорити. Цією «темної» сторони свого характеру англійці намагаються не помічати і всіляко приховують її від чужих очей. Буквально з народження англійських дітей вчать не виявляти своїх справжніх почуттів і придушувати будь-яку нестриманість, щоб випадково когось не образити. Зовнішній вигляд, видимість пристойності - ось що для англійця важливіше всього. Справа в тому, що в глибині душі англійці не менш здатні на обман, грубість, насильство та інші неподобства, ніж будь-який інший народ світу; просто вони всім своїм виглядом намагаються не показати, що можна хоча б припускати у них наявність таких властивостей характеру. Подібна «непроникність» є основною рисою англійців, і завдяки їй, як не парадоксально, весь світ вважає цей цілком передбачуваний народ «абсолютно непередбачуваним».
Англійці вважають себе законослухняними, чемними, великодушними, галантними, стійкими і справедливими. Вони також безумно пишаються властивим їм самопринизливі гумором, вважаючи його безумовним доказом свого великодушності.
Англійці відчувають вроджене недовіра до всього незнайомого
, а особливо іноземному. І слід пам'ятати, що в певному сенсі слова «інша країна» для англійця починається вже на протилежному кінці тієї вулиці, на якій він живе. Решта світу англійці сприймають як ігровий майданчик, де взаємодіють якісь команди - групи народів, кожен зі своїми традиціями і культурою
- і можна на все це або дивитися з боку і розважатися, або використовувати собі на благо, або просто списати з рахунків через непотрібність - в залежно від бажання. Всього лише до представників однієї-двох націй англійці відчувають щось на кшталт родинних почуттів.
1. Англійці дуже гостинні люди: завжди можуть запросити людину на чашку кави.
2.Те, що у них на сніданок завжди вівсянка або інша каша - це теж неправда. В основному це що-небудь жирне (сосиски або бекон, наприклад), тост і яйце.
3.Діти всі абсолютно різні.
4.Дуже багато різних зачісок, кольорів волосся, особливо популярно чубок гелем піднімати вгору.
5.Просто неймовірно всі стукають один на одного, просто не повірите: навіть найкращі друзі можуть спокійно закласти один одного, це в порядку речей.
6. Всі просто обожнюють шопінг: купи всяких магазинів з одягом і електронікою, а господарські товари зазвичай замовляють в інтернеті.
7.Щодо товарів фірми Apple - вони є дуже мало у кого, а якщо і є, то в основному ipod'и.
8.Взагалі, таке відчуття, що слухати музику не дуже популярний в Англії заняття: рідко коли можна зустріти людини йде по вулиці з навушниками у вухах.
9. Хоч Англія і є однією з найбезпечніших країн у світі, але тут все одно всі ходять компаніями тому що побоюються, що може трапитися з ними.
10. Те, що тут постійні дощі, взагалі неправда.
11. Взимку снігу практично не випадає, а якщо й випадає приблизно 10-20 см, то вам, швидше за все, з ранку подзвонять і скажуть, що на роботу ви можете не приходити.
12. Англійці - дуже терплячі та пунктуальні люди: наприклад, якщо їм скажуть, що треба почекати чогось приблизно 3 або 4 дні, то вони обов'язково наклеять замітку на холодильник про це.
13. У англійців дуже багато цікавих історій, і якщо вони почнуть вам щось розповідати, раджу дослухати до кінця або на вас образяться.
14. Всі англійці дуже люблять каву з Starbucks: можуть за три великі чашки кави випити за один присід.
15. Курити не дуже популярно, до того ж пачка 10 сигарет коштує 5 фунтів (250 р).
16. Вчитися все просто НЕНАВИДЯТЬ тому що їм складно і лінь.
17. Особливо великі проблеми у англійців з математикою. Якщо у нас математика ділиться на алгебру і геометрію у 6-му класі, то у них це відбувається в універі.
18. Зарплати у них просто гігантські. Наприклад вчителі отримують більше 3000 фунтів на місяць (150000 р).
19. Дуже важко знайти перукарню: якщо потрібно постригтися, вам доведеться шукати салон в інтернеті або запитувати у друзів.
20. До речі, щодо дружби. Тут можна дуже легко знайти собі друга по інтересам.
21. Спорт у них не дуже популярний, найбільше люблять регбі.
22. Танцювати англійці не люблять.
23. Готувати теж не люблять: поїсти вони покличуть вас у ресторан.
24. Кінотеатри у них дуже дивні і не затишні, і їжа там просто жах, так що кіно краще подивитися вдома.
У середньовічній Англії танцювальне мистецтво було дуже популярно в народі, і такі старовинні танці, як «Сер Роджер де Каверлі» (Sir Roger de Coverley) і «Дженні збирає груші» (Jenny Pluck Pears), вміли танцювати майже все. Названі танці і широкий спектр різновидів багатьох інших - морріс, контрданс, Сквер-данс і ін. - Нині зараховують до категорії народних. У століття промислової революції вони вийшли з моди і були б забуті назавжди, якби не старання Сесіла Шарпа на початку XX століття. Він їздив по країні, записуючи (і скрупульозно відновлюючи) мелодії і руху народних танців, які перебували на межі зникнення. Завдяки Шарпу британський танцювальний фольклор продовжує робити і в XXI столітті. Сьогодні британці якщо і виконують групові традиційні танці, то, як правило, барн-данс (barn dance - букв, «амбарний танець») - щось схоже на кадриль, в якій тон задають провідний і група музикантів.
Англійці досить трепетно ставляться до свого зовнішнього вигляду. Для їхнього одягу характерні стриманість в кольорах, строгість і проста ліній. В Англії прийнято переодягатися до обіду, так як поява в ранковій одязі вважається поганим тоном. У суддів, студентів, гвардійців, парламентаріїв все ще зберігаються елементи середньовічних одягу, що зайвий раз свідчить про прихильність жителів країни своїм традиціям.
В Англії свята відзначаються як невеликимивуличними ходами, так і грандіозними національними фестивалями. Національні свята Англії пов'язані з історичними фактами, що мають важливе значення для країни.
Багато свят релігійні - Різдво (25 грудня), День Різдвяних подарунків (26 грудня). Більшість з них англійці проводять вдома в колі сім'ї. Саме на Різдво в родині готується пишний стіл з фаршированої індичкою і пудингом, всім підносяться подарунки. Це свято - найулюбленіший у англійців. Крім Нового року, католицького Великодня і Різдва всі державні свята Англії припадають на понеділок.
Різдво (Christmas)
Звичай вішати шкарпетки для подарунків прийшов із Англії. Санта Клаус одного разу упустив кілька золотих монет, коли спускався вниз по димарю. Монети б провалилися у пічку і пропали , якби вони не потрапили у шкарпетку, яку була повішено для просушування. Відтоді діти вішають шкарпетки на камін у надії знайти їх повними подарунків. Діти пишуть листи Санта Клаусу з описом їхніх бажань, але замість того, щоб відправляти їх поштою, вони кидають їх у вогонь. А Санта Клаус старанно читає дим. Будинок прикрашають хвойними гілками і лісовими ягодами. Ця традиція дотримувалася задовго до хрещення Англії. Гілки і ягоди приносили у дім, щоб розігнати зимовий смуток і нагадати, що весна вже не за горами. Омелу (mistletoe) можна знайти на яблунях і вербах. Її розвішували по будинку ще древні друїди, які вірили, що омела володіє містичними силами, які приносять успіх дому і відлякують злих духів. Різдвяну ялину стали прикрашати на Різдво близько тисячі років тому у Німеччині, коли святий Боніфацій, який навернув німців до християнства, за легендою наткнувся на групу язичників, які мали намір принести у жертву дубу хлопчика. У люті святий Боніфацій зрубав великий дуб і, на його здивування, з дубового пня виросла ялина. Святий сприйняв це як знак християнської віри. Лише у шістнадцятому столітті ялинки стали приносити додому. Прикраса різдвяної ялинки, хоч і споконвічно німецький звичай, стала дуже популярною з 19841 року, коли принц Альберт наказав принести і прикрасити ялинку у Віндзорському замку для його дружини Вікторії та їхніх дітей. Ялинки прикрашали свічками доти, поки не винайшли електричні гірлянди. У Святвечір діти залишають пироги з м'ясом і бренді для Санда Клауса і моркву для оленів. За традицією до святкового обіду, крім усього іншого, подаються різдвяні крекери. Коли їх розламують (зрозуміло, з гучним тріском), звідти випадає святковий паперовий головний убір у формі корони, іграшка або подарунок і святковий жарт. Подарунки відкриваються вранці на Різдво. Діти прокидаються дуже рано вранці і знаходять шкарпетку, повну подарунків, у ногах ліжка і подарунки на підлозі. Пізніше сім'я збирається разом, щоб відкрити всі подарунки, які були залишені під ялинкою.
День заступника Англії, святого Джорджа, якого шанують через те, що убив дракона, який тероризував кілька англійських сіл. По суті, це англійський варіант дня святого Патріка. Цього дня піднімають прапор Англії, відомий під назвою " Хрест св. Джорджа " (the St. George Cross). Англійці носять червоні троянди, емблему Англії, до столу вони готують традиційні англійські страви, такі, як ростбіф і йоркширський пудинг, сосиски у тісті (toad-in-the-hole) тощо. З іншого боку, цього дня вони розспівують англійські народні пісні.
Офіційне свято, день народження королеви, у Великобританії та більшості її колишніх колоній відзначається в червні, причому щоразу в різні дні, в залежності від погоди. У день «офіційного» дня народження проводяться паради і народні гуляння.
Традиція «розвести» за часом державне свято і фактичний день народження монарха була заведена ще в середині XVIII століття. Причиною стало те, що королі і королеви, багато ні дні народження при гарній погоді.
Сьогоднішній ювілей збігається з Великим четвергом передвеликоднім Страсним тижнем. Тому у свій день народження Єлизавета II відправиться в Вестмінстерське абатство для участі в церемонії, що щорічно проводиться в Страсний четвер.
За традицією, британський монарх має роздати милостиню нужденним підданим. У цей день королева також зустрічається з пенсіонерами. Зараз, коли про нужденних дбають органи соціального забезпечення, королева дарує учасникам церемонії, щоб не ущемити їхню гідність, не справжні, а сувенірні монети. За зовнішнім виглядом і навіть номіналом вони не схожі на ті, що перебувають в обігу.
Єлизавета II народилася 21 квітня 1926 року, її батько в 1936 році зійшов на престол під ім’ям Георга VI. Нинішня британська королева стала главою держави в лютому 1952 року, коли їй було всього 25 років. У 1947 році вона вийшла заміж за Філіпа, представника грецької королівської династії. У червні нинішнього року принц Філіп буде відзначати своє 90-річчя.
Кожній нації властиві свої особливі риси характеру. Особливим чином це відноситься до англійців. Кожен англієць, де б він не жив зараз, має набір якостей, які не дозволять сплутати його з представником іншої національності.
Можна сказати, що особливості англійців є результатом історичного розвитку країни, відображенням її традицій і звичаїв, а також наслідком острівної положення Англії.
Але треба віддати належне англійцям, вони ніколи не покажуть свою неприязнь в обличчя, за що часто їх вважають лукавість. Це визначається їх ввічливістю - вони ніколи вголос не висловлять невдоволення або незгоду з чужою думкою, вимовивши щось з добродушних фраз: «Це дуже цікава ідея» або «Досить цікаве міркування». Насправді це буде означати незгоду.
Корінним жителям Англії байдуже, як людина одягається, як він каже, як себе веде. Ексцентричність інших не засуджується і ніби не помічається. Цей принцип їх життя можна виразити словами «Живи сам і давай жити іншим».
Терпимість англійців поширюється і на ставлення до природи. Англія вважається зеленою країною з неповторною природою. Не рідкість для Британії - самотній будиночок, що стоїть серед дерев, який показує присутність людини навіть у віддалених районах країни, або парки і сади в великих містах, більше схожі на дику природу.
Замкнутість нації пояснюється географічним положенням країни. Острівна психологія відокремлює не тільки Англію від материкових країн, а й кожної людини один від одного. Ця нація дуже любить самітність. Англійці дуже складно сходяться з іншими людьми, але зберігають зв'язку з набутими друзями на довгі роки.
При зустрічі зі знайомими чоловіка не демонструють радість, що не обмінюються черговими посмішками, які не обіймаються, а обмежуються класичним рукостисканням. Жінки не обмінюються реальними поцілунками при зустрічі, а тільки імітують звуки і жести десь в районі вуха знайомої.
Фізичний контакт при спілкуванні зі знайомими вважається непристойним і протиприродним.
В цьому плані англійці живуть за принципом «не чіпай мене». Контактів з незнайомими будь-яка людина прагне уникати. Коли таких контактів уникнути не можна, наприклад, в громадському транспорті, вони не дивляться один одному в очі, намагаються уникати зорового контакту.
Всім іноземцям здається, що відмінне почуття гумору англійців - тільки міф. Їх жарти здаються плоскими, безглуздими, нецікавими і дурними. Самі англійці пишаються своїм почуттям гумору і болісно реагують на таку оцінку з боку оточуючих.
Звинувачення їх у відсутності вміння жартувати ущемляє їх самолюбство більше, ніж осуд інших якостей характеру. Можливо, відсутність почуття гумору англійцям приписують через їхню нездатність посміятися над собою, своїми традиціями і інтересами.
Всі ці якості визначають самобутній, неповторний і в деякій мірі парадоксальний світ - типовий англійський характер. Сплутати представника цієї країни з кимось іншим просто неможливо.
Самий популярний національний спорт - рибна ловля, яку англійці завжди називають «рибальством» (angling), тому що дане слово звучить солідніше, маючи на увазі певні професійні навички і вправність. Більшість англійців явно віддає перевагу і
футболу. Але чимало в Англії і тих, хто регулярно приймає участь у всіляких аматорських змаганнях, наприклад, з баскетболу, гольфу, регбі, плавання. А також англійці люблять верхову їзду, альпінізм, стрибки і, звичайно, азартні ігри. Проте ж дійсна любов англійців до спорту проявляється в спостереженні за тими, хто, власне, спортом і займається. Таке спостереження дає вихід всім їх затиснутим емоціям. Футбольний фан привчений до поразок і відчуває задоволення, навіть коли його команда вириває хоча б нічию. Виняток становлять вболівальники популярного клубу «Манчестер Юнайтед», які чекають від своєї команди виключно перемоги і жахливо засмучуються, коли це не трапляється. У «Манчестер Юнайтед» більше вболівальників, ніж у будь-якого іншого клубу у світі. Кожен номер їх журналу розпродається немислимим накладом - лише на Тайвані купують 30000 примірників! Також крикет є однією з найпопулярніших ігор в Англії.Англійці придумали крикет 750 років тому, і по відношенню до нього відчувають себе страшними власниками. Вони довгий час не розкривали навіть таємницю правил цієї гри. Крикет для англійців - не просто гра. Це символ. Усі вважають цю гру національної формою літнього дозвілля. На будь-якій сільській галявині або на екрані телевізора постійно стирчить група людей, одягнених у біле і присутніх гуртком, ніби в очікуванні якогось події.
Регбі-ще один цікавий вид спорту, який з'явився на початку дев'ятнадцятого століття. За легендою, початок йому поклав один з гравців, який помилково взяв м'яч руками і побіг. Це сталося в школі Регбі - звідти й назва нової гри. Зараз проводяться не тільки змагання окремої ліги регбі, а й окремий турнір, в якому беруть участь гравці з Франції, Італії, Шотландії, Ірландії, Англії і Уельсу.
Скачки — це гра для королів. Ще з давніх часів, в цю гру грали лише заможні люди чи дворяни. Зараз цей вид спорту доступний для усіх людей. Зараз він є дуже популярним видом спорту. Глядачі навіть можуть робити ставки в букмекерських канторах. Деякі з найбільш відомих перегонів проводяться в Аскоті. Аскот — англійське маленьке містечко на півдні Англії. Щороку це місто стає центром скачок, в якому беруть участь усі скакуни світу. Такі скачки тривають протягом одного тижня в червні. Ці скачки мають назву Royal Ascot. Королева завжди присутня в Аскоті на скачках. Навіть королева має багато скакових коней. Її захоплення — спостерігати за скачками.
Футбол — є національним видом спорту в Англії та найпопулярнішим у світі. В англійській футбольній лізі налічується 92 ігрових клуба. Правила гри в футбол були розроблені в Англії та Шотландії ще в середні віки. Тоді люди грали просто ради розваги, починаючи від малої дитини до стариків. На вершині футбольної піраміди Великої Британії знаходиться англійська прем'єр-ліга. Чотири з двадцяти її клубів, так звана «велика четвірка» — «Арсенал», «Челсі», «Ліверпуль» і «Манчестер Юнайтед», — світові бренди. Їх гравці заробляють понад 150 тисяч фунтів на тиждень.
Традиції в Англії - це горезвісні три кити, на яких тримається земля. До деяких аспектів життя англійці ставляться з особливою повагою.
Облаштування власного будинку й саду - найпоширеніша захоплення англійців. Весь свій вільний час вони приділяють поліпшенню і подальшому прикраси житла (приблизно так само йде справа з автомобілем) і саду під вікнами вітальні.
Традиційною є також і любов до тварин. Англійці люблять їх ревно, майже в кожному будинку тримають домашніх вихованців. Схоже, часто вони люблять тварин більше, ніж власних дітей, прощаючи звірині такі витівки, за які діти були б гарненько покарані.
Чай, звичайно, п'ють індійський, хоча вишуканим і тонким вшановується і китайський.Свій власний чай поважають себе англійці беруть із собою в подорож.
Розваги англійців також є традиційними. Національними видами спорту по праву вважаються гольф, крикет, теніс, кінне поло, рибна ловля і полювання на лисиць.Крикет для англійців - більше, ніж гра. Англійці грають у неї щонеділі. Якщо ви дійсно хочете завоювати їхню довіру, спробуйте вивчити крикетні правила.
Прекрасною традицією є і добру освіту для дітей. У заможних людей надзвичайно популярний варіант приватної школи-пансіону, більшою частиною роздільного навчання.
Англійці дуже пишаються своїм чистим англійською мовою (особливо в порівнянні з американським). Англійська мова для англійців - не тільки засіб відрізняти себе від іноземців. Це ще й спосіб безпомилково визначати, до якого класу суспільства належить співрозмовник.
Прекрасною традицією є і добру освіту для дітей. У заможних людей надзвичайно популярний варіант приватної школи-пансіону, більшою частиною роздільного навчання.
Англійці дуже пишаються своїм чистим англійською мовою (особливо в порівнянні з американським). Англійська мова для англійців - не тільки засіб відрізняти себе від іноземців. Це ще й спосіб безпомилково визначати, до якого класу суспільства належить співрозмовник.
Жителі Англії майже весь вільний час використовують для нескінченного і безперервного «поліпшення» та облаштування своїх будинків, без чого жоден будинок не може бути визнаний по-справжньому хорошим.
Англійці постійно вовтузяться як зовні, так і всередині будинку, встановлюючи електронну охорону та душові кабіни, майструючи вбудовану меблі або що-небудь ще. Навіть автомобіль ніколи не залишиться без уваги.
Варто англійцю почати роботу в саду, і відбувається щось неймовірне: на якийсь час він повністю втрачає весь свій практицизм і забуває про всіх інших пристрастях. Ймовірно, саме тому англійці вважають за краще жити у власних будинках. Вони займаються виключно ландшафтом - у мріях їм бачаться безкраї простори зелений, покриті плантаціями екзотичних квітів і чагарників.
Журнали та книгиз садівництва успішно пропагують ідею про те, що будь-яка людина може розводити будь-які рослини. І дійсно в тропічному теплі оранжерей і теплиць чудово себе почувають саджанці та зрізані екзотичні квіти. Всі ці чудеса англійці примудряються творити навіть на невеликих ділянках землі: крихітний садок або просто ящик під вікном стає в уяві англійця його особистим національним парком.
Істотна життя кожного класу Англії має свої своєрідні риси, по-різному організовується і їхнє дозвілля. Так, в житті робітників і дрібної буржуазії велику роль відіграють традиційні місця відпочинку, так званий publichouse або просто pub , - невеликі кабачки, які торгують пивом п іншими спиртними напоями. Їх дуже багато в робочих кварталах. Це своєрідні клуби для робітників. Сюди вони приходять поговорити з приятелями, обговорити новини, пограти в більярд або в darts (кидання в ціль оперених стріл).
Англійська сім'я
Сім'я являє англійцю розкішну можливість вести себе так, як йому хочеться, а не так, як належить. Але, якщо не вважати щорічних відпусток і святкових днів, члени сім'ї аж ніяк не горять бажанням проводити багато часу разом. «Традиційна англійська родина» приблизно така: працюючий тато, сидить вдома мама, на якій тато одружений, і їх 2-4 дитини.
Англійці ніколи не відрізнялися авантюризмом в області кулінарії. Ростбіф, баранина або свинина з овочами і смаженою картоплею
, як і раніше є улюбленими національними стравами, а в інших випадках, або коли не вистачає вигадки, англійці вважають за краще ще одне традиційне блюдо - тушковані боби і тости.
Картопля - найважливіший компонент денний трапези. Середній англієць за рік з'їдає двісті кілограмів картоплі у вигляді чіпсів з рибою, гамбургерами та іншими стравами. Картопля також подобатися їм у вигляді «чіп бати», яка представляє собою розрізану навпіл булочку, намазала маслом і начинену смаженою картоплею. Більшість англійців вважатиме трапезу незакінченою, якщо не отримає свій «пудинг». Англійці до цих пір дуже цінують своє давнє винахід - сандвічі. Щоправда, раніше вони задовольнялися всього-на-всього сиром з гострою приправою «чатти», але тепер високохудожній сандвіч може містити все що завгодно - від копченої лососини і м'якого вершкового сиру до курчати «тікка масала», приготованого з гострими індійськими спеціями.
Вони завзято зберігають вірність чаю і вважають його однією з небагатьох дійсно прекрасних речей, коли-небудь потрапили до Англії з-за кордону. Чаю вони привласнили прямо-таки містичні цілющі та заспокійливі властивості і вдаються до нього в будь-яких кризових ситуаціях. Тільки чай здатний вивести англійця з шокового стану. І він же є приводом для того, щоб просто побути в товаристві інших людей-в таких випадках завжди хтось пропонує випити чашечку чаю. Можливо чай - це дійсно єдина пагубна звичка. У великих англійських установах чай заварюють у великих судинах, на зразок російських самоварів. Рідина, яка бурхливим потоком спрямовується з таких «самоварів» назовні, найкраще характеризує
назву «столовскіх чай» - або, як кажуть англійці, така, що «і без чашки на столі стоїть».
Багато людей вважають, що традиційний англійський сніданок передбачає такі продукти на столі, як бекон, сосиски, смажений хліб, яйця, гриби, запечені боби, і звичайно, чашка свіжозавареного чаю. Такі традиції оформлення англійського сніданку залишилися, але тільки не в будинках справжніх британців. Це меню частіше зустрічається у готельних комплексах, які намагаються здивувати туристів, тому бекон, сосиски, смажений хліб, боби, яйця, гриби і чай – це традиційний сніданок англійської кухні для іноземних гостей.
Але насправді, прийом їжі вранці у британців виглядає трохи по-іншому. Сучасні жителі Англії воліють їсти на сніданок тарілку пластівців разом з смаженими тостами, а в якості напою вибрати фруктовий сік або чай. Пластівці з вівсяного, кукурудзяного або пшеничного борошна з молоком люблять їсти діти.
Традиційний ланч, британці беруть з собою, коли збираються на роботу або відправляють своїх дітей на навчання. Це, свого роду, також традиція англійської кухні. Як правило, меню ланчу передбачає сендвіч, картопляні чіпси в пакеті, невеликий фрукт, ну і звичайно, напій. Для ланчу є спеціальний пластиковий контейнер або сумку-термос.
Традиційний англійський сендвіч щедро заправляють майонезом, начинкою виступає консервована риба, наприклад, тунець, шинка або курка, морепродукти, а також консервовані помідори, огірки та салатні листя, цибулю та інші страви.
До вечері англійці ставляться традиційно, але іноді порушують правила і вибирають кухню інших народів. Національна британська кулінарія передбачає на вечерю овочі з картоплею або невеликий шматок м’яса, також з овочами. Незважаючи на численні зміни і нововведення в англійській національної кухні, британці не порушують своїх традицій, і як раніше їдять різні овочі, зокрема, які вирощені у Великобританії. Наприклад, картоплю, моркву і зелений горошок, капусту і цибулю.
Класичною традицією англійської кухні є трикутні бутерброди, де нарізані огірки кладуть на білий хліб. Серед перших страв виділяють суп-пюре і бульйони, але так як ці страви не є важливою частиною щоденної трапези, то і подають на стіл їх зрідка. Сучасні кулінари привчають британців використовувати в кулінарії різні трави і спеції, щоб поліпшити смакові якості страви.
М’ясо по-англійськи традиційно запікають у духовці цілком, з кров’ю, потім розрізають на невеликі шматочки і обсмажують на сковорідці.
Британці люблять м’ясо і їдять його дуже багато, яловичина, свинина, баранина або телятина.
Гарніром до м’яса служать різноманітні підливи, печені або варені овочі. Сьогодні такі традиційні страви подаються тільки в недільний день, і тому їх називають «Sunday Lunch», що в перекладі означає – недільний ланч. До м’яса подають несолодкий пудинг, картопляну запіканку, баранячий фарш або рибу.
Саме страви традиційної кулінарії відрізняють Британію від Центральної Європи. Всі існуючі прянощі в кухні Англії використовують, щоб посилити смакові якості кожної страви. Традиційним напоєм англійського народу вважається чай, він заслужив свою популярність вже в 17 столітті. Завдяки тому, що цей чудодійний напій знімає стрес і напругу, він і отримав визнання. Але на самому початку його появи, чай використовували додатково, щоб зняти неприємний присмак місцевої води. У боротьбі з цією проблемою англійці використовували не тільки чай, але і пиво, яке зовсім не така на смак, як собі уявляють багато іноземні гості.
Багаті британці з вищого суспільства добре розбиралися у вині, тому цей напій став традиційним під час трапези. Як правило, вони воліють бачити на своєму столі французьке вино, портвейн або херес. Це слабенький алкогольний напій, а от в якості сильного виступав коньяк. І це притому, що найвищими прихильниками цього міцного напою є жителі міст США. Перш, ніж коньяк з’явився на території штатів, його воліли вживати саме британці.
Найбільше англійці цінують сніданок, так як він заряджає їх енергією на весь день. На відміну від французів, англійці снідають помірно і поглинають їжу, яка корисна для людини. А ось французький народ снідає невеликий булкою і чашкою кави, при цьому, перекушуючи на ходу.
Британський народ традиційно віддає перевагу ретельно поснідати, наприклад, вівсяною кашею, з додаванням згущеного молока та вершків. Крім цього, вони з задоволенням з’їдають на сніданок кукурудзяні пластівці, запиваючи їх свіжим фруктовим соком. Після чого переходять до яєчні з беконом, а також смачного хліба з варенням.
Англійська традиційна кухня по душі будь-якій людині, яка любить м’ясо. Англійські кулінари зацікавлені в тому, щоб готувати м’ясні страви найвищої якості, використовуючи в якості основного інгредієнта баранину або яловичину. Але найпопулярніше блюдо англійських кулінарних традицій – це ростбіф, шматок яловичини, який запікають у духовці. У деяких випадках, ростбіф готують на грилі або тушкують.
Британці люблять не тільки запікати, але і смажити, варити м’ясо, додаючи до нього овочі.
Кожен іноземець, який приїжджає в Англію, бажає спробувати традиційну кухню цієї країни. Одним з таких страв, є капуста, зварена з цибулею порей. Опис не викликає апетиту, але для смаку цієї страви кухарі створюють за власним рецептом спеціальні соуси.
Є ще один традиційний продукт англійської кухні, який користується попитом і популярністю. Це сир, який володіє своєрідним, але солодкуватим смаком. Серед десертів виділяються крему і пудинги, страви, які цінуються у всьому світі та вважаються кулінарною традицією англійської кухні.
Англійська національна кухня формується за рахунок ірландських і шотландських страв. Наприклад, вівсяний пиріг, який ще називають «Хэгис», для його приготування використовують баранячий рубець. А в Ірландії традиційним домашнім стравою є оладки з картоплі, там вони називаються «Боксти» і «Колканнон». Для приготування цього традиційного блюда, англійці використовують савойську капусту, шинку і молоко.