av Маріна Кулик 2 år siden
191
Mer som dette
Україна розташована майже повністю в одному, (другому годинному поясі). Лише незначну частину Закарпатської області на заході і Східних областей на сході перетинають перший та третій годинні пояси відповідно.
З метою ефективного використання світлового дня в літній період на всій території України застосовується щорічна поправка київського часу на +1 годину (літній час) в останню неділю березня о 3 годині та -1 годину (зимовий час) о 4 годині в останню неділю жовтня.
Поясний час другого годинного поясу називають ще київським, і не стільки тому, що м. Київ є столицею нашої держави, а тому, що його географічна довгота практично збігається з довготою середнього меридіана другого годинного поясу. Київський час випереджає Всесвітній час на дві години
Міжнародна Лінія зміни дат — умовна лінія на поверхні Землі навпроти Гринвіцького меридіана, при перетині якої дата змінюється на один день вперед або назад.
В 1521 році Ф. Магеллан зі своєю командою здійснив своюнавколосвітню експедицію. Прибувши в точку свого відправлення, команда виявила, що Європа живе вже в 7 вересня, тоді як в бортовому журналі стоїть дата 6 вересня , - кудись зник один день. Незабаром зрозуміли, куди під час подорожі Магеллана пропав один день. Земля обертається навколо осі з заходу на схід. При цьому мореплавці на чолі з Магелланом дотримувалися протилежного напрямку. Вони обігнули планету зі сходу на захід, побачивши на один схід сонця менше, ніж за час подорожі зустріли в Європі.
На літаку або кораблі, які перетинають лінію зміни дат із заходу на схід, при визначенні календарних дат повертаються на один день назад; при просуванні зі сходу на захід до календарної дати додають 1 день
Поблизу лінії зміни дат, по обидва боки від неї, години і хвилини поясного часу співпадають, а календарні дати відрізняються на одиницю.
Лінія зміни дат проходить по Тихому океану, в значній своїй частині по 180-му меридіану.
Місцевий час, який встановлюється на певній території на літній період року
Перехід на літній і зимовий час впливає на організм людини, але цей влив не є критичним і залежить від стану здоров'я кожного. Це певний стрес для людини, тому, безумовно, вплив є, але який він - це залежить від стану здоров'я людини. У когось болить голова, знижується працездатність, але десь за тиждень або декаду усе це минає, організм пристосовується, тобто такого катастрофічного впливу немає.
Починається в останню неділю березня о 3-й годині ночі місцевого часу, а закінчується — в останню неділю вересня
Вводять для економії енергії та повнішого використання денного світла
Час серединного меридіана в межах одного поясу
Межі поясів проводять по політичних або адміністративних кордонах
Час сусіднього поясу відрізняється на 1 годину
Пояси відлічують від Гринвіцького меридіана на схід, оскільки Земля обертається із заходу на схід
Вся поверхня земної кулі умовно поділена меридіанами на 24 годинні пояси, кожний шириною 15°
Це час меридіана даного місця, який визначається положенням Сонця.
Місцевий час на меридіані, що розташований далі на схід від якогось пункту, випереджатиме час у ньому, а на меридіані, що далі на захід, - відставатиме.
Він зумовлений розташуванням місцевості на певній довготі
На 1 градус Земля повертається на 4 хв
За одну годину Земля повертається на 15°