Kategorier: Alle - атмосфера - температура

av Книш Анастасія Вікторівна 6 år siden

209

Sample Mind Map

Юпітер є найбільшою планетою Сонячної системи, маса якої перевищує масу всіх інших планет разом узятих у два з половиною рази. Дорога до Юпітера займає близько двох років. Назва планети походить від імені верховного бога-громовержця Стародавнього Риму.

Sample Mind Map

Сонячна система

Планети-гіганти

Нептун

Планета Нептун – це восьма, найвіддаленіша від Сонця, планета в нашій системі. Вона близька за складом до свого сусіда Урану, її атмосфера містить водень і гелій, а також трохи метану. Саме завдяки метану Нептун такого синього кольору. Температура в атмосфері досягає – 220 ° C. Нептун вважається «крижаним гігантом», в цю групу він входить разом з сусідом Ураном. Хоча Нептун називається найменшим з чотирьох «гігантів» Сонячної системи. Названо планету іменем римського бога морів, який аналогічний грецькому богу Посейдону. Відстань від Нептуна до Сонця 4,55 млрд. км. Радіус планети близько 25000 км, це четвертий в Сонячній системі розмір екватора. У неї є своє магнітне поле. На Нептуні дуже сильний вітер. Це єдина планета в нашій системі, де дмуть вітри з середньою швидкістю близько 2000 км / год. Навколо планети є шість кілець, які складаються з крижаних часток. Вчені вважають їх досить новими. На Землі відомо про чотирнадцять супутників Нептуна. Можливо є й інші, але про них нічого не відомо, тому що з Землі досить складно вивчати Нептун в подробицях. Перший виявлений супутник назвали Тритон. Імена інших: Нереїда, Лариса, Протей, Деспіна, Галатея, Таласса, Наяда, Сао, галімеда, лаомедея, Несо, Псамафа, S / 2004 N 1. Нептун відкрили в 1846 році. Це перша планета, яку відкрили грунтуючись на математичних розрахунках. До цього моменту люди і не думали, що така планета може існувати. Хоча знали про неї дуже мало аж до 1989 року. Саме тоді до Нептуна прилетів апарат Вояджер-2. Цей космічний апарат діє до сих пір, його основна мета полягає у вивченні далеких планет. Саме він досяг спочатку Урана, а потім вже і Нептуна. Під час своєї місії він зробив велику кількість знімків. Багато відомої сьогодні інформації отримали саме тоді. Сьогодні Нептун залишається досить таємничою для людини планетою. Після експедиції Вояджер-2 учені не отримували про планету нової інформації. В основному вся інформація формується на розрахунках учених і носить досить теоретичний характер. Вивчення цієї планети ускладнюється великою відстанню між нами і Нептуном. Можливо, коли-небудь ми почуємо про нові відкриття, пов’язані з синім гігантом на околиці Сонячної системи.

Уран

Уран – сьома планета Сонячної системи, яку в ясну ніч можна побачити неозброєним оком. Названа на честь давньогрецького бога неба. Як і Землю, Уран називають блакитною планетою – він по-справжньому блакитний. Атмосфера на Урані складається в основному з водню і гелію, з невеликою домішкою метану. Верхні шари атмосфери відображають блакитні промені, що надає планеті такий насичений колір. Уран обертається навколо Сонця за 84 земних роки і знаходиться в 20 разів далі від Сонця, ніж Земля. Тому Уран – найхолодніша планета Сонячної системи, температура на поверхні – -218 градусів. Так само, як і інші планети-гіганти, Уран має супутники і кільця. Це четверта за масою планета Сонячної системи. Повідомлення про планету Уран Уран – сама блакитна планета сонячної системи. Але планета Уран мало вивчена. Уран, перша планета, виявлена ​​в новій історії, була відкрита випадково Вільямом Гершелем, коли він розглядав небо в свій телескоп 13 березня 1781 року. Планета складається з різних газів і льодів. А температура на Урані близько -220 градусів. Промінь сонця зі швидкістю світла добирається до цієї планети тільки за 2-3 години. Повний оберт навколо своєї осі він робить за 84 земних роки. Уран – крижана планета-гігант. Він більший за Землю в 4 рази і важче в 14. В центрі планети знаходиться відносно невелика кам’яне ядро. А більшу частину становить крижана оболонка – мантія. Однак, лід там зовсім не такий, як ми з вами звикли бачити. Він схожий на щільну в’язку рідину. На Урані не можна визначити де закінчуються хмари, і починається поверхня. Навколо своєї осі Уран обертається за 17 годин. Однак, як і на інших планетах-гігантах, тут дмуть сильні вітри, що досягають швидкості 240 метрів в секунду. Тому деякі частини атмосфери обганяють планету і роблять оборот навколо планети всього за 14 годин. Зима на Урані триває майже 42 роки і весь цей час Сонце не піднімається над горизонтом. Тобто панує повна темрява. Так відбувається через те, що Уран обертається зовсім не так як інші планети. Його вісь так сильно нахилена, що він «лежить» на боці. Якщо інші планети можна порівняти з дзигами, то Уран більше схожий на кулю, що котиться. В Урана налічують 27 супутників.

Сатурн

Сатурн – шоста планета Сонячної системи, яку ще називають «володар кілець». Планета отримала свою назву від імені давньоримського бога родючості. Розміром Сатурн лише трохи поступаються Юпітеру. Планета відома з давніх часів, адже Сатурн – один з найяскравіших об’єктів на нашому зоряному небі. Це друга за величиною планета-гігант. Найбільш примітним явищем Сатурна вважаються кільця, що оперізують планету. Вони були відкриті ще Галілеєм в 1610 році. Сьогодні астрономам відомо про наявність 7 головних кілець. Кільця Сатурна дуже тонкі. При діаметрі близько 250 000 км їх товщина не досягає і кілометра Кільця Сатурна, що складаються з тисяч твердих уламків каміння і льоду, обертаються навколо планети зі швидкістю 10 км / с. Навколо планети обертається 62 відомих на даний момент супутника. Титан – найбільший з них, а також другий за розмірами супутник в Сонячній системі (після супутника Юпітера, Ганімеда), який перевершує за своїми розмірами Меркурій і володіє єдиною серед супутників Сонячної системи щільною атмосферою. Супутник Феба, на відміну від всіх інших, обертається в зворотному напрямку. Середній діаметр Сатурна становить 58000 км. Незважаючи великий розмір, доба на Сатурні триває всього 10 години 14 хвилин. Один оборот навколо Сонця відбувається майже за 30 земних років. Планета складається з газів, водню в ньому 94%, а решта – в основному гелій. Завдяки цьому, швидкості вітрів на Сатурні вище, ніж на Юпітері, – 1700 км / год. Температура поверхні Сатурна -188 градусів за Цельсієм: це результат сонячної активності і власного джерела тепла. У центрі планети розташовується залізнокремнієве ядро, з домішкою льодів з метану, аміаку і води. Унікальний Сатурн ще й тому, що його щільність менше, ніж щільність земної води. На цій планеті постійно спостерігаються грандіозні шторми, видимі навіть із Землі, супроводжувані блискавками!

Юпітер

Юпітер – найбільша планета Сонячної системи. Один Юпітер важить в два з половиною рази більше, ніж всі інші планети разом. Щоб долетіти до Юпітера потрібно приблизно 2 роки. Назва планети походить від імені верховного бога-громовержця Стародавнього Риму. А ще тут є Велика Червона Пляма. Люди стежать за цією плямою вже більше 300 років. За цей час вона не раз змінювала свої розміри і яскравість, часом ненадовго зникала. Вчені вважають, що це гігантський атмосферний вихор. В атмосфері Юпітера розташовані довгі шари хмар, через які Юпітер виглядає смугастим. Кільце цієї планети, на відміну від кільця Сатурна, вузьке, і не таке вже помітне. Ця планета відноситься до газових гігантів, тобто щільним в ній може бути тільки внутрішнє ядро. Континентів там немає, тому що немає як такої поверхні, за доповідями вчених вона газова і являє собою киплячий океан рідкого водню. На Юпітері настільки високий тиск, що водень там стає рідким. А оскільки на цій планеті ще й дуже висока температура, така ж, як на поверхні Сонця: +6000 градусів Цельсія (а ядро ​​ще гаряче), то життя там бути не може. У складі атмосфери виявлено в основному водень і гелій, інші гази: азот, сірководень, аміак є в невеликих кількостях. Дивно, але в хмарах атмосфери температура негативна – -130 градусів за Цельсієм. Діаметр Юпітера близько 140 тис. км. Маса Юпітера перевищує в 317,8 разу – масу Землі. Рік на Юпітері триває 12 земних років. Саме стільки часу потрібно, щоб Юпітер зробив повний оборот навколо Сонця. Зате навколо своєї осі він обертається менш ніж за 10 годин. Середня відстань Юпітера від сонця складає 778 млн. км. У Юпітера 69 супутників. Всі вони обертаються в протилежному напрямку від обертання самої планети. Можливо, що число супутників більше, але поки вони не відомі для вчених. Серед супутників Юпітера найбільші: Каллісто, Іо, Європа і Ганімед. Один з них – Ганімед – найбільший супутник в Сонячній системі. Планета була відома людям з глибокої давнини, що знайшло своє відображення в міфології і релігійних віруваннях різних культур: месопотамської, вавилонської, грецької та інших.

Сонце

Карликові планети

Марс
Земля
місяць
Венера

Венера – друга планета від Сонця. Носить ім’я давньоримської богині любові. Завдяки своєму яскравому сяйву її добре видно навіть неозброєним оком. У давнину планету називали «ранкова» і «вечірня зірка». Це сусідка нашої планети, за розмірами і зовнішнім виглядом ці планети теж схожі. Венера оточена досить щільною атмосферою, що складається з вуглекислого газу. На поверхні є гори і рівнини, часто відбуваються виверження вулканів. Температура на поверхні Венери сягає позначки вище 400 градусів тепла, тому що планета закрита щільними шарами хмар, які утримують тепло. Проте з тіньової сторони на Венері температура близько 20 градусів нижче нуля, адже сонячні промені не потрапляють сюди протягом дуже довгого часу. Венера не має супутників. Повідомлення про Венеру для дітей Венера – друга планета Сонячної системи. Названа ім’ям Венери, богині любові з римського пантеону. Це єдина з восьми основних планет Сонячної системи, що отримала назву на честь жіночого божества. Іноді Венеру називають «сестрою Землі», тому що обидві планети схожі розмірами, силою тяжіння і складом. Однак умови на двох планетах дуже різняться. В атмосфері Венери 96% вуглекислого газу, інше – азот з невеликою кількістю інших сполук. За структурою її атмосфера щільна, глибока і дуже хмарна. Але поверхню планети побачити важко через своєрідний «парниковий ефект». Тиск там в 85 разів більше нашого. Склад поверхні по своїй щільності нагадує базальти Землі, але сама вона надзвичайно суха через відсутність рідини і високу температуру. Температура на планеті піднімається до 462 ° C. Кора має 50-кілометрову товщину і складається з силікатних порід. Дослідження вчених показали, що на Венері є гранітні поклади разом з ураном, торієм і калієм, а також базальтові гірські породи. Верхній шар грунту близький до земного, а поверхня посипана тисячами вулканів. На один осьовий обіг (сидеричний день) йде 243 днів, а орбітальний шлях охоплює 225 днів. Сонячний день триває 117 днів. Це найдовша тривалість доби на всіх планетах Сонячної системи. Ще одна цікава особливість – Венера, на відміну від інших планет системи, обертається в зворотному напрямку – зі сходу на захід. Також відрізняється відсутністю супутників.

Меркурій
Виконай завдання
Відеоматеріали
Загальна характеристика

Розміри Меркурія Перша особливість цієї планети – її розміри. Меркурій – найменша планета нашої Сонячної Системи. Розміри планети лише трохи більше нашого Місяця. Діаметр Меркурія складає 4990 км. Для порівняння – діаметр нашої Землі – 12760 км. Крім того, Меркурій – найближча до Сонця планета, тому цілком можливо один раз побачити її на власні очі на небі рано вранці або пізно ввечері. Недарма планету називають Ранкова зірка або Вечірня зірка. Правда з’являється ця “Зірка” на небі на дуже короткий час, наприклад, відразу після заходу сонця. Швидкість обертання Меркурій – найшвидша планета. У своєму обертанні навколо Сонця вона проходить свою орбіту за 88 земних діб. Тобто рік на Меркурії триває всього 88 земних дня. Тому вираз “маленький та спритний” якраз про Меркурій. Можливо саме тому планета отримала своє ім’я на честь бога Меркурія (в грецькій міфології Гермеса), який носиться в своїх швидкохідних крилатих сандалях з вістями з Всесвіту. Бог Меркурій також є покровителем студентів і торговців. У далекі часи торговці-мандрівники мали багато знати, щоб бути успішними. Клімат Меркурія На Меркурії зафіксований найбільший перепад температур, знову таки через близькість до Сонця. Вдень температура там піднімається до 430 градусів Цельсія, а вночі опускається до мінус 180 градусів Цельсія, при цьому різниця температур досягає більше 600 градусів. За нашими уявленнями про життя там не може існувати. У Меркурія немає атмосфери, тобто звичного нам повітря, немає і води, тому немає і вітру і ніяких інших відомих нам погодних явищ. Меркурій дуже щільна, тверда планета. Протягом свого існування вона не раз піддавалася ударам численних космічних тіл, часом таких важких і потужних, сила удару яких порівнянна з трильйоном мегатонни бомб. Все це залишало на планеті шрами, вм’ятини, тріщини. А через тверду поверхню Меркурія ніякий вулкан не зміг би пробитися зсередини і “залікувати” рани, як це іноді відбувається на інших планетах. Тому вид Меркурія майже не змінюється протягом мільйонів років. Інші особливості Якби ми потрапили на Меркурій, то наш вага зменшилася б більш ніж в два рази. А якби ми, будучи там, подивилися на Сонце, то воно було б в три рази більшого розміру, ніж на Землі. Цікаво те, що не дивлячись на маленький розмір, Меркурій – дуже важка і щільна планета, одна з основних її складових – Залізо, тому Меркурій можна порівняти з металевим м’ячем, ядро ​​якого становить близько 75% всього обсягу планети. І це ядро ​​ще не охололо. Вчені з’ясували, що воно досі перебуває в розплавленому стані. Ще одна дивовижна річ – хоча Меркурій рухається навколо Сонця швидко, обертання ж самої планети навколо своєї осі досить повільне, один меркуріанський день складає 58,5 земних днів. У Меркурія немає жодного супутника і ніяких кілець.

Особливості карликових планет

Малі тіла

Комети
Метеорити
Метеори

make connections

identify the most important concepts

focus on their learning material

Астроїди
Що це??

tree-like

information branches out from center to sides

growing, organized structure with key concepts and key images