Categorias: Todos

por Elena Lyt 7 anos atrás

385

Типи Інтернет-ресурсів 2

Интернет-ресурсы можно классифицировать по нескольким основным критериям, таким как доступность сервисов и технологические особенности. По доступности сервисов они делятся на напіввідкриті, закриті и відкриті.

Типи Інтернет-ресурсів 2

Типи Інтернет-ресурсів

За схемою подання інформації і категорії вирішуваних завдань

Комбіновані веб-сервіси (Спеціалізовані соціальні мережі)

Комбіновані веб-сервіси (Спеціалізовані соціальні мережі) - наприклад, MySpace , Flickr

Комбіновані веб-сервіси (Соціальні мережі)

Комбіновані веб-сервіси (Соціальні мережі) - наприклад, Facebook , Twitter

Веб-сервіс

Веб-сервіс - сайт, створений для виконання будь-яких завдань або надання послуг в рамках мережі WWW

Соціальні медіа
Відеохостинг

Відеохостинг - наприклад, YouTube , Dailymotion

Фотохостинг

Фотохостинг - наприклад, Picnik, ImageShack, Panoramio, Photobucket

Сервіс редагування даних


Сервіс редагування даних - наприклад, Google Docs

Хмарне сховище даних

Хмарне сховище даних - наприклад, OneDrive

Файлообмінний пірінговий сервіс

Файлообмінний пірінговий сервіс - наприклад, Bittorrent

Блоговий сервіс
Поштовий сервіс

Поштовий сервіс - наприклад, Mail.ru і Gmail .

Пошукові сервіси

Пошукові сервіси - наприклад, Yahoo! , Google , Bing , Яндекс .

Каталог сайтів

Каталог сайтів - це ресурс, на якому розміщуються сайти і блоги, наприклад, Open Directory Project . Каталоги бувають платні та безкоштовні. Також каталоги можуть сприяти просуванню ресурсу, який розміщується в каталозі сайтів.

Дошка оголошень

Дошка оголошень - ресурс, на якому є можливість розміщення публічного оголошення про продаж або купівлю товарів і послуг, також можливо залишити будь-яку інформацію короткого змісту

Інтернет-представництва власників бізнесу

Інтернет-представництва власників бізнесу (торгівля та послуги, не завжди пов'язані безпосередньо з Інтернетом)

Сайт-квест

Сайт-квест - інтернет-ресурс , на якому організовано змагання з розгадування послідовно взаємопов'язаних логічних загадок

Промосайт

Промосайт - сайт про конкретну торгову марку або продукт, на таких сайтах розміщується вичерпна інформація про бренд, різних рекламних акціях (конкурси, вікторини, ігри і т. п.).

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин - сайт з каталогом продукції, за допомогою якого клієнт може замовити потрібні йому товари. Використовуються різні системи розрахунків: від пересилання товарів післяплатою або автоматичною пересилання рахунку по факсу до розрахунків за допомогою пластикових карт.

Каталог продукції

Каталог продукції - в каталозі є докладний опис товарів / послуг, сертифікати , технічні та споживчі дані, відгуки експертів і т. Д. На таких сайтах розміщується інформація про товари / послуги, яку неможливо помістити в прайс-лист.

Корпоративний сайт

Корпоративний сайт - містить повну інформацію про компанії-власника, послуги / продукцію, події в житті компанії. Відрізняється від сайту-візитки і представницького сайту повнотою наданої інформації, часто містить різні функціональні інструменти для роботи з контентом (пошук і фільтри, календарі подій, фотогалереї, корпоративні блоги, форуми). Може бути інтегрований з внутрішніми інформаційними системами компанії-власника (КІС, CRM, бухгалтерськими системами). Може містити закриті розділи для тих чи інших груп користувачів - співробітників, дилерів, контрагентів тощо.

Представницький сайт

Представницький сайт - так іноді називають сайт-візитку з розширеною функціональністю: докладний опис послуг, портфоліо, відгуки, форма зворотного зв'язку і т. д.

Сайт-візитка

Сайт-візитка - містить загальні дані про власника сайту (організація або індивідуальний підприємець): вид діяльності, історія, прайс-лист, контактні дані, реквізити , схема проїзду. Фахівці розміщують своє резюме (тобто детальна візитна картка )

Інформаційні ресурси
Тематичний портал

Тематичний портал - це дуже великий веб-ресурс, який надає вичерпну інформацію з певної тематики. Портали схожі на тематичні сайти, але додатково містять засоби взаємодії з користувачами і дозволяють користувачам спілкуватися в рамках порталу ( форуми , чати ) - це середовище існування користувача.

Тематичний сайт

Тематичний сайт - сайт, який надає специфічну вузькотематичні інформацію з будь-якої теми

Інтернет-портал

Інтернет-портал - багатокомпонентна розгалужена структура, скомпонована з функціонально самодостатніх сайтів самостійних організацій або підрозділів корпоративної структури.

За технологічними особливостями

За типами макетів
Динамічно еластичний

Динамічно еластичний ( англ. Dynamically expandable elastic ) - розміри більшості елементів задаються відносними значеннями - EM і% (відсотки). Всі відносні пропорції розмірів елементів завжди залишаються незмінними, незалежно від дозволу, розміру, співвідношення сторін екрану монітора, розмірів вікна і масштабу вікна оглядача. І завжди постійні щодо вікна оглядача.

Гумовий макет

Гумовий макет ( англ. Adaptable fluid ) - розміри несучих елементів, значення ширини, задаються відносним значенням -% (відсотки), сторінки відображаються на весь екран монітора по ширині.

Фіксованої ширини

Фіксованої ширини ( англ. Rigid fixed ) - розміри елементів сторінки мають фіксоване значення, незалежне від дозволу, розміру, співвідношення сторін екрану монітора і розмірів вікна оглядача, задається в абсолютних значеннях - PX (пікселі).

За технологією відображення
Сайти, створені із застосуванням Flash -технологій

Сайти, створені із застосуванням Flash -технологій, коли весь сайт розташовується на одній веб-сторінці, призначеної виключно для завантаження Flash- файлу , а вся навігація і контент реалізовані в самому Flash-ролику.

Динамічні

Динамічні - складаються з динамічних html (htm, dhtml) сторінок-шаблонів, інформації, скриптів та іншого у вигляді окремих файлів. Вміст генерується за запитом спеціальними скриптами (програмами) на основі інших даних з будь-якого джерела

Статичні

Статичні - складаються з статичних html (htm, dhtml) сторінок, що становлять єдине ціле. Користувачеві видаються файли в тому вигляді, в якому вони зберігаються на сервері.

За фізичним розташуванням

Локальні сайти

Локальні сайти - доступні тільки в межах локальної мережі. Це можуть бути як корпоративні сайти організацій, так і сайти приватних осіб в локальній мережі провайдера

Загальнодоступні сайти мережі Інтернет .

За доступності сервісів

Закриті


Закриті - повністю закриті службові сайти організацій (у тому числі корпоративні сайти), особисті сайти приватних осіб. Такі сайти доступні для вузького кола користувачів. Доступ новим користувачам зазвичай дається через так звані інвайт ( запрошення ).

Напіввідкриті

Напіввідкриті - для доступу необхідно зареєструватися (зазвичай безкоштовно).

Відкриті

Відкриті - всі сервіси повністю доступні для будь-яких відвідувачів і користувачів.