Categorias: Todos - технологія - програмне

por Даша Фіалковська 2 meses atrás

39

Сканери

Сканери перетворюють фізичні зображення та документи в цифровий формат, дозволяючи зручне збереження, обробку та друк інформації на комп'ютері. Важливим аспектом є роздільна здатність сканування, яка впливає на якість та розмір файлу.

Сканери

Сканери

Сканери – це пристрої, призначені для перетворення фізичних зображень, документів або інших об'єктів у цифровий формат. Основне завдання сканера – зчитування інформації з поверхні об'єкта (наприклад, паперу) і передача цієї інформації на комп'ютер для подальшого збереження, обробки або друку.

Форма вихідних файлів

PTF
Jpeg

Використовується для збереження розпізнаного тексту після OCR. Виходить текстовий файл без зображень і форматування, зручний для подальшого редагування.

TIFF

Підтримує високоякісне, безвтратне стиснення, що робить його популярним для архівування та друку. TIFF також підтримує багатосторінкові документи, але створює великі файли

PNG

Підходить для текстових і комбінованих документів. PDF може зберігати багатосторінкові документи і підтримує функцію OCR (оптичне розпізнавання тексту), що робить текст доступним для копіювання та пошуку.

Главная тема

Низьке енергоспоживання
• Використання екологічних ма
Режими енергозбереження
Енергоефективність та екологічність

Програмне забезпечення

Драйвери та підтримка оновлень
Програми для обробки

Ручні

Ручні сканери — це пристрої, що дозволяють оцифровувати текст, зображення або штрих-коди вручну, проводячи сканером по поверхні. Вони компактні, зручні та підходять для роботи в обмежених просторах або коли потрібно швидко відсканувати невеликі об'єкти. Основні типи та особливості ручних сканерів:

Барабанні
Продуктивність

Типи сканерів

Безпека

Керування доступом
Сканування відбитків пальців
Шифрування даних

Додаткові налаштування функції

• Протокол збереження якості зображення
• Функція сканування з попереднім переглядом
• Можливість масштабування та обтинання перед збереженням

Тип користувачів

Домашні користувачі (базові моделі для документів)

Використовують сканери для особистих потреб, наприклад, для оцифрування фотографій, збереження документів або створення копій. Їм важлива простота використання, компактність і базовий набір функцій.

• Професійні користувачі (сканування з високою точністю для дизайнерів, фотографів)
• Бізнес-користувачі (моделі для обробки великих обсягів документів)

Використовують сканери для оцифрування книжок, журналів, архівних документів. Важливі можливості для сканування великих або делікатних документів, функції вирівнювання, розпізнавання тексту (OCR) і зберігання в архівних форматах.

Відміність стантантартів

Відповідність індустріальним стандартам (наприклад, TWAIN, WIA для драйверів)

Мобільність

19. Типи користувачів
Автономна робота (акумулятори, USB живлення)
• Портативні сканери (для польових умов)

• Легкість і зручність перенесення

Ціновий діапазон

Професійні
Бюджетні моделі

Рішення

Інтерфейси підключення

USB
Bluetooth
Ethernet

Bluetooth (англ. Bluetooth /ˈbluːtuːθ/) — технологія бездротового зв'язку, створена у 1998 році групою компаній: EricssonIBMIntelNokiaToshiba.

Нині розробки в області Bluetooth ведуться групою англ. Bluetooth SIG (англ. Special Interest Group), до якої входять також Lucent, Microsoft та інші компанії, чия діяльність пов'язана з мережними технологіями. Основне призначення Bluetooth — забезпечення економного (з точки зору споживаного струму) і дешевого радіозв'язку між різноманітними типами електронних пристроїв, таких як мобільні телефони та аксесуари до них, портативні та настільні комп'ютери, принтери та інші. Причому, велике значення приділяється компактності електронних компонентів, що дає можливість застосовувати Bluetooth у малогабаритних пристроях розміром з наручний годинник.

3D-сканери

3D-сканер — пристрій, який аналізує об'єкт або середовище реального світу для збору даних щодо його форми і, якщо можливо, кольору. Зібрані дані потім використовують для побудови цифрових тривимірних моделей.

Плоскостні

Роздільна здатність

Оптична роздільна здатність
Глибина кольору

Тип сенсора

Технологія сканування

Як відомо роздільна здатність сканованого зображення прямо пропорційна об’єму файлу, а файл великого об’єму зможе опрацьовувати не кожен комп’ютер. Потрібно знайти компромісне рішення. Одне з правил сканування таке: щоб досягти найбільшої чіткості, необхідно сканувати з роздільною здатністю, яка кратна роздільній здатності сканера. Наприклад, якщо сканер має оптичну роздільну здатність 600 dpi (600 × 1200 dpi), слід обирати роздільну здатність 75, 150, 300, 600 або 1200 dpi. Тобто у цьому випадку ділення буде без остачі, тому якість обробки буде вища. Для кожної задачі слід застосовувати відповідну роздільну здатність.

CCD (Charge-Coupled Device)
Лазерні

подтема

Сканування спецефічних матеріалів

Рентгенівські знімки
Документи з високим рівнем деталізації
• Слайди та плівка