Categorias: Todos - сім'я

por Біла Олена 2 anos atrás

194

Сімейні правовідносини

Сімейні правовідносини виникають із різноманітних факторів, таких як шлюб, споріднення чи всиновлення, і регулюються нормами сімейного права. Важливим аспектом є те, що вони можуть мати як майновий, так і немайновий характер.

Сімейні правовідносини

Сімейні правовідносини

З розвитком ІТ технологій та ІТ права, між членами сім‘ї існують певні відносини, пов‘язані з наявністю інтелектуальної власності, розробкою та використанням вебсайтів, соціальних мереж, з Інтернет бізнесом, відкриттям програмного бізнесу, реєстрацією авторських прав на програму, тощо.

До елементів сімейних правовідносин належать суб‘єкти, об‘єкти, зміст. Для суб‘єктів сімейних правовідносин характерною ознакою є наявність правоздатності і дієздатності.

Можна виділити основні особливості сімейних правовідносин: суб‘єктами сімейних правовідносин є особи, що пов‘язані відносинами шлюбу (подружжя), спорідненості (батьки і діти, усиновлювачі та усиновлювані); сімейні відносини виникають не лише з прямої вказівки закону, а й за згодою сторін; сімейні відносини мають, як правило, тривалий характер; сімейні відносини в залежності від їхнього змісту можуть поділятися на майнові та особисті немайнові.

подтема

Сімейне право традиційно вважається тією сферою права, яка важко піддається гармонізації та уніфікації, оскільки правове регулювання сімейних відносин міцно пов‘язано з існуючою в кожній державі релігією, мораллю і звичаями. Сучасне сімейне право відчуває значний вплив інтеграції держав та ІТ-права на сімейні правовідносини.

Сімейні правовідносини – це наслідок застосування до конкретних відносин у сфері шлюбу і сім‘ї норм шлюбносімейного законодавства; також суспільні відносини, врегульовані нормами сімейного права, що виникають із шлюбу, споріднення, всиновлення або іншої форми влаштування дітей, які залишилися без піклування батьків.

Основу сімейних правовідносин становлять немайнові особисті відносини. У сімейному праві особисті права не пов‘язані з майновими, але вони посідають чільне місце в усій системі правовідносин.