realizată de Марина Полум'янцева 3 ani în urmă
656
Mai multe ca aceasta
Річка - природний водяний потік, який протікає у проробленому їм руслі. Початок річки називають витоком. Місце, де вода впадає в іншу річку, озеро або море називають гирлом.
Основними характеристиками річок є довжина, ширина та глибина русла, нахил водної поверхні, швидкість течії, величина течії води. В залежності від характеру поверхні, будови річної долини і русла розрізняють рівнинні, гірські та гірсько-рівнинні ріки. За розмірами річки поділяються на великі, середні та малі.
Сіверський Донець – головна водяна артерія сходу України і величезний приток Дона (басейн Азовського моря). Довжина ріки 1053 км. Протікає вона територією Харківської, Донецької і Луганської областей. Характерна ширина долини – до 20-26 км, з високими правими і пологими лівими берегами.
Десна – це одна з шести великих річок України та перлина Чернігівщини. Її красою люди захоплювалися здавна, її згадували в своїх творах письменники та поети, на її берегах відбувалися історичні події та зростали давні могутні міста. Тож нам – тим, хто живе в місті над Десною, слід знати про неї якомога більше.
Дністер бере початок на північних схилах Карпат, з гори Розлуч, поблизу с. Вовчого Львівської області. Здійснивши спуск з висоти близько 900 м над рівнем моря, річка гірським потоком прокладає собі шлях Передкарпаттям, пересікає південно-західний край Подільської височини, протікає межею України з Молдавією, потім вступає на територію останньої і значною судноплавною річкою впадає у Дністровський лиман знову на території України. Довжина річки - 1362 км, площа басейну - 72100 км2.
Річка бере початок в болотах Хмельницької області, розташованих на вододілі між річками Збруч і Случ. Довжина Південного Бугу - 806 км, площа басейну 63 700 км2. У верхній ділянці він протікає в низинних і заболочених берегах, з яких лівий берег трохи вище правого. Притоки верхньої ділянки також заболочені. Тут побудовано багато ставків.
Тиса - найбільша ліва притока Дунаю. Тече в межах Украіни (Закарпатська область), Угорщини і Югославії, частково по кордону між Україною i Румуніею, а також Угорщиною i Чехо-Словаччиною. Довжина 966 км, площа басейну 153 тис. кв. км (у межах України - 201 км i 11,3 тис. кв.км).
Дніпро є однією з найбільших і найважливіших рік Європи. Протягом віків ріка відігравала і продовжує відігравати важливу роль у житті людини. Великим і різноманітним є сучасне використання Дніпра: він забезпечує мільйони людей питною водою, слугує для водозабезпечення промислових підприємств та зволожує сотні тисяч гектарів посушливих земель. Окрім того, Дніпро дає змогу виробляти велику кількість електроенергії. Значною залишається роль ріки як транспортної артерії та використання ріки для відпочинку – такі піщані пляжі, які є на Дніпрі, непросто знайти на інших, навіть значно більших ріках Європи.