realizată de Odler László 8 ani în urmă
537
Mai multe ca aceasta
Ha az adott települést befektetők részére próbálják előnyössé tenni, akkor fontos, hogy megközelítés szempontjából gyors és költséghatékony legyen. Autópálya közelsége meghatározó ebben a tekintetben, valamint a hegyvidékkel szemben inkább az alföldes elhelyezkedés a kedvezőbb, mivel ott gyorsabban tudnak haladni a szállítmányozó járművek.
A Turisztikai Desztináció Menedzsment egy nagyon előnyös összefogás elmélet. Lényege, hogy az adott térségben a környező települések - önkormányzatok, vállalkozók - összefogjanak és egymást támogatva minél eredményesebb turisztikai teljesítmény érjenek el. Hazánkban azonban sajnos ez nehezen működik. A vállalkozók konkurenciaként tekintenek egymásra - amiben igazuk van -, viszont közös megegyezésekkel és megoldásokkal fejlettebb desztinációt tudnának kialakítani az adott térségben.
Turisztikai termékfejlesztést egybe lehet kötni kereskedelmi fejlesztéssel is. Egy borvidéket felfejlesztenek a turisták számára; borkóstolás, pincelátogatás. A fennmaradó bort, amit a vendéglátás révén nem értékesítettek, azt kereskedelmi célra szánják.
Magyarország sok különleges és egyedi gasztronómiával rendelkezik. Ilyen közülük például a gulyásleves, tepertő, kiváló minőségű fűszerpaprika, Unikum, lángos, hurka, kürtős kalács, halászlé, lecsó.
Nem csak a vendéglátásban tölt be fontos szerepet, hanem kereskedelmi lehetőségekkel is bír.
A kereskedelmi cikkek persze nem a kész ételek, hanem a fűszerek, hozzávalók, alapanyagok.
Egy terméknél jelentős szerepet tölthet be, hogyha a "made in ..." felirat olyan országnévvel van ellátva, amely a fogyasztók szemében előnyt jelent az adott termékféleség esetében. Ilyen például a "Hand made" jelzés is. Az emberek magasabb minőséget köthetnek a termékhez, ha látják, hogy kézzel készült, vagy pedig előnyös országból érkezett az áru. Eltérő termékkategóriánként. Például egy ukrán autó nem biztos, hogy előnyös a fogyasztók szemében, de már egy ukrán vodka megnyerőbb képet adhat.