по Таня Коцулим 5 лет назад
588
Больше похоже на это
Правильне харчування — це харчування, яке забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє зміцненню його здоров'я та профілактиці захворювань.
Правильне харчування - не дієта! І це необхідно зрозуміти відразу. На відміну від правильної системи живлення, всі дієти короткострокові бо на одних овочах і воді людина не протягне. Зате правильне харчування протягом усього життя просто необхідно! Прощайте застуди, болячки і довгий вибір з безлічі дієт проблемна шкіра і зайві кілограми. Грамотно підібрана система харчування допоможе впоратися з усіма цими проблемами. Умовити себе відмовитися від жирного, хот-догів і гамбургерів може не кожен. Як і при дієті тут є правила і заборони. І хоча їх не так багато, але приборкати свої гастрономічні бажання і пристосуватись до певного режиму харчування все ж доведеться.
Шкідливі продукти
Для сучасної людини характерним є харчування сильно переробленою промисловою їжею, в якій багато насичених жирів, цукру, харчових добавок та солі. Така їжа не приносить користі організму й провокує різні хвороби.На думку дієтологів і лікарів-педіатрів, для дітей особливо шкідливими вважаються такі продукти харчування:
1. Солодощі
2. Чіпси та сухарики
3. Копченості
4. Фаст-фуд
5. Газовані напої та солодкі магазинні соки
6. Консерви
7. Кетчуп і майонез
8. Напівфабрикати
Солодощі (шоколадні батончики, тістечка, цукерки, глазуровані сирки), які не несуть ніякої користі малюкам. Їхня величезна калорійність та хімічні добавки негативно позначаються на стан практично всіх систем організму, а цукор у складі призводить до захворювань зубів.
Чіпси та сухарики — хімія і жир є основними компонентами даної їжі, що є надзвичайно шкідливим для дитячого організму.
Правила здорового харчування
Харчової пірамідою називаються принципи здорового харчування, зображені у вигляді піраміди, де нижні шари вказують на групи продуктів, які дієтологи радять вживати в їжу якомога частіше, а продукти, розташовані на верхівці піраміди, як можна рідше.
Харчова піраміда не нав’язує вам сувору дієту, недотримання якої карається зайвою вагою. Групи продуктів, що входять до складу піраміди задоволені різноманітні і ви без праці зможете знайти серед них той, що ви любите і будете із задоволенням їсти кожен день.
Раціон - норма харчових продуктів для людей на певний термін. Відмовтеся від фастфуду, смаженого, жирного, надлишку солодких і копчених продуктів. Їсти потрібно невеликими порціями по 4-5 разів на день. Основа раціону - продукти з повільними вуглеводами та нежирне м'ясо, молочка, риба, фрукти і овочі. Важливою умовою є достатня кількість випитої води - 2 літри в день.
Основні прийоми їжі:
1 сніданок
2 сніданок
Обід
Полуденок
Вечеря
Харчові добавки — це природні сполуки або хімічні речовини, які самостійно, зазвичай, не споживаються, але у обмежених кількостях спеціально вводяться до складу інших продуктів харчування. У різних країнах у виробництві продуктів харчування використовується понад 500 харчових добавок. Добавки розробляються мікробіологами та хіміками, потім тестуються протягом декількох місяців або, навіть, і років. Якщо тести успішно пройдені, то контролююча організація країни, де була розроблена добавка, рекомендує її до широкого застосування.
У чому ж полягають функції харчових добавок? Вони:
З метою класифікації харчових добавок у країнах Євросоюзу розроблена система нумерації. Кожна харчова добавка має свій унікальний номер, що починається із букви “Е”. Система нумерації була допрацьована та прийнята для міжнародної класифікації “Codex Alimentarius”.
Є харчові добавки, заборонені вищими інстанціями. До найяскравіших представників належать: Е121 — барвник — цитрусовий червоний, Е240 — не менше небезпечний формальдегід. Під номером Е173 закодований порошковий алюміній, що застосовується при оздобленні закордонних цукерок та інших кондитерських виробів — дозволений не у всіх країнах. А ось ще один цікавий приклад: натуральний барвник Е120 — кармін. Виробляється із щитовок — комах, що паразитують на кімнатних рослинах.
Неправильне харчування є причиною кожної п'ятої смерті в світі.
Щоденний раціон може бути шкідливішим за куріння і вбивати людину. Вчені переконують, що неправильне харчування, завдає шкоди серцю і викликає рак. Про це пише медичний журнал Lancet.
Гастрит — запалення слизової шлунку. Переважно,від неправильного харчування страждають школярі та студенти. Скарги можуть бути на біль у шлунку, нудоту, відчуття наповненості шлунку від час та після споживання їжі, відрижку, запори та діарею. Гастрит із часом може перейти у виразкову хворобу. А виразкова хвороба, у свою чергу, привести до раку шлунку.
Для лікування, у першу чергу, потрібно почати правильно та вчасно харчуватись, дотримуватись дієти.
Серцево-судинні захворювання
Виникають внаслідок неправильного способу життя та неправильного харчування. Поступово відбувається засмічення артерій. Їх стінки ущільнюються і там накопичуються
жири, холестерин, розвивається атеросклероз та інші серцево-судинні захворювання. Атеросклероз знижує постачання серця кров'ю, позбавляє кисню та поживних речовин.
Сприяє розвитку хвороб серця, також, паління, зловживання алкоголем, ожиріння, стреси, діабет, гіпертонію, малорухливий спосіб життя.
A, C, E, D, B, K – це не випадкове розміщення букв. Це вітаміни. І так само, як літери складають слова, вітаміни є будівельними блоками, що дозволяють нашому тілу працювати.
Це органічні сполуки, які ми повинні споживати у невеликих кількостях, щоб продовжувати функціонувати.
Вони є будівельниками, захисниками та підсобними робітниками нашого тіла, допомагаючи йому будувати м'язи та кістки, засвоювати фізичні речовини, отримувати та використовувати енергію, загоювати рани.
У той час, як бактерії, гриби та рослини самі можуть виробляти вітаміни, наші тіла цього не можуть. Тому ми повинні отримувати їх з інших джерел.
Без вітамінів люди стикаються з низкою проблем: втомою, пошкодженням нервів, серцевими хворобами або такими захворюваннями як рахіт та цинга.
Існує дві головні групи вітамінів – жиророзчинні, які розчиняються у жирах або органічних розчинниках, і водорозчинні, які добре розчиняються у воді.
Жиророзчинні вітаміни — група природних біосинтетично споріднених сполук. Група складається з чотирьох вітамінів.
Вітаміни відрізняються від жиророзчинних не тільки високою здатністю розчинятися у воді (гідрофільністю), але й значно вищою швидкістю обміну. Ці вітаміни, як правило, не накопичуються в організмі у великих кількостях. Група складається з дев’яти вітамінів, вісім з яких відносяться до комплексу В вітамінів, дев’ятий вітамін – аскорбінова кислота – стоїть окремо.
Більшість вітамінів групи В утворюють коферменти, чия робота допомагати ферментам вивільняти енергію з їжі.
Інші вітаміни групи В допомагають організму використовувати цю енергію.
Завдяки вітаміну С ви отримуєте здатність боротися з інфекціями та виробляти колаген. Це блок сполучної тканини, що формує кістки і зуби, а також допомагає загоювати рани.
Вітамін А допомагає виробляти білі кров'яні клітини, які є основою захисту організму, допомагає формувати кістки та покращує зір, оскільки він контролює клітини очей.
Вітамін D допомагає засвоювати кальцій та фосфор, необхідні нашим кісткам.
Вітамін Е працює як антиоксидант, виводить із організму елементи, які можуть пошкодити клітини.
Вітамін К сприяє зсіданню крові, бо він допомагає виробляти білки, які роблять це.