av Michal Kepka för 14 årar sedan
580
Mer av detta
Grupa zadań: aktywności eventowe
Grupa ta zawiera aktywności, które mogą zostać wykorzystane jako nieformalne formy rozwoju podczas rożnego rodzaju imprez/eventow integracyjnych, dni przedświąteczne czy też przed długim weekendem – kiedy koncentracja na pracy jest ograniczona, atmosfera jest rozluźniona.
Aktywności takie z założenia maja zapewnić dobra zabawę oraz wpływać na dobre relacje w zespołach, ale my proponujemy wykorzystać je również w celach edukacyjnych - zupełnie bezstresowych, ale jednak skierowanych na rozwój lub z korzyścią dla firmy.
Moja firma w 2020 roku
Moja firma w 2020 roku
Grupowa dyskusja jak powinna wyglądać ich firma za 10 czy 20 lat. Ma na celu analizę przyszłych trendów rozwojowych oraz możliwości ich wykorzystania. Powinna to być dyskusja nieformalna, w formie częściowej burzy mózgów. Aktywność prowadzona przez HIPO.
Inne kompetencje: komunikacja, praca zespołowa, zmiana
Dlaczego warto?
Proponowane rozwiązanie można przeprowadzać w dni przedświąteczne lub przed długim weekendem. Uzasadnienie: koncentracja na zadaniach spada w takie dni, atmosfera jest rozluźniona. Taka aktywność pozwala wykorzystać ten czas.
Inne kompetencje: komunikacja, praca zespołowa, zmiana
Udział w konkursie Klubu LEGO
Inne kompetencje: kreatywność, orientacja na wynik
Kilkuosobowy zespół przygotowuje konstrukcję z klocków lego na konkurs Klubu Dorosłych Fanów LEGO,
http://www.lugpol.pl/
Dodatkowym warunkiem może być wewnętrzne wymaganie, że konstrukcja musi nawiązywać do wartości lub wizerunku firmy.
Olimpiada biurowa „kiedy szefa nie ma w pracy”
Zawody biurowe w dziwnych dyscyplinach- przejazd na krzesłach, bieg przez płotki, rzut kulką papieru, mistrzostwa samolocików. Konkurencje zależą od inwencji, kreatywności HIPO, którzy stosując kreatywne techniki myślenia powinni stworzyć zestaw konkurencji. (http://www.youtube.com/watch?v=m3MYwwPR11o )
Wersja b: biurowe zawody sportowe w konkurencjach tradycyjnych
Wersja c: HIPO wymyślają kreatywny dzień sportowy dla praktykantów
Inne kompetencje: praca zespołowa, orientacja na wyniki
Dlaczego warto?
Nauka przez zabawę jest często lepiej przyjmowana. Zostawia dobre wspomnienia i poczucie przynaleznosci do firmy
Czasochlonnosc
0,5 dnia na evencie firmowym
Lipdub firmowy***
Wymyślenie, organizacja i nakręcenie Lipduba firmowego. Powinna zostać specjalna grupa kreatywna, której przewodziłby HIPO. Zadania obejmują: wybór muzyki, wymyślenie scenariusza, zmotywowanie pracowników do uczestnictwa, organizacja prób i dnia nagrywania, zorganizowanie ekipy technicznej.
Inne kompetencje: praca grupowa, komunikacja i wywieranie wpływu, kierowanie ludźmi
Dlaczego warto?
W zabawny sposób niekojarzący się bezpośrednio z pracą rozwija w.w. kompetencje. Budzi poczucie przynaleznosci i dumy.
Czasochlonnosc
1-2dni
Idea klubu polega na stworzeniu pewnych ram i artefaktów, które komunikowały będą przynależność uczestników programu do grupy HiPo.
Dodatkowo klub będzie się cyklicznie spotykał, a w jego ramach mogą zostać wykonywane poniższe aktywności:
Grupa ta zawiera aktywności, które są dostępne w postaci zasobów dostępne online. Mogą one zostać umieszczna lub udostępniane jako serwisy przy pomocy firmowego intranetu.
Stworzenie jednej spójnej platformy dla HiPo wydzielonej na portalu firmy pozwoliłoby efektywnie korzystać z tych narzędzi.
Aktywności z tej grupy oznaczone zostały znaczkiem:
Na kolejnym slajdzie znajduje się zestawienie wszystkich tego typu aktywności
Gra strategiczna – Farmersi
Tomasz Smieszkoł
Inne kompetencje: orientacja na wynik
Farmersi to symulacja biznesowa, wymagająca myślenia, ucząca zarządzania i ekonomii i rozwijająca inteligencję finansową. Wygrywa się w niej dzięki sprawności umysłowej, podejmując lepsze decyzje niż konkurenci. Gra jest bardzo raczej lekka i przyjemna, istnieje możliwość stworzenia platformy wyłącznie dla pracowników z jednej organizacji. Jedna rozgrywka trwa 2 miesiące (ok. 15-20 min dziennie)
Stworzenie kursu e-learningowej dla doradców medycznych
Kilkoro HiPo korzystając z dostępnych w firmie narzędzi (np. IBM Lotus Virtual Classroom, WBTExpress 7.0) ma za zadanie przygotować kurs e-learningowy dla doradców medycznych na temat używania tego narzędzia oraz przygotowywania e-learningów produktowych dla reprezentantów medycznych.
Korzyści: HiPo o profilu managerskim poznają możliwości zastosowania metody e-learningu w firmie a doradcy medyczni otrzymują przydatne w pracy narzędzie.
Inne kompetencje: praca zespołowa, komunikacja
Gra komputerowa: Youda Sushi Chef
Big Fish Games
0 PLN
W grze komputerowej do ściągnięcia online HiPO wciela się w szefa restauracji serwującej sushi. Zadaniem jak najszybsza realizacja zamówień złożonych przez głodnych klientów. Dzięki grze HiPO w przyjemny sposób nabywa umiejętności koncentracji na celach.
http://www.grylogiczne.pl/gry/youda-sushi-chef/
Innowacyjny newsletter
Tworzony przez HRów dla HIPO. Powinien zawierać ciekawostki o wydarzeniach typu Tedx Warsaw, linki do ciekawych filmów o innowacjach czy innowatorach
Dlaczego warto?
Inspiruje, pokazuje ze ciagle jest wymyslane na swiecie
Czasochlonnosc
5min na 2tygodnie
Platforma kreatywności
Platforma e-learningowa, na której znajdują się opisy metod kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Przykładowe metody: Idea Quota, Scamper, Lista 100, Koinonia, technika kwiat lotosu;
Możliwość aktywnego tworzenia platformy przez użytkowników
Możliwość współpracy z innymi użytkownikami
***Inne kompetencje: praca zespolowa lub nastawienie na wyniki (zaleznie od wybieranych metod)
Dlaczego warto?
Narzędzie do indywidualnego rozwoju, łatwo dostępne. Do wykorzystania w wielu metodach, które proponujemy oraz w zyciu prywatnym
Czasochlonnosc
zaleznie od metody: 10 min dziennie lub 1h w tygodniu
Internetowa platforma rozwojowa
Forum o innowacjach. Miejsce wymiany wiedzy o procesach innowacyjnych czy innowacyjnych firmach. Best practices z innowacji. Np. na początek: Ideo, Whirlpool, Toyota, Apple. Forum facylitowane przez osobę zewnętrzną. Celem omówienia każdego case’a jest odpowiedź na pytanie: co z tego można zastosować w naszej firmie, jak i dlaczego. Stopniowe zwiększanie zaangażowania uczestników
Inne kompetencje: rozwój pracowników, myslenie strategiczne
Dlaczego warto?
Obserwacja istotnych trendow na swiecie oraz dyskusje nad ich zastosowaniem w firmie.
Czasochłonnosc:
30min/tydz