Kategoriak: All - допомога - конфлікт - психологія - захист

arabera Olga marushak 10 months ago

110

Соціальна інтеграція ВПО

В Україні внутрішньо переміщені особи (ВПО) залишають свої домівки через збройні конфлікти, насильство, порушення прав людини або природні катастрофи, але залишаються на території своєї країни.

Соціальна інтеграція ВПО

Соціальна інтеграція ВПО

Внутрішньо переміщена особа (ВПО) — в українському законодавстві це громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Внутрішньо переміщеними особами є люди, що були змушені раптово тікати зі своїх будинків у великих кількостях в результаті збройного конфлікту, внутрішньої ворожнечі, систематичних порушень прав людини або стихійних лих, але знаходяться на території власної країни.

Фактично, внутрішньо переміщені особи, це особи, які підпадають під визначення вимушені переселенці, але які, покинувши місце свого постійного проживання, залишаються в країні своєї громадянської належності та можуть користуватися її захистом.

Специфіка внутрішньо переміщених осіб полягає в тому, що, бувши громадянами держави і залишаючись на її території, вони знаходяться під винятковою юрисдикцією і захистом своєї країни, навіть якщо сама держава і неспроможна забезпечити такий захист. Тому надання допомоги таким особам з боку міжнародних органів може кваліфікуватися як втручання у внутрішні справи держави.


Діти війни

Діти України пережили насильства, травми, втрати, руйнування та вимушене переміщення з початку війни рф проти України.

Незважаючи на пережиті жахи війни, діти в Україні також продемонстрували надзвичайну стійкість. Вони підтримували власні сім’ї, ровесників і громади, незважаючи на складні ситуації. Своєю силою вони надихнули багатьох.


(Не) дитячі проблеми
Безпека дітей під час війни

В умовах воєнного стану

Соціальний захист

Соціальний захист (соціальне забезпечення) — система суспільно-економічних заходів, спрямованих на матеріальне забезпечення населення від соціальних ризиків: хвороба, інвалідність, старість, втрата годувальника, безробіття, нещасний випадок на виробництві та інші.

В Україні соціальний захист має такі основні цілі:



Забезпечення житлом
Зміна місця перебування

Виплати ВПО

Адаптація

Адаптація ВПО означає процес, що триває протягом короткого періоду після переміщення в нове місце, і пов’язаний з необхідністю для ВПО пережити стрес від зміни місця проживання та забезпечити (пристосувати) свій спосіб життя до нових умов.

Адаптація дітей ВПО
Адаптація жінок

Проблеми адаптації у новій громаді

подтема

Поради психолога щодо соціалізації ВПО

Психологічна допомога ВПО потребує формування спеціальних компетенцій у спеціалістів, і нехтування цим правилом може спровокувати вторинну травматизацію ВПО та професійне вигоряння у професіоналів. Стратегію і тактику психологічної підтримки ВПО варто вибудовувати у довготривалій перспективі, особливо важливо вибудовувати арттерапевтичні програми на локальних й індивідуальних потребах ВПО. 

Соціально-психологічна допомога дітям
Соціальна терапія

Психологічна підтримка вимушеним переселенцям

Особливості соціальної інтеграції

Уперше проблема внутрішньо переміщених осіб (ВПО) постала перед Україною після російської анексії Криму та розгортання конфлікту на частині території Донбасу, звідки змушені були переселитися приблизно 1,5 млн осіб. Нова, значно потужніша хвиля вимушених переселень, спричинена повномасштабним вторгненням РФ. Оскільки воєнні дії тривають, бомбардування населених пунктів продовжуються, а частина захоплених ворогом територій деокупована, чисельність та склад ВПО постійно змінюються.

Соціальна інтеграція
Соціальна інтеграція випускників інтернатів

Соціалізація в нових умовах життя

Статус ВПО

Через російську агресію чимало українців були вимушені покинути свої оселі та переїхати у більш безпечні міста. Хтось поїхав за кордон, втім, багато людей вирішують все ж залишитися в Україні, але переїжджають у регіони, де немає активних бойових дій, і можуть отримати статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО).

Нормативно-правове регулювання
Проблеми та потреби ВПО