Kategoriak: All - релігія - мистецтво

arabera Карина Волкова 2 years ago

139

між минулим і майбутнім

Скіфи, кочові племена, що мешкали на території сучасної України понад 2000 років тому, відзначалися розвитком торгівлі, ремесел і мистецтва. Кам'яний вік – найдовший період в історії людства, коли люди широко використовували камінь для виготовлення знарядь праці.

між минулим і майбутнім

як мої сьогоднішні дії впливають на моє майбутнє?

знання

читати + бути начитаним(для грамотності, слідкування за мовою)
вивчати різні іноземні мови

рахувати

писати

тренуваня (спорт/танці/співи/т.д.)

заохочення, захоплення, постійна мотивація
тренуватися не лише на заняттях, а й дома та в інших місцях

брати участь у різноманітних конкурсах

їжа

корисна та здорова їжа, яка надає вітаміни і енергію
солона, вироби з борошна, солодке - шкідливо!

фрукти, овочі, ягоди, горіхи, м'ясо, яйця, молочна проукція - корисно!

що було коли мене не було?

Кам'яний вік

Кам'яна́ доба — великий (найдовший період в історії людства) доісторичний період часу, впродовж якого люди широко використовували камінь для виготовлення знарядь праці, була відсутня технологія обробки металу. У цей час також використовувались деревинакістка, дещо пізніше з'явилася технологія обробки глини, з якої робили посуд.



За часів палеоліту люди жили разом у невеликих громадах, таких як племена і займалися збиранням рослин і полюванням на диких тварин. Палеоліт характеризується використанням переважно кам'яних знарядь, хоча також застосовувалася деревина і кістяні інструменти. Природні матеріали адаптувалися людиною для використання їх як інструментів, так були в ходу шкіра і рослинні волокна, але, враховуючи їх недовговічність, вони не змогли зберегтися до наших днів. Людство протягом палеоліту поступово еволюціонувало від ранніх представників роду Homo, таких, як Homo habilis, які використовували прості кам'яні знаряддя до анатомічно сучасної людини (Homo sapiens)[8]. У кінці Палеоліту, під час так званого середнього і пізнього палеоліту люди почали створювати перші твори мистецтва та стали займатися релігійними і духовними обрядами, такими як поховання мертвих і релігійні ритуали. Клімат за часів палеоліту включав льодовикові і міжльодовикові періоди, в яких клімат періодично змінювався від теплих до холодних температур.



Неоліт

Нова кам'яна доба характеризувалася появою сільського господарства і скотарства під час так званої неолітичної революції, розвитком гончарного ремесла і появою перших великих поселень людей, таких як Чатал-Гуюк і Єрихон. Перші культури неоліту з'явилися близько 7000 до н. е. в зоні так званого «родючого півмісяця»Сільське господарство і культура поширилися в Середземномор'ї, долині ІндуКитаї і країнах Південно-Східної Азії.

Збільшення чисельності населення призвело до зростання потреби в рослинній їжі, що сприяло швидкому розвитку сільського господарства. При веденні сільськогосподарських робіт стали застосовуватися кам'яні інструменти для обробки ґрунту, а при зборі врожаю почали використовуватися пристосування для жнив, подрібнення та різання рослин. Вперше почали будуватися великомасштабні кам'яні споруди, такі як башти і стіни Єрихону або Стоунхендж, що демонструє появу в неоліті значних людських і матеріальних ресурсів, а також форм співпраці між великими групами людей, які дозволяли вести роботи над великими проєктами. Якоюсь мірою дане явище заклало основу розвитку соціальної ієрархії та появі еліт. Хоча деякі суспільства Пізнього Неоліту формувалися як племена зі складною ієрархією (наприклад, культура стародавніх Гавайських островів), більшість людських спільнот неоліту були порівняно простими і не мали еліти. У цілому, в неолітичних культурах було помітно більше ієрархічних спільнот, ніж у попередніх палеолітичних культурах мисливців-збирачів. В епоху неоліту з'явилася регулярна торгівля між різними поселеннями, люди почали перевозити товари на значні відстані (багато сотень кілометрів). Поселення Скара-Брей, розташоване на Оркнейських островах недалеко від Шотландії, є одним з найкращих прикладів неолітичного села. У поселенні використовували кам'яні ліжка, полиці та навіть приміщення для туалетів.

Курган

Пектораль із Товстої могили -  пектораль (нагрудна прикраса) скіфського царя IV століття до н. е.

Вага — 1150 г, діаметр — 30,6 см, зроблена із золота 958 проби[1]. Техніки виготовлення: лиття за втраченою восковою моделлю, карбуваннягравіюванняфіліграньпаяння, інкрустація кольоровими емалями.

На думку вчених, пектораль була виготовлена ​​грецькими майстрами-торевтами на замовлення скіфської знаті як дипломатичний дар у другій чверті IV століття до н. е. в ювелірних майстернях Афін або Пантікапея.

Пектораль було виявлено о 14 годині 30 хвилин 21 червня 1971 під час археологічних досліджень поховання у кургані скіфського періоду Товста могила поблизу міста Покров Дніпропетровської області. Керівник експедиції — Борис Мозолевський, заступник керівника — Євген Черненко. Археологи виявили у двох поховальних камерах численні золоті прикраси, серед яких була й пектораль. Її, разом із залізним мечем у золотих піхвах знайшли в короткому коридорі, що сполучав одну з поховальних камер із вхідною ямою.

Скіфи

Скіфи - кочові племена, які жили на території сучасної України понад 2000 років тому. у цей період розвивалися торгівля, ремесла, мистецтво.

між минулим і майбутнім

що буде коли я виросту?

дивись чим захоплюєшся, тим і станеш у житті
знання з комп'ютерними завданнями
готування їжі
вміння займатися з комп'ютерними завданнями
малювання
конструктор
вміння, які цінують роботодавці
працювати дружно в колективі

пропонувати власні ідеї

вміти розв'язувати різні проблеми

керувати своїми емоціями

добре міркувати перед тим як щось зробити