arabera Свєта Пантелєєва 3 years ago
423
Honelako gehiago
Прийшла весна! Яскраво світить сонечко. Тане сніг, дзвенить крапель. На річці ламається лід. На деревах лопаються бруньки й з’являються молоді листочки. У лісі розквітають перші весняні квіти – проліски. Діти розвішують на деревах шпаківні, пускають кораблики. З настанням весни прокидаються комахи і жаби після зимової сплячки. Повертаються перелітні птахи. Вони в’ють гнізда на деревах.
У березні земля повільно починає оживати від сплячки. Зима ще не хоче йти та лякає нас морозами й хуртовинами. Але природа бере своє. Слов’яни називали цей місяць березозол або березень, тому що здавна в цю пору збирали березовий сік.
Квітень — це вже бурхливе пробудження всього живого. Дзюрчання струмків, спів птахів, поява ніжних первоцвітів. Тому й звався цей місяць цветень. Земля насичується живлющою вологою. Вона готується покритися квітами та зеленню.
І нарешті, настає травень. По-слов’янськи назва цього місяця звучить так само. В цей час все зацвітає, зводять з розуму запахи бузку, черемхи, акації. Жива природа постає у невимовній красі. Травень — це пишна зелена трава, білосніжне цвітіння вишень, яблунь, дзижчання працьовитих бджіл в різнотрав’я, що передвіщає швидку появу травневого меду.
Разом із пробудженням природи від зимового сну починається цикл весняних свят, що супроводжується піснями, іграми, хороводами. До весняного календаря наші прадіди зараховували й свято Стрітення (15 лютого), яке вважалось перехідним містком від зимового до весняного обрядового циклу: це був день першої зустрічі зими з літом. Але справжній прихід весни пов'язувався з появою перших птахів: прилітаючи з вирію, вони на крилах несуть весну-літо, а в образі птахів прилітають душі новонароджених та прабатьків, які охороняють врожай.
Весна завжди вважалася чарівною порою року, і це не випадково, адже в цей час в людині відкриваються нові можливості, загострюється інтуїція і багато подій набувають зовсім іншого сенсу.
Перші вісники весни - граки - прилітають в березні. Повільно і важливо ходять вони по звільнилися від снігу полях, збирають личинок, черв`яків. Грача легко впізнати. Старий грак має яскраво-чорне оперення і біла пляма навколо дзьоба. Так виглядають старі граки.
Природа навесні - це особливий світ, який вражає своєю незвичайністю. За короткі три весняні місяці природа встигає пережити величезні метаморфози. Жодна інша пора року не може похвалитися такими змінами, які відбуваються навесні. Спочатку вона прокидається від зимового сну і спочатку виглядає трохи сонної, невпевненою. Однак з кожним днем вона починає вступати у свої права і набирати силу.
Сонячні промені стають все тепліше, снігу теж стає все менше, він все ще намагається обхитрити весну і сховатися в лісі, під деревами, але сонце і там його знаходить, не залишаючи йому жодного шансу.
Цвітіння – відповідальна пора в житті рослин і час великої уваги до них людей. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. Це особливо стосується ранньоквітучих рослин, або, як їх точніше називають – первоцвітів.
Життя починає вирувати і вабити людей на природу, до лісу, де свіжий подих весни, блакитне небо, веселий гомін джерельних вод та безмежжя простору. Та найбільше манять до себе оті маленькі яскраві перші весняні барви – квіти-первоцвіти.