Kategoriak: All - туризм - програма

arabera Юрий Гонтарук 7 years ago

669

Право

В Украине существует ряд нормативно-правовых актов, регулирующих туристическую деятельность. Важным документом является Закон Украины "Про туризм", который определяет основные принципы и правила в этой сфере.

Право

1. Закон України «Про туризм». 2. Державна програма розвитку туризму на 2002-2010 роки. 3. Положення про Міністерство культури і туризму України. 4. Положення про Державну службу туризму і курортів. 5. Порядок організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення. 6. Ліцензійні умови здійснення туроператорської та турагентської діяльності.

Другу групу складають нормативно-правові акти, що відносяться до спеціального законодавства з питань регулювання туристичної діяльності:

1. Конституція України. 2. Цивільний кодекс України. 3. Господарський кодекс України. 4. Закон України «Про захист прав споживачів». 5. Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» 6. Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». 7. Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність»

Першу групу складають нормативно-правові акти загального значення:

Порядок оформлення документів та виїзду українських громадян за кордон.

Порядок оформлення документів для виїзду громадян України за кордон

Як і за скільки оформити паспорт для виїзду за кордон?

Правила виїзду закордон дитини

Термін і порядок розгляду заяв про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини

Туризм є однією з галузей економіки України, що активно розвивається. Пріоритетний напрям розвитку в’їзного та внутрішнього туризму є важливим чинником підвищення якості життя в Україні, утворення додаткових робочих місць, поповнення валютних запасів держави та підвищення її авторитету на міжнародному рівні. Тому саме ця галузь потребує найбільш ефективного правового регулювання.

Документами, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну й посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами, є:

- проїзний документ дитини;
- дипломатичний паспорт;

- службовий паспорт;

- посвідчення особи моряка.

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

Всі нормативно-правові акти у галузі туризму можна умовно поділити на дві групи:

Діяльність з надання послуг туристичного супроводу без дозволу вважається порушенням чинного законодавства в галузі туризму і тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України.

Порядок оформлення документiв для виїзду громадян України за кордон

4. Оформлення посвiдчення особи моряка здiйснюється у встановленому законодавством порядку.
За видачу посвiдчення особи моряка державне мито не справляється.
3. Оформлення дипломатичного або службового паспорта громадянину України здiйснюється консульською службою Мiнiстерства закордонних справ України у встановленому порядку.
За видачу дипломатичного або службового паспорта державне мито i консульський збiр не справляються.
2. Оформлення проїзного документа дитини провадиться на пiдставi нотарiально засвiдченого клопотання батькiв або законних представникiв батькiв чи дiтей у разi потреби самостiйного виїзду неповнолiтнього за кордон. У клопотаннi зазначаються вiдомостi про дитину, а також про вiдсутнiсть обставин, що обмежують вiдповiдно до цього Закону право на виїзд за кордон (лише для дiтей вiком вiд 14 до 18 рокiв).
За вiдсутностi згоди одного з батькiв виїзд неповнолiтнього громадянина України за кордон може бути дозволено на пiдставi рiшення суду. Проїзний документ дитини видається органами внутрiшнiх справ за мiсцем проживан

Проїзний документ на дитину оформляється термiном на три роки або до досягнення нею 18-рiчного вiку. Виїзд з України на постiйне проживання дiтей вiком вiд 14 до 18 рокiв може бути здiйснено лише за їх згодою, оформленою письмово i нотарiально засвiдченою. За видачу проїзного документа дитини державне мито не справляється.

1. Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон провадиться:
громадянам України, якi постiйно проживають в Українi i досягли 18-рiчного вiку, - за особистим клопотанням про отримання паспорта або через своїх законних представникiв до органу внутрiшнiх справ за мiсцем проживання. У виняткових випадках за наявностi вимог держави, до якої здiйснюється виїзд, чи вимог мiжнародної органiзацiї, для участi в заходах якої здiйснюється виїзд, а також у разi виїзду на постiйне проживання за кордон усиновленої iноземцями дитини - громадянина України, паспорт може бути оформлено до досягнення громадянином 18-рiчного вiку;

громадянам України, якi постiйно або тимчасово проживають за кордоном i досягли 16-рiчного вiку, - за їх особистим клопотанням про отримання паспорта або через їх законних представникiв до закордонних дипломатичних установ України. Громадяни України, якi постiйно проживають за кордоном, можуть звернутися з клопотанням про отримання паспорта також до Мiнiстерства закордонних справ України. Оформлення паспорта громадянам України, якi не досягли 16-рiчного вiку, провадиться на пiдставi нотарiально засвiдченого клопотання батькiв або їх законних представникiв у разi потреби в самостiйному виїздi таких осiб за кордон.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, порядок розв'язання спорів у цій сфері регулюються Законом України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»

1) він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю, - до закінчення терміну, встановленого чинним законодавством; 2) діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань, або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України; 3) проти нього порушено кримінальну справу - до закінчення провадження у справі; 4) він засуджений за вчинення злочину - до відбуття покарання або звільнення від покарання; 5) він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань; 6) він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості - до з'ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей; 7) він підлягає призову на строкову військову службу - до вирішення питання про відстрочку від призову; 8) щодо нього подано цивільний позов до суду - до закінчення провадження у справі; 9) він за вироком суду визнаний особливо небезпечним рецидивістом чи перебуває під адміністративним наглядом міліції - до погашення (зняття) судимості чи припинення нагляду.

Громадянину України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо:

Ваучер - форма письмового договору на туристичне або екскурсійне обслуговування, яка може використовуватися відповідно до чинного законодавства України.

У договорі на туристичне обслуговування, укладеному шляхом видачі ваучера, мають міститися такі дані:
- найменування та місцезнаходження суб'єкта туристичної діяльності, номер ліцензії (дозволу) на відповідний вид діяльності, юридична адреса; - прізвище, ім'я (по батькові) туриста (при груповій поїздці прізвища, імена (по батькові) членів групи); - строки надання і види туристичних послуг, їх загальна вартість; - назва, адреса і номер телефону об'єкта розміщення, його тип та категорія, режим харчування; - розмір фінансового забезпечення відповідальності туроператора (турагента) або межі відповідальності суб'єкта туристичної діяльності за договором агентування; - інші дані, обумовлені характером угоди, складом групи тощо; - дата видачі ваучера.