Luokat: Kaikki - відносини - емоції - самоконтроль

jonka Olia Shkabara 7 kuukautta sitten

86

Емоційний інтелект

Емоційний інтелект відображає здатність людини розпізнавати, розуміти та керувати своїми емоціями. Основні компоненти емоційного інтелекту включають самосвідомість, що дозволяє людині розпізнавати свої емоції та їх вплив на оточення, і самоконтроль, який допомагає керувати емоціями для досягнення позитивних результатів.

Емоційний інтелект

Емоційний інтелект

Емоційний інтелект — це здатність розуміти власні емоції та давати їм раду: правильно та вчасно оцінювати, ідентифікувати та виражати їх.

Книги

Розвиток емоційного інтелекту – «ключ» до гармонійного життя! Чому б не провести вільний час із користю?


"Емоційна спритність" С. Девід
"Не примушуй себе. Альтернатива силі волі" Б. Гарді
"Як народжуються емоції" Л. Барретт
"Емоційний інтелект" Д. Гоулман

Невербальні засоби

Невербальне спілкування - те, що люди повідомляють один одному без слів, за допомогою «мови тіла» (погляду, виразу обличчя, жестів, пози, інтонації і т.п.).

рухи
жести
поза
міміка

Фундаментальні емоції

Базові емоції – емоції, які притаманні всім здоровим людям і які однаково проявляються у представників різних культур, що проживають на різних континентах.


здивування
огида
страх
гнів
сум
радість

Дослідники

Після публікації в 1995 році міжнародного бестселера Деніела Гоулмана «Емоційний інтелект, чому він може мати більше значення, ніж IQ», розвинувся глобальний рух, спрямований на впровадження «EQ» на практиці в підприємствах, школах і спільнотах по всьому світу. Як це почалося, що це означає – і куди воно веде?

Д. Гоулман
Дж. Майер
П. Саловей
Г. Гарднер

Компоненти EQ

Емоційний інтелект складається з різних компонентів, серед яких є:

Самосвідомість — це здатність людини розпізнавати й описувати емоції, сильні сторони й рамки, а також розуміти, як ці якості різними способами впливають на навколишнє середовище та інших людей.

Самоконтроль — саморегуляцію можна описати як здатність керувати проявом емоцій і контролювати їх, щоб використовувати їх собі на благо. Щоб покращити свої навички регулювання, ви можете практикувати помилки, скромно ставлячись до свого успіху та чесно розповідаючи про свої слабкості.

Соціальна чутливість – означає розуміння емоцій інших людей, а також уважність і співчуття до емоцій інших людей. Співчуття також передбачає інформування людей про те, що ви дбаєте про них, розумієте їх і що ви готові допомогти в робочий час. Емпатія – це також про вміння уявити себе на місці інших людей. 

Навичка управління стосунками — Соціальні навички пов’язані з управлінням професійними стосунками так, щоб організаційна культура була позитивною та сповненою хороших робочих стосунків і поваги один до одного. Сильні соціальні навички допоможуть нам налагодити взаєморозуміння та завоювати довіру та повагу з їхнього боку.

управління стосунками
соціальна чутливість
самоконтроль
емоційна самосвідомість

Мова EQ

До даної концепції належать лінгвістичні засоби, які сприяють прямому вираженню емоцій, уникаючи звинувачень співрозмовника та надмірної складності в описі власних почуттів.

"Я-висловлювання"
Мені було б краще, якби ...
Мені хотілося б, щоб ...
Я почуваюсь злим / сумним / розчарованим / самотнім ...