jonka Csaba Lempel 7 vuotta sitten
367
Lisää tämän kaltaisia
Márkaszemélyiség
A márka megszemélyesítése emberi jellemzők segítségével: megjelenés, viselkedés, érdeklődés, emberi értékek és szociodemográfiai profil.
Segít meghatározni a márka kommunikációs hangnemét, hogy a fogyasztókhoz még hitelesebben szólhasson.
Forrás: http://mediapedia.hu/markaszemelyiseg
Megkülönböztetés
A versenyelőny kiépítésénél a funkcionális tulajdonságok mellett egyre nagyobb jelentőséget kap az érzelmek szerepe, hiszen csak magas minőségű termék előállításával nem lehet tartósan differenciálni. Hiszen bármilyen innovációnkat pillanatok alatt lemásolják a versenytársak, így az egyedi és emocionális előnyöket kell előtérbe helyezni a piacképességhez.
Egy termék, amit nem tisztelnek és szeretnek a fogyasztók, nem több sima Tucatterméknél (Products). (Kevés termékjellemző, nincs differenciálás)
A Divathóbortokat (Fads) nagy szeretet és időszakos felkapottság jellemzi, de kevés funkcionalitással, helyette több emocionális jellemzővel bírnak, így csak alacsony tiszteletnek örvendnek.
A Márkával (Brands) fémjelzett termékek, magas minőségűek, biztonságot nyújtanak a fogyasztóknak így elismerik, tisztelik azokat, de mivel a nem ragaszkodnak hozzájuk kellőképp, így hosszútávú elköteleződést, szeretetet nem eredményeznek.
A Szeretetmárkák (Lovemarks) esetében a fogyasztóban - a kielégítő funkcionális paraméterek mellett - a termék érzelmi többletet vált ki, magas szintű szeretetet és tiszteletet eredményez.
(Kevin Roberts, 2004)
Énkiterjesztés
Az énkiterjesztés és énszűkítés hétköznapi folyamatok, amelyeket a mindennapjainkban felváltva működtetünk. A közös alkotás, az intimitás, az egyéni problémamegoldás – és minden olyan helyzet, amely megkönnyebbüléssel és örömállapottal jár – énkiterjesztésként értelmezhető, amelynek velejárója az a késztetés is, hogy a megoldást, örömöt másokkal is megosszuk.
Forrás: http://ecopsychology.hu/az-okologiai-en/
Kötődés elmélet
A kötődést alapvetően egy ösztönalapú viselkedéses mintázatnak képzeli el, amelynek biológiai funkciója a biztonság és a védelem biztosítása. Szerinte az ember egy un. bioszociális ösztönnel születik, amely arra készteti, a csecsemőt, hogy az őt gondozó személlyel szoros kapcsolatot alakítson ki. Ebben a szoros kapcsolatban a kötődő gyerek számára a kötődési személy jelenti a megoldást a fenyegető veszélyforrások ellen, így a tartós közelség fenntartása elengedhetetlen fontosságú mechanizmus (Bowlby, 1969).
Forrás: http://psycho.unideb.hu/munkatarsak/inantsy_pap_judit/targyak/fejll2_ea_kotodes_20080910.pdf