Categories: All - програми - інформація - медицина - економіка

by Незнаєнко Роман Борисович 2 years ago

248

Ментальна карта

Бази даних поділяються на динамічні та статичні. Динамічні бази даних дозволяють редагування, доповнення та зміни, що робить їх популярними у всьому світі. Для роботи з такими базами використовуються мови програмування, такі як ПРОЛОГ та SQL.

Ментальна карта

Ментальна карта

Сфери використання

Інформаційна система
Структуроване розміщення інформації, запис інформації, створення баз даних для сайтів, порталів, хмарних сховищ.
Виробнича система
Записи обладнання, праціників, постачальників.
Банківська система
Запис клієнтів, запис комірок зберігання, вкладів, переказів.
Економіка
Бази даних фірм, записи обладнання, працівників, акціонерів, працівників, постачальників, прийом і відправка товарів.
Освіта
Записи про успішність учнів, електронні журнали, записи особових справ, записи про персонал, кількість шкіл, списки директорів....
Медицина
Записи хворих, інформація про персонал, про обладнання, ліки, донорів.
Державний апарат
Записи інформації виборці, дипутатів, засідань, законів, поправок, державних паперів.

Реляційні бази даних

Теоретики реляційних баз даних у процесі розвитку теорії виявили та описали типові приклади надмірності і способи їхнього усунення.
Метою нормалізації є усунення недоліків структури БД, які призводять до шкідливої надмірності в даних, яка в свою чергу потенційно призводить до різних аномалій і порушень цілісності даних.
Реляційна база даних є сукупністю елементів даних, організованих у вигляді набору формально описаних таблиць, з яких дані можуть бути доступними або повторно зібрані багатьма різними способами без необхідності реорганізації таблиць бази даних.
база даних, заснована на реляційній моделі даних. Слово «реляційний» походить від англ. relation (відношення). Для роботи з реляційними БД застосовують реляційні СКБД. Інакше кажучи, реляційна база даних — це база даних, яка сприймається користувачем як набір нормалізованих відношень різного ступеня.

Бази даних в Пролозі

- Save(Name)- зберігає БД в текстовий файл на диску ПК, з форматом *.DBA
- Consult(Name) - додає текстовий файл Name, до бази даних, цей файл повинен містити в собі факти описані в розділі database, в результаті синтаксичної помилки, файл додаватися не буде.
- Retract(d)-видаляє факт порівняний з d
- Assertz(d) - додає факт d, в кінець наявних фактів
- Asserta(d)- додає факт d , перед наявними фактами
- Assert(d)-додає елемент d до бази даних
У Турбо-Пролозі є спеціальні засоби для організації баз даних. Ці засоби розраховані на роботу з реляційними базами даних, тому що Турбо-Пролог особливо гарний для написання діалогової системи саме для реляційної БД: внутрішні уніфікаційні процедури мови здійснюють автоматичну вибірку фактів з потрібними значеннями відомих параметрів і привласнюють значення ще не певним. До того ж механізм відкоту дозволяє знаходити всі наявні відповіді на зроблений запит
Розділ database у Турбо-Пролозі призначений для опису предикатів бази даних, таких як dplayer. Всі різні твердження цього предиката становлять динамічну базу даних Турбо-Прологу. База даних називається динамічної, так під час роботи програми з її можна видаляти будь-які твердження, що втримуються в ній, а також додавати нові. У цьому складається її відмінність від "статичних" баз даних, де твердження є частиною коду програми й не можуть бути змінені під час рахунку. Інша важлива особливість динамічної бази даних полягає в тому, що така база може бути записана на диск, а також лічена з диска в оперативну пам'ять.

Динамічні бази даних

Такі бази даних є найбільш вживаними і використовуються в усьому світі. Однією з перших мов програмування, яка була спроможна здійснювати операції над базами даних це ПРОЛОГ. Далі всім відома SQL, MySQL та ін.
Динамічні бази даних - це бази даних яким властива не постійність. Їх можна редагувати, доповняти, змінювати.

Статичні бази дани

Статичні бази даних, це бази даних інформація яких міститься у коді програми і не піддається редагуванню.