Categories: All - digitális - pedagógia - egészség - közösség

by Kaposi Gábor 2 years ago

513

Komplex Alapprogram - gondolattérkép

A program célja az új ismeretek és módszerek alkalmazása, valamint a pedagógusok és intézményvezetők támogatása személyes és elektronikus kommunikációval. A különböző alprogramok, mint a művészetalapú, életgyakorlat-alapú, testmozgásalapú, digitális alapú és logikaalapú programok különböző területeken nyújtanak segítséget.

Komplex Alapprogram - gondolattérkép

Komplex Alapprogram

Szakmai Támogatórendszer

tudástár
cél:
új ismeretek, módszerek alkalmazása
kapcsolattartás
személyes
elektronikus
célcsoportok
intézményvezetők

Tartalmi elemek

DFHT
tanórán kívüli foglalkozás

alprogramjai:

életgyakorlat-alapú

digitális

logikaalapú

testmozgás alapú

művészetalapú

nem formális

1-2 óra/hét

szabadon választható

komplex óra
módszerek

komplex instrukciós program

eltérő képességek megmozgatása, általános tudásszint emelése

csoportmunka

pármunka

differenciált egyéni munka

drámajáték

kooperatív módszerek

tehetséggondozás

felzárkóztatás

Ráhangolódó foglalkozás
felépítés

lezárás

közösségépítő játék

beszélgetőkör

üdvözlés

fejleszt:

transzverzális készségek

érzelmi intelligencia

szociális készségek

1-3 alkalom/hét

felső: 25-45 perc

alsó:15-20 perc

Alprogramok

Digitális alapú

tanulói IKT-műveltség fejlesztése

digitális pedagógiai kultúra fejlesztése

élményszerű tanulás
Logikaalapú

logika, problémamegoldás fejlesztése

élményszerű tanítás-tanulás

fejlesztő módszerek, technikák
Művészetalapú

tanórák, szabadidős tevékenység biztosítása

ismeretátadás segítése

differenciálás

tanórák

Életgyakorlat-alapú
célok

vitakultúra

kritikus gondolkodás

egészséges énkép

hasznos életvezetési kompetenciák

családi közösségek fontossága

Testmozgásalapú
célok:

jövőorientáció

egészségtudatosság

területe:

szabadidő

osztályterem

testnevelés óra

Alapelvek

Méltányosság
cél: minőségi oktatás
hátránykompenzáció
esélyegyenlőség
Tanulástámogatás
cél: tanulás elősegítése, tudásmegosztás
pedagógusok

továbbképzések

tanulók

új eljárások

Közösségi lét
cél: tapasztalás, elfogadás, együttműködés erősítése
civil szervezetek
külső szakemberek
fenntartó
szülők
iskolai személyzet
Komplexitás
szociális feljődés
affektív fejlődés
kognitív fejlődés
Adaptivitás
alkalmazkodva fejlődés
differenciáltság
egységesség