Kategorier: Alle - закони - виховання - традиції

av Владимир Павлишен 9 år siden

244

Виховання в первісному суспільстві

Виховання в первісному суспільстві базувалося на природних методах і прикладі старших. Основою навчання були міфи, фантазії та усна народна творчість, яка включала легенди, перекази, пісні та казки.

Виховання в первісному суспільстві

Немічні старші люди виконують соціально важливу роль - готують дітей до життя, звертаючи особливу увагу на виконання таких законів людського співіснування, як табу і толіону. Табу (з авайської - заборона недозволеного) означає своєрідний оберіг від зла. Під поняттям толіон розумівся закон кривавої помсти. У цей час з'являються перші в історії виховні заклади окремо для хлопчиків і для дівчаток - "будинки молоді", в яких підлітків привчали до виконання святкових ритуалів, релігійних обрядів;

Поступово виховання виокремлюється як особлива форма суспільної діяльності, яка широко використовує перші в історії людства його організаційні форми; традиції, звичаї, ритуали, обряди, дитячі ігри. Змістову основу доповнює усна народна творчість: міфи, легенди, перекази, пісні, казки, прислів'я, загадки.

Організованих форм виховання на цьому етапі не існувало. Досвід дорослих переймали шляхом спостереження й наслідування, беручи на рівні з ними участь у полюванні, рибальстві, збиранні плодів, будівництві житла, виготовленні примітивних знарядь праці. Однак уже в цей час виникають елементи навчання - старші передають молодшим ті абсолютні істини, які дісталися від попередніх поколінь і стосувалися збереження звичаїв, правил нехитрої житейської мудрості, зокрема, й збереження здоров'я, гігієни, статевих стосунків.

2) родова община

1) первісне стадо

3) період розпаду первісного ладу.

Виховання в первісному суспільстві

8)виховні ідеали - ідеали общинника, вождя, жерця.

6) основа ідей - фантазії, міфи;

4) основа культури навчання - приклад;

2) форма виховання - зграйна, общинна;

7) об'єкт довіри - міфи;

5) головні методи навчання та виховання - природні;

3) характер навчання - природний;

1) продукт системи виховання - член племені;