Categorias: Todos - відповідальність

por Андрей Тютюнник 7 anos atrás

1012

Тема 6. Юридична відповідальність за порушення у сфері підприємницької діяльності.

Вопросы юридической ответственности тесно связаны с принципами законности и справедливости. Законность требует строгого соблюдения правовых предписаний, включая обязательное наличие закона, который вступил в силу и был доведен до всеобщего сведения на момент совершения правонарушения.

Тема 6. Юридична відповідальність за  порушення у сфері підприємницької  діяльності.

Создавалось под альбом группы Led Zeppelin - Альбом: Led Zeppelin III (1970 года)

Выполнил: Тютюнник Андрей, Группа Т-31д

Меня можно найти или послушать, вот тут: https://soundcloud.com/mr_daha

Спасибо за внимание

Принцип неприпустимості подвоєння відповідальності означає, що ніхто не повинен двічі притягуватись до юридичної відповідальності за одне і те саме правопорушення.

Принцип обґрунтованості юридичної відповідальності передбачає:

До принципів юридичної відповідальності можна також віднести загальні принципи правосуддя:
Змагальність процесу як засіб досягнення об’єктивної істини;
По-перше, об’єктивне вивчення обставин справи, збір і всебічну оцінку доказів, аргументованість висновку про те, чи було скоєно правопорушення, чи винна особа, яка притягується до відповідальності, чи підлягає застосуванню передбачена в законі санкція;

Суть принципу індивідуалізації покарання полягає в тому, що відповідальність за скоєне правопорушник повинен нести сам за себе. Неприпустимим є перекладання відповідальності на інших осіб лише за наявності будь-якого зв’язку з правопорушником.

Принцип невідворотності посідає серед інших принципів юридичної відповідальності важливе місце, адже встановлення покарання за порушення норм права має значення тільки тоді, коли правопорушник неодмінно притягується до відповідальності. Впровадження у суспільну свідомість уявлення про неминучість покарання за порушення норм права є важливим виховним і попереджувальним правопорушення фактором.

Ці втрати є реакцією держави на шкоду, заподіяну правопорушником суспільству, державі або окремій особі, і можуть носити для правопорушника особистий, майновий або організаційний характер.

Державний примус за скоєне правопорушення чітко регламентується в санкціях правових норм, які визначають його вид і міру - кількісні показники. Цей примус завжди звернений на правопорушника - особу, яка скоїла протиправне діяння, і тягне за собою негативні для нього наслідки, що виявляються у позбавленні його певних благ, котрі йому належали до факту правопорушення.

Неприпустимість погіршення правового становища особи, яка оскаржує прийняте рішення, тощо.

Презумпція невинності;

Право на захист особи, що притягується до відповідальності;

Юридична відповідальність - одна з форм соціальної відповідальності. Сутність соціальної відповідальності полягає в обов’язку індивіда виконувати вимоги, що висуваються до нього суспільством, державою, іншими індивідами.

Принцип неприпустимості аналогії права й аналогії закону при застосуванні заходів юридичної відповідальності означає, що рішення уповноваженого органу про притягнення правопорушника до юридичної відповідальності ґрунтується на конкретних правових нормах.

Доцільність юридичної відповідальності передбачає відповідність обраних щодо правопорушника заходів покарання загальним цілям юридичної відповідальності - відновленню порушених прав і свобод, покаранню і перевихованню правопорушника, запобіганню скоєння правопорушень у майбутньому.

Юридичною відповідальністю є застосування до особи, що скоїла правопорушення, примусових заходів, передбачених санкцією порушеної норми, у встановленому для цього процесуальному порядку від імені держави і на підставі закону.

По-друге, визначення конкретної міри покарання, стягнення, відшкодування збитків у точній відповідності з критеріями, встановленими законом.

З принципом законності тісно пов’язаний принцип справедливості, суть якого полягає у відповідності між діянням і його соціальним наслідком. Справедливість юридичної відповідальності виявляється у тому, що вид і міра покарання або стягнення залежить від тяжкості скоєного правопорушення, ступеня його суспільної небезпеки і характеру завданої шкоди. Справедливість юридичної відповідальності характеризується неможливістю призначення кримінального покарання за проступок.

Принцип гуманізму заснований на визнанні пріоритету загальнолюдських цінностей, серед яких провідне місце посідають права і свободи особи, що носять природний і невід’ємний характер і визнаються найвищою соціальною цінністю. Особи, притягнені до юридичної відповідальності, користуються правами і свободами людини і громадянина за винятком встановлених законом обмежень.

Крім юридичної, в суспільстві діють і інші форми соціальної відповідальності:

партійна

суспільна

організаційна

політична

моральна

Юридична відповідальність за порушення у сфері підприємницької діяльності.

За галузевою ознакою виділяють такі види юридичної відповідальності:

Кримінальна
Адміністративна

Дисциплінарна

Цивільно-правова

Конституційна

Міжнародно-правова

Або відсутність покарання, якщо у тебе могутні друзі :)

Ключовий принцип юридичної відповідальності - принцип законності, суть якого полягає у суворому і точному слідуванні правовим приписам.

Ця вимога, по-перше, передбачає, що притягнення до юридичної відповідальності повинно здійснюватись лише на підставі закону за правопорушення (на момент скоєння заборонене законом), що вступив у силу і був доведений до загального відома;
по-друге, єдиною фактичною підставою юридичної відповідальності є правопорушення, тобто винне протиправне діяння, скоєне деліктоздатною особою;

по-третє, притягувати до юридичної відповідальності можуть лише уповноважені законом органи і тільки в установленому законом порядку;

по-четверте, міра покарання за скоєне правопорушення чітко обмежується санкцією правової норми і при реалізації юридичної відповідальності може бути пом’якшена, але в жодному разі не повинна перевищувати верхньої межі санкції;

по-п’яте, реалізація юридичної відповідальності здійснюється у встановленій законом процесуальній формі.

Підставами юридичної відповідальності (у тому числі у сфері підприємництва) є:

1. Факт скоєння правопорушення;
2. Наявність у діях особи складу правопорушення;

3. Наявність відповідної правової норми, яка передбачає притягнення до юридичної відповідальності за певне правопорушення;

4. Акт застосування права (вирок суду, рішення адміністративного органу тощо).

Всі види юридичної відповідальності характеризуються такими ознаками:

1. Найважливішою ознакою юридичної відповідальності є те, що фактичною підставою її виникнення виступає правопорушення.
2. Притягнення правопорушника до юридичної відповідальності здійснюється в певному процесуальному порядку в результаті здійснення правозастосовної діяльності.

3. Притягнення до юридичної відповідальності, як й інші види правозастосовної діяльності, здійснюється уповноваженими державними органами та їх посадовими особами, йому притаманний державно-владний характер.

4. Важливою ознакою юридичної відповідальності є чітка нормативна регламентація її здійснення.

5. Притягнення до юридичної відповідальності є невіддільним від державного примусу.

6. Ще однією важливою ознакою юридичної відповідальності є наявність певних втрат для винної особи, які передбачені законом. Позбавлення правопорушника певних благ є необхідною умовою юридичної відповідальності.

Соціальне призначення юридичної відповідальності як засобу охорони і захисту суспільних відносин від будь-яких незаконних порушень реалізується в її цілях і функціях.