arabera Наташа Гуйван 7 years ago
1047
Honelako gehiago
З 21 лютого по 18 грудня 1916 р. тривала битва під Верденом, яка увійшла в історію під назвою «верденська м’ясорубка». Німці розгорнули 1204 гармати, 202 міномети, 160 бойових літаків, 14 аеростатів.
На Східному фронті з 4 червня по 13 серпня 1916 р. велася наступальна операція російської армії на чолі з генералом О. Брусиловим.
31 травня – 1 червня 1916 р. тривала Ютландська морська битва, в якій німецький флот зазнав поразки.
Карпатська опеація 1915 – бойові дії російського війська Південно-Західного фронту проти австро-угорського і німецького військ у період Першої світової війни.
7 травня 1915 р. німецький підводний човен «ТІ-20» потопив британський трансатлантичний лайнер «Лузітанія», що йшов із США до Англії.
22 квітня 1915 р. під бельгійським містом Іпр німецьке командування вперше використало проти англійців отруйні гази (хлор).
Протягом 5 серпня по 13 вересня 1914 р. тривала битва в Галичині. 8-а російська армія генерала О. Брусилова атакувала німецькі та австрійські війська і змусила їх відступити. Росіяни увійшли до Львова та оволоділи Галичиною.
Австро-Угорщина поклала відповідальність за трагедію на Сербію. 23 липня 1914 р. вона пред’явила їй ультиматум. Сербія погоджувалася майже на всі пункти, крім тих, що означали пряме втручання в її внутрішні справи. 28 липня 1914 р. Австро-Угорщина оголосила Сербії війну.
Приводом до війни стало вбивство 28 червня 1914 р. у столиці Боснії м. Сараєво 19-річним студентом Гаврилом Принципом спадкоємця австро-угорського престолу ерцгерцога Франца-Фердинанда.
Корделл Халл, держсекретар при Франкліні Рузвельті, через декілька років після Першої світової війни сказав, що торгівельні бар'єри були першопричиною і Першої, і Другої світових воєн. Приблизно у 1943—1944 роках, він спроектував Бретон-Вудські домовленості, для зменшення торгівельних бар'єрів та усунення того, що він вважав причиною конфліктів.
Німецький план Шліффена передбачав напад на Французьку республіку через нейтральну Бельгію і захоплення Парижу в найкоротші терміни, а потім перенаправлення основних військ на схід для війни з Російською імперією.
Французький План XVII передбачав завдання швидкого удару в індустріальний центр Німецької імперії — Рурську долину. Це завдало б значного удару по можливостях Німеччини продовжувати війну надалі.
З початку існування Німецька імперія почала дії державних органів у сфері економіки, політики та соціуму, спрямовані на нарощування військової потужності держави. На початку ХХ століття цю ж практику почали застосовувати всі великі держави Європи.
Лі́га Націй — перша міжнародна міждержавна організація, створена з метою розвитку співробітництва, досягнення миру і безпеки між народами. На практиці основними завданнями були дотримання прав національних меншин і вирішення територіальних конфліктів у світі після Першої світової війни. Була заснована на Паризькій мирній конференції в 1919-1920рр.
Війна поклала край існування Європи як центру колоніального світу. Припинили своє існування чотири імперії: Австро-Угорська, Німецька, Російська та Турецька;
Людські жертви
10 вересня 1919 р. – укладання Сен-Жерменського договору між союзниками і Австрією.
З 12 листопада 1921 р. по 6 лютого 1922 р. відбувалася Вашингтонська конференція, участь в якій брали США, Велика Британія, Китай, Франція, Нідерланди, Бельгія та Португалія. Основною причиною її скликання було врегулювання міжнародних суперечностей на Далекому Сході та в зоні Тихого океану.
28 червня 1919 р. у Версалі було підписано мирний договір між Німеччиною та державами переможцями. Набрав чинності договір 10 січня 1920 р.
Сен-Жерменський договір констатував розпад Австро-Угорської імперії, що відбувся після капітуляції Австро-Угорщини 27 жовтня 1918 року.
29 квітня 1918 р. Всеукраїнський хліборобський з'їзд (близько 8 тис. чол.) проголосив почесного отамана Вільного козацтва генерала Павла Скоропадського гетьманом України.
11 листопада 1918 р. в Комп`єнському лісі було підписано перемир'я, яке завершило Першу світову війну 1914–1918 рр. Воно передбачало припинення воєнних дій, евакуацію німецької армії протягом 14 днів з окупованих нею територій у Франції, Бельгії та Люксембургу, звільнення Ельзасу і Лотарингії.
Трапезундська операція (грудень 1917) ― військова операція українського флоту
з евакуації українських військових частин з турецького фронту.
Важливою подією в історії Української революції стало прийняття Української Центральною Радою (УЦР) 7 (20) листопада 1917 року ІІІ Універсалу.
У березні 1917 р. в Росії розпочалася революція, внаслідок якої царя Миколу ІІ було позбавлено престолу, а в країні встановлено республіканський лад. Владу в країні здійснював Тимчасовий уряд.